Kulovnice Z 7x57 - vlásečnicová prasklina pažby

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Kulovnice Z 7x57 - vlásečnicová prasklina pažby

Příspěvek od tuky »

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně nové pažby kterou jsem si nechával dělat na míru. Jedná se o klasiku Zetko v celopažbě 7x57. Po nastřelení (3 rány) když jsem přišel domů, tak při čištění jsem zjistil malou vlásečnicovou prasklinu viz. obrázek 2 nahoře na krčku hned za pouzdrem závěru (v místech kde vždycky praskají staré pažby, které jsou zkamenělé od nasáknutých olejů) Na nové pažbě tato trhlinka nebyla viz. první obrázek (omluvte horší kvalitu fota, je přiblížené) a určitě bych na ní přišel když jsem jí přebíral.

Teď co s tím? mám to řešit? reklamace? mám vůbec šanci uspět. Můžu z toho zkusit dát dalších 5-10 ran jestli se to bude zvětšovat. Zbraň jsem přebíral koncem prosince 2020 a na nastřelení jsem se dostal až teď. A hlavně by mne zajímalo čím se to stane? Špatně udělané zadlabaní s tím, že se ještě železo v inkriminované části dotýká dřeva a měla tam být 0,5mm škvíra? a veškeré zpětné rázy by měli pobrat hlavní šrouby (hlavně tedy přední šroub s tím plovoucím válečkem uvnitř - jestli se to dá tak nazvat)

Obrázek
Obrázek
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice Z 7x57 - vlásečnicová prasklina pažby

Příspěvek od pufr »

Normální nemoc při zapažbení klínovitého zadku zbraně "pěkně" natěsno. Systém si při výstřelu nějakou vůli udělá a klínek zadku pouzdra závěru roztlačí dřevo, až vznikne trhlinka ...

Co šrouby? Utažené fest?

Pokud je to zcela nová pažba, prodiskutoval bych to nejprv s pažbařem, co on na to ... (třeba to zalepí, maličko uvolní zádlab nebo přidá nějaké ztužovadlo ...). Uvidíš :)
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Z 7x57 - vlásečnicová prasklina pažby

Příspěvek od Georg.H »

Jak píše pufr. U Zetek je tento problém známý.
Nejlíp by bylo dat ztužovací šroub.
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Re: Kulovnice Z 7x57 - vlásečnicová prasklina pažby

Příspěvek od tuky »

Díky za opověď, šrouby jsem prošel, dotažené byli tak, že jsem ještě udělal necelou 1/4 točku víc už ne.
Zkusím za ním zajít jaký má na to názor a uvidí se...
Odpovědět