kulovnice pro Milik607

Vše o kulovnicích a malorážkách
Zamčeno
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od kajinek.sniper »

Pokud se tyto informace nacházejí na internetu, tak jste je musel poskytnout veřejně vy sám. A určit jedinou konkrétní osobu na základě výše uvedených informací bez registru obyvatel nelze. Z e-mailové adresy asi taky nevyčtu, o koho se jedná, leda bych měl provozní a lokalizační údaje (IP adresu). Tedy by mě zajímalo, jaký zákon byl porušen. Díky.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Tak tedy otázka pro odborníky.

Když na osamělé lovy, dám vždy jeden náboj do komory, a ostatní budou v zásobníku, bude tato střela totožně přesná jako z opakovaky, nebo ten úběr plynů udělá tak podstatný rozdíl?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od rimar77 »

odborník nejsem nicméně z mé několikaleté zkušenosti jsem uvedený jev který zde cituješ a o kterém se píše u mé zbraně nezaznamenal. Když střílím na střelnici tak se 1-3 výstřel na 100m normálně dotýkají nebo jsou těsně vedle. Pro přesnost střelby je důležitější spoušť délka chodu odpor atd. Co jsem sřílel z kamarádova remingtona ten má tak tvrdou spoušť že mi to lítá dost do stran.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od poli »

Milik607 píše: úte 31.3.2020, 12:56 Tak tedy otázka pro odborníky.

Když na osamělé lovy, dám vždy jeden náboj do komory, a ostatní budou v zásobníku, bude tato střela totožně přesná jako z opakovaky, nebo ten úběr plynů udělá tak podstatný rozdíl?
A čemu říkáš totožně přesná? Jako jestli to bude z obou zbraní umět dejme tomu MOA? Bohužel tvá otázka přináší potřebu odpovědět na spoustu dalších otázek a odpověď pak stejně bude ano / ne, protože si evidentně z předchozích debat a z ostatních témat o přesnosti střelby a přesné střelbě moc nepochopil.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Je mi jasné, že opakovací kulovnice bude mít nižší přesnost a rychlost střely způsobenou:

-únikem tlaků plynů v hlavni
-při přebití náboje, je náboj rychlostí a nuceně přebit a může dojít k jeho naražení a snížit se přesnost
-pravděpodobně bude mít nábojnice v komoře větší vůli než u opakovací kulovnice, aby bylo zajištěno bezproblémové přebíjení.

Mně by spíše zajímalo, jestli tu někdo má opravdu třeba opakovačku a automat ve stejné ráži, a dokáže říct opravdu co to dělá nebo nedělá, a jak je rozdíl znatelný. Samozřejmě při použití stejného střeliva.....

Na internetu se člověk dočte a dozví ledasco, ale některé věci nemusí být úplně pravda, a né vždy člověk mluví ze svojí zkušenosti.......

Nezlobte se. Díky
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od poli »

Myslíš jako opakovačku i automat ve stejné ráži, se stejným twistem, stejnou konturou a délkou hlavně a nejlépe od stejného výrobce, aby byly odstraněny alespoň tyto základní dost podstatné proměnné?
Pokud ne, můžu ti hned jedno porovnání dát : 1. Savage 10TR × 2. Remington R25 × 3. Norinco M305.
Náboj Sako Racehead 168gr HPBT 1. sub MOA, 2. cca 2,5 MOA, 3. cca 3 MOA.
Náboj surplus zcivilněné 150gr FMJ 1. cca 2 MOA, 2. 1.5 MOA, 3. MOA.
Hele fakt to nemá žádnou vypovídající hodnotu, protože všechny ty flinty, i když každá s jiným střelivem uměly sub MOA.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Michal_123 »

Milik: To s n
Milik607 píše: úte 31.3.2020, 12:56 Když na osamělé lovy, dám vždy jeden náboj do komory, a ostatní budou v zásobníku, bude tato střela totožně přesná jako z opakovaky, nebo ten úběr plynů udělá tak podstatný rozdíl?
Tohle co píšeš, je popis funkce samonabíječky. Jeden náboj je v hlavni, ostatní v zásobníku.
K přebití náboje dojde působením energie výstřelu různými způsoby, a nemusí to být zrovna odběr plynů.
V každém případě, má to na přesnost negativní vliv.
Ovšem pořád to neznamená, že konkrétní opakovačka musí být vždy přesnější než konkrétní samonabíječka.

Přesnost je také dána souborem všech věci, které ke střelbě používáš, tedy montáž, optika, čištění...
A taky je to o schopnostech střelce.
Suma sumárum, jde o to, co vlastně chceš. Lovit nočákem na 150m?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od pufr »

I při pohonu automatiky odběrem plynů z vývrtu hlavně je snížení rychlosti/energie střely tak nevýrazné, že nepřevyšuje ostatní vlivy (parametry vývrtu apod.), takže z mnohé samonabíječky vyletí střela rychleji než z opakovačky se stejně dlouhou hlavní. Výkon můžeš pustit z hlavy.

Obdobně je to s přesností - jak už o kousek výš píše Poli. V posledních cca 30 letech přešlo mnoho armád v oblasti výzbroje sniperů na samonabíjecí zbraně - přesnost v řádu cca 1/2 MOA už rozhodně není výsadou opakovaček (ani předtím nebyla - ve Vietnamu puškou M21 snipeři zasahovali cíl na kilometr ...).

Takže hledej Miklíku, přesnou samonabíječku určitě najdeš, otázka je, zda se ti bude líbit :?:
Pufr
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od poli »

Já jednu takovou přesnou samonabíječku znám, a je hustokrutopřísně myslivecká. :lol:
Přílohy
heckler-koch-mr308-a3-28-cal308win.jpg
heckler-koch-mr308-a3-28-cal308win.jpg (21.48 KiB) Zobrazeno 4920 x
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

No jediný co se v našich luzích a hájích nejlíp shání a prý dobře funguje například v 9.3x62 je browning bar......

Co vy na to? Je reálný s tím střelit třeba lišku na 150m? Srnčí na max 250? Divočáka taky max kolem 250m? Nebo už je to moc?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

a děkuji za rozumnou diskuzi.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od poli »

No někomu stačí přesnost pivní tácek /50m, ale když chceš střílet jako dělostřelecké, proč ne.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od rimar77 »

Poli jojo Heckler umí to se ví všeobecně

Milik60 nevím proč pořád trvas na browningu jsou přesnější samonabíjecí kulovnice které jsou normálně skladem viz arms Humpolec a na ty vzdálenosti co uvadis bych 9,3 nebral a to mluvím ze své zkušenosti. No stačí si projet USA střelecké fóra a o Baru si najít informace Google předpokládám máš :-)
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od poli »

Já jsem si třeba všiml, že je místy skladem i Benelli Argo, která vychází cenově stejně a odezvy na ní rozhodně nejsou tak rozporuplné, jako na Bar.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Michal_123 »

Můžu srovnávat Mauser M18 a Benelli Argo, oboje v ráži 30-06.
Hlavní zjištění je, že každá další zbraň je neskutečně fajn. :D
Pokud můžu doporučit, neber to až tak vědecky a kup to, co Ti sedí v ruce.
Na Argo mám nočák, takže rozptyl neznám, protože tam je ta přesnost taková těžko přesně vyjádřitelná.
Ta tečka je dost velká a ve dne se to blbě nastřeluje. Takže zásah je "vevnitř kroužku" do kterého jsem mířil, ale nemá cenu měřit MOA, jestli jsem mířil centimetr nebo třeba tři jinam nepoznám. V noci by to bylo samozřejmě lepší.
Ale je to zhruba stejné, jako bylo u Mausera když byl nočák na něm.
A ten Mauser jde nyní s Leupoldem VX-R na 85m velmi pěkně, zásahy se většinou dotýkají.
Ještě mám pocit, že jsem musel obě pušky trochu ostřílet, než si všechno sedlo. Bylo to cca 100 ran.
Výhodu samonabíječky vidím v tom, že máš šanci dát v případě potřeby druhou ránu na zvedající se postřelené prase.
A opakovačka je jednodušší na údržbu.
Zamčeno