Stradivari

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Stradivari

Příspěvek od Ratte »

Vcelku raritní ultrakrátká lovecká jednuška v konfiguraci bullpup.

http://bohemianrifles.g6.cz/2021/06/lov ... tradivari/

Má s tím tady někdo praktickou zkušenost? Co jsem si dělal rešerši, tak si to majitelé docela pochvalují, ale zdrojů je pomálu.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Stradivari

Příspěvek od Šumavák »

Osobní zkušenost nemám, ale výstřel bez tlumiče nebo ochrany sluchu s ústím hlavně takto blízko u hlavy musí být vskutku orgasmický zážitek. Také hmotnost od 3,1 kg výše mi ohledně filozofie opravdových jednušek, tedy lehkých "špacírových" puštiček, moc nesedí (např. Haenel Jaeger 9 má 2,4 kg). Ona je u konstrukčního principu "bullpup" reálně jedinou výhodou malá celková délka zbraně, zbytek představují spíše negativa (např. nestandardní vyvážení zbraně, obtížnější přebíjení a další). Ale když se to někomu líbí a sedí mu to, proč ne...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Stradivari

Příspěvek od xHonza »

Tak aspon to neni samonabijeci, takze clovek name popaleny oblicej od hylzen pri zmene gardu. Vyvazeni bude tragicje, ale ten wow efekt bude. Nuz nezbyva nez dodat proti gustu...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Stradivari

Příspěvek od Michal_123 »

Puškohled přidělaný na konci laufu je dle mého názoru značná zoufalost.
Kdysi jsem uvažoval o jednušce Pfeifer, tam je problém podobný, i když dle mého názoru daleko estetičtěji řešený.
https://www.pfeifer-waffen.at/
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Stradivari

Příspěvek od Ratte »

Taky si myslím, že při takto kompaktní zbrani FAVS promarnila šanci, když nenabídla nějakou její odlehčenou variantu.

Ale dává mi to určitý smysl v kombinaci s tlumičem.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Stradivari

Příspěvek od palkopal »

Michal_123 píše: pon 21.6.2021, 21:29 Puškohled přidělaný na konci laufu je dle mého názoru značná zoufalost.
A to jako proč?
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Stradivari

Příspěvek od Michal_123 »

Buď:
  • je to floating barrel a v tu chvíli přenášíš vibrace na optiku, s vlivem na přesnost si nejsem jist
  • nebo to není floating barrel a v tu chvíli je problém s přesností.
Odpovědět