ZG 47 - pažba

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

ZG 47 - pažba

Příspěvek od Vojtěch »

Na fóru jsem našel krátkou zmínku o kompatibilitě systému ZG47 a M98 - údajně lze s malými úpravami použít pažbu z M98 na ZG47.

Rád bych použil ZG47 na přestavbu a ke zbrani pořídil pažbu z lamina, uvažuji tedy i o možnosti úpravy pažby původně pro M98. Mohl by mi, prosím, někdo zkušenější říct do jaké míry jsou kompatibilní a jak rozsáhlé úpravy zádlabu v pažbě pro M98 je třeba udělat? Sedí rozteče šroubů, schránka?

Uvažuji o kvalitní pažbě pro M98 + dodatečné úpravě na ZG47.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od pufr »

Jsem už dlouho ZG47 neupravoval, ale, co se pamatuju, tak spodní plocha pouzdra závěru (footprint of receiver), včetně umístění šroubů je stejná, schránka se mírně liší (L6max náboje = 86 mm, místo Mauserovských 84 mm), pant výklopného dna schránky taky potřebuje trochu místa. Na pažbě může být vyfrézováno pro "Mauser" spodní desku s pojistným šroubem, která je vpředu delší - to bys musel zatmelit - vše drobnosti.

Největší rozdíl je v umístění pouzdra spoušťového mechanizmu, které je u ZG pod zadním systémovým šroubem - šroub pouzdrem prochází - a místo pro něj by bylo nejlíp vyfrézovat - opravdu pod frézkou. Pokud bys použil jiný spoušťový mechanizmus, frézovat bys nemusel, musel bys ale upravit otvor pro záchyt úderníku v pouzdru závěru a velmi pravděpodobně bys musel znovu vyladit pojistku - práce mnoho :?

Třeba mne někdo doplní/opraví ...

Určitě se rádi dozvíme výsledek!
Instalace "tjumbhólu," závit na ústí hlavně a Weaver s Blaser "kapsičkami" by mohly i v dnešní éře "digitálních nočníků" vrátit mnohé ZG47 do hry 8)
Doufám, že mne staromilci nedigitálně neukamenují :oops:
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od gawein »

Pažby na M98 jsou rozměrově stejně variabilní jako různé varianty a výrobci M98. Na ZG 47 bude pažba sedět na 90 procent někde bude potřeba ubrat jinde doplnit. Těch 10 % by měl dělat někdo kdo tomu rozumí. Doporučuji bedding a nějakou formu ztužovadla. Jinak to Pufr popsal výstižně.
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od Vojtěch »

Díky oběma za popis a rady - vychází mi z toho, že bude lepší sehnat pažbu v provedení "no inlet" a dořešit zádlab a bedding podle ZGčka.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od gawein »

Pokud Ti můžu poradit, vem si to se zádlabem pro M 98, to málo co bude navíc odstraníš a co bude chybět doplníš beddingem. Je to jednodušší než zádlab do hotové pažby.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od pufr »

Má pravdu předsedo, pokud nejsi zkušený pažbař nebo dobře vybavený kovo/dřevoobráběč, tak budeš u tvarově složitější pažby mít problém vůbec udělat tu "první rýhu" pro pouzdro závěru a hlaveň - aby šla přesně tak, jak si představuješ uložení systému v pažbě ...
Obrobitelnost kvalitního vrstveného materiálu pažby taky není zrovna nic, co by začátečníkovi nadbíhalo ...
Pufr
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od Jan Slavětínský »

kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: ZG 47 - pažba

Příspěvek od kosstik »

[img]https://www.rajce.net/a16921757

Ten inzerát co jsem dával pan Slavětinsky, jsem vkládal na bazar hunting já kamarádovi, jedna pažba je zamluvena druhá by měla být ještě volná. Dávám jsem fotky vnitřku pažby.
Odpovědět