ZKK 600 dioptr

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

ZKK 600 dioptr

Příspěvek od tuky »

Zdravím,
pořídil jsem nedávno ZKK 600 z roku 67 která je vybavena dioptrem. Bohužel boční čep na který by se mělo mačkat, aby dioptr vyskočil ven nejde vůbec zmáčknout. Zkoušel jsem lehce poklepat a vůbec se nehne. Vyšrouboval jsem červíky na boční a výškovou korekci a vyťuknul čep, který prochází tělem dioptru v přední části, dioptr se po tom to zásahu už začal klinkat zepředu dozadu ale stále nejde vytáhnout ven stále visí na tom mačkacím čepu. Nevíte někdo jak ho vydolovat ven?
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od pultik »

Olej, petrolej apod a nechat odležet. Za ty roky nepoužívání to bude přirezlé nebo plné bordelu.
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od tuky »

Tak po dvou dnech máčení ve WD-40 a drobet poťukání a kroucení malýma kleštičkami už se ten mačkací čep lehce hýbe směrem dovnitř a ven cca 2mm, ale dioptr stále nechce vypadnout. Je tam nějaký fígl jak ho dostat ven?

I když teď koukám na obrázky ZKK-áček jak ten čep je při otevřeným dioptru zároveň s pouzdrem závěru, já ho mám stále povytažený cca 1,5mm asi to bude chtít ještě drobet násilí.
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od tuky »

Tak se mi konečně podařilo zaklepat ten stiskací čep a dioptr vypadl ven, ale teď bude asi větší oříšek vyndat ten čep co je přímo v dioptru, kouká tak málo že nejde vzít ani kleštičkami. Předpokládám, že pod ním bude pružinka. Zkusit zase máchat v oleji nebo petroleji? A potom zkusit zaklepat směrem do vnitř? Nebo jiný postup?

Obrázek
Obrázek
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od tuky »

Tak vyřešeno,
zaťukal jsem dovnitř a z druhé strany klepal na dioptr, aby se rázy vysunul ven. Takhle X krát dokola a je venku :)
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od pavels »

Da se nekde ten dioptr sehnat, predchozi majitel ho vymontoval
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od vasil »

cena Ti asi nepůjde pod nos, ale toto je výsledek za minutu hledání na HB
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/52 ... 0-zkm-452/
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: ZKK 600 dioptr

Příspěvek od pavels »

díky moc, to je dost peněz, oproti těm spouštím....
Odpovědět