Sako S20

Vše o kulovnicích a malorážkách
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Sako S20

Příspěvek od medo »

...
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Ja nevim co s temi puskami budu delat, ale toto fakt musim mit :) Jen se trochu desim ceske ceny. Uvidime... V kazdem pripade zustavam verny .308 a uz tomu budu chystat misto v trezoru.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Sako S20

Příspěvek od bonecrusherx55 »

V budúcnosti (neviem odkedy) plánuje sako do modelu s20 vyrábať v magnumovych kalibroch 26" hlavne hrubsej kontury. Ale presne info ešte nemám a tak skoro ani nebude. A twist by sa mal tiež upraviť miesto ich obligatnych 11"
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Nevíte prosím někdo, jak je to s dostupnosti na českém trhu? Protože zatím jsem to nikde nenašel a přeci je to už delší doba, kdy byl model uveden na trh...
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Sako S20

Příspěvek od pufr »

Dovozce bude stejný jako Tika.

Testík Sako S20 v magazínu G&A celkem pochvalný,

Zde nějaké rozptyly, prý 5x 5 ran každým nábojem.


R8
Sako_S20_6_5CM_GandA_10_2020.jpg
Sako_S20_6_5CM_GandA_10_2020.jpg (47.21 KiB) Zobrazeno 6430 x

Žádná z "best group" továrním střelivem není pod 1/2 palce - trochu mi to připomíná Mildův příběh s Blaser R8 a 6,5CM ...
Pufr
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Tak a je doma :D
.308 | 20" | Thumbhole. Přibral jsem náhradní zásobník a origos OptiLock montáž pro S20. K tomu Zeiss Conquest V6 a komplet sestava na soulacky, ci podvecerni posed.

Velice dobře vyvážená zbraň. Hmotnost ideální na celodenní nošení. Perfektně padne do ramene, rychlý, pevný úchop. Pažba pevná, žádné vrzání, dobrá tuhost. Závěr chodí jak po másle. Žádná vůle, výborné uzamčení. Oproti Tikka T3X dobře drží v zamčeném stavu. Zbraň umožňuje vybití, bez nutnosti odjištění. Stejne jako Tikka T3X TAC A1. Spoušť má plynulý chod, po celé dráze stisku klade rovnoměrný odpor.

jsem zvědavý, jak se to bude chovat při střelbě.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Sako S20

Příspěvek od Drapalikzn »

Muzes mi prozradit, kde jsi s20 kupoval a jak dlouho jsi cekal od obednani ?
Mne po telefonatu s CS dodavatelem presla chut a obednal jsem si flintu na Slovensku.
Mam to zhruba stejne daleko a slovenska cena je navic daleko vyhodnejsi.
frenki
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 24.9.2009, 11:06

Re: Sako S20

Příspěvek od frenki »

Viem, že na Slovensku je hlavný dovozca zbraní SAKO firma BWArms zo Skalice. Ale na ich stránkach stále uvádzajú, že tieto zbrane nemajú na sklade. Môžete mi prezradiť, u ktorého predajcu ste to Vaše SAKO S20 zakúpili ? Tiež po ňom pokukujem hodne dlho a ani jeden slovenský predajca, ktorého som kontaktoval, nebol schopný túto pušku zohnať. Ďakujem
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Sako S20

Příspěvek od Drapalikzn »

Ja ji mam obednaou prave u BWArms.
Mam ji slibenou na zacatek dubna.
V CR mi ji slibovali za 9-12 mes a to jeste "mozna". :roll:
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Ahoj,
já kupoval u českého dovozce STVARMS. Rezervaci jsem udělal ihned po představení modelu. Čekal jsem cca rok? Dovezli jich opravdu pár a měl jsem štěstí. Čekací doba v současné situaci je podle mě bohužel rok a více.
Montáž na optiku a druhý zásobník jsem kupoval na Slovensku v BWARMS, mají více příslušenství. Nikde jsem však nesehnal originální popruh s logem SAKO. Když jsem do fabriky napsal, tak mě odkázali na dodavatele. SAKO je na komunikaci hodně tristní. S nimi se opravdu na ničem nedomluvíte.
Jinak v STVArms jsem kupoval už 4 pušky a naprostá spokojenost!

Jinak už mám za sebou pár úspěšných šoulaček. Je to radost se procházet s touto zbraní. Výborná hmotnost a především vyváženost zbraně, perfektně sedí do ruky. Už se těším na to, až dostane tlumič. Hlavně můj pes se těší, protože začneme chodit spolu.
Naposledy upravil(a) TS01 dne pon 11.1.2021, 0:04, celkem upraveno 2 x.
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Podle mě, je dovoz CZ a SK velmi podobný. Na BWArms ji měli defacto ve stejný čas, jako na STVArms a úplně stejně rychle zmizela.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Sako S20

Příspěvek od Drapalikzn »

Ja jsem si byl v prosinci osahat ve Skalici uz zamluvene - prodane zbrane.
Jednani a domluva uplne skvela, nasledovala obednavka na zacatek dubna.
Cena 1680,-€
Je fakt ze jsem mel asi stesti na to ze v uz odeslane obednavce, byla jedna volna flinta v mnou pozadovane specifikaci.
Uz se nemuzu dockat.
Lovu zdar. :)
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Sako S20

Příspěvek od TS01 »

Pak je ten termín, co píšeš reálný. Tak se těš, je na co :-)
Jak je to jinak s nákupem zbraně na SK? Co vše je třeba a jaké jsou na to náklady?
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Sako S20

Příspěvek od Michal_123 »

V BW Arms jsem kupoval Tikku, ale už je to cca 6 let. Nepřišlo mi to drahé, jenom trochu opruz, musíš na Policii i na Slovensku. A k tomu ta cesta.
Mimochodem, tam jsem si vzpomněl, jak vypadaly služebny u nás před revolucí :)
Je to o povolení na trvalý dovoz. Nejlepší je domluvit se na Policii a potom zavolat na BW Arms, řeknou Ti taky svoje.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: Sako S20

Příspěvek od Drapalikzn »

U nas na policajtech nebude problem.
Bylo mi receno, ze po zaslani potrebnych dat z SR (v.c zbrane + udaje prodejce), mi vystavi potrebny lejstro na pockani.
Nasleduje prejezd do BWArms, zaplaceni flinty a s papirama od zbrane + moje papiry nasleduje prejezd par km na policajty do Skalice, kde mi vystavi papiry pro trvaly vyvoz zbrane.
S tim vsim uz jen u nas na policajtech prihlasim.
Takto mi to bylo receno primo policajtama.
Kolik to bude stat netusim, ale nebude to zadna lace.
Do 1000,- se to musi poridit na 100%
:)
Odpovědět