Beretta BRX1

Vše o kulovnicích a malorážkách
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Beretta BRX1

Příspěvek od Balu »

Beretta představila dnes nový model BRX1, přímotah na způsob Blaseru, já jako nevím, chtěl bych jednou vidět jak nějaká zbrojovka porazí Blaser na jeho hřišti, ale zatím se to žádné zbrojovce moc nedaří.. 😃😃😃 po shlédnutí videa asi ani Berettě. Ale zajímavé to každopádně je.

https://youtu.be/MXkLsCHgQzg
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od Choochoo007 »

Je tam rotační závorník, testován závěr snad dle požadavků NATO Stanag přes 100tis výstřelů, cena snad okolo 1600 Ecek, což je cca cena pouze výměnné hlavně na R8, takže z pohledu ceny celkem pecka. Vypadá to celkem funkčně a spolehlivě, na naháňky asi další zajímavý přímotažný plasťák. Za ty peníze to vypadá na dobrý obchod, tedy cena/kvalita. Čas ukáže, jaký to bude mít obchodní úspěch.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od moron »

Kamarád z Finska to pořídil pro zajímavost a je z toho nadšen. Zejména z toho uzamykání a jak snadno závěr chodí.
Já místo toho zkusil Savage Impulse. Příští týden budu nastřelovat tak pak budu moudřejší. Zdravím Rosťa
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od Choochoo007 »

Cena vypada cca stejne, takze to muze byt zajimave srovnani pro a proti :wink:
Za me takhle od boku se mi libi vice pistolovka u Beretty, je vice kolma, coz mi vyhovuje vyrazne vice nez ty klasicke lovecke, kterou tak nejak vidim u Savage. Ale to jen co prvni sleduji na pazbe, skutecnost muze byt jinak :wink:

Vcelku ta Beretta nema chybu, za me ji neni asi co vytknout. 10 ranny zasobnik asi nebude problem, a klika je tam kde ma cca byt. Pazba vypada ok. Vymenna hlaven asi nebude problem, cena pocitam bude asi odpovidajici, podobne jako je rozumna cena zbrane.
https://youtu.be/0Pd6N0UkHnM

Jinak ten zaver vypada ze jde zavirat fakt zajimave lehce :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od vasil »

......také např přechod z pravorukou na levorukou verzi je velmi chytře vyřešen. Za mě je poměrně krátké to lůžko pro uložení hlavně, ale věřme že to mají dobře spočítané. Pak když je závěr v zadní poloze, tak délka vedení saní je taky na můj vkus krátká. Blaser to má sichrované dvěma dlouhými ocelovými trojhrannými táhly. Beretta je v této úvrati vedena cca za 3cm? Jinak vypadá zbraň velmi solidně, už se těším ž to vezmu do ruky.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Bohužel na první pohled a zatím jen na pohled, musím říct, že se mě ta flinta nelíbí. Je to jen puška s přímotahem a vyměnitelnou hlavní. Blaser R8 v plastu, vůbec pokud má mířidla, je lovecká puška. Pořád je elegantní. Když ho vezmeš do ruky, tak mám pocit lovecké zbraně, jak ve dřevě, tak v plastu. U běžných medium ráží ve standardní délce hlavně, případně 52, to evokuje takový ten pocit lovecké flinty, krátkého štucu, obratnosti a jednoduchosti, ergonomie. U Beretty nic z toho vizuelně nic necítím. Jasně tahákem bude cena, které je minimálně poloviční, nebo dnes skoro třetinová. Uvidím, až to vezmu do ruky.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od Čouda »

Ty jo a není už těch přímotahů poslední dobou trochu moc?
Beretta BRX1
Haenel Jaeger NXT
Savage Impuls
Steel Action
Heym SR30
Merkel Helix
Rössler 16
Chapuis "ROLS".
Chayez Z20 (Slovenský zázrak )

už to pozbylo ten punc jedinečnosti .
A Blaser je jen jeden . :D
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od Kubajs »

Nevíte, kdy se začne prodávat u nás?
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
tomi46
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04.3.2022, 14:41

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od tomi46 »

Tak jsem to nevydržel a dovezl ji z Německa. Závěr chodí jako v másle. Nastřelení proběhlo také bez problémů, demontáž hlavně stejně jako blaser. Možná výhoda je zásobník před lučíkem.
Zdraví Tom
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od lovec »

To je už upgrade verzia po tej bezpečnostnej zvolávačke?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tomi46
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04.3.2022, 14:41

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od tomi46 »

Ano za svolávací akci poslali dárek. Podle videí na YouTube přidali pouzdro pružiny v závěru. Jinak žádná změna není vidět.
hrabosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16.11.2021, 20:19

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od hrabosek »

tomi46 píše: pát 04.3.2022, 15:49 Tak jsem to nevydržel a dovezl ji z Německa. Závěr chodí jako v másle. Nastřelení proběhlo také bez problémů, demontáž hlavně stejně jako blaser. Možná výhoda je zásobník před lučíkem.
Zdraví Tom
Nezkoušel jsi kontaktovat české zastoupení, jestli mají v plánu import?

Díky!

Pavel
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od doctor »

hrabosek píše: úte 15.3.2022, 21:03
tomi46 píše: pát 04.3.2022, 15:49 Tak jsem to nevydržel a dovezl ji z Německa. Závěr chodí jako v másle. Nastřelení proběhlo také bez problémů, demontáž hlavně stejně jako blaser. Možná výhoda je zásobník před lučíkem.
Zdraví Tom
Nezkoušel jsi kontaktovat české zastoupení, jestli mají v plánu import?

Díky

Pavel
Údajně během dubna by měli dovézt do ČR...

Tomi46- nemohl by jsi napsat nějaké první poznatky o kulovnici?
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od petjan »

Zdar, může mi někdo vysvětlit, jaký mechanizmus ten závěr uzamkne a jak se zase odemkne?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Beretta BRX1

Příspěvek od gonias »

Rotační závorník, který se rotací uzamkne za ozuby. Je to vidět v 1. videu v 11. sekundě.

https://www.beretta.com/en/brx1/?wvideo=bv0eymz42r


V 2. videu v 0:29 je vidět, co uvádí závorník do pohybu v uzamykací (dorazové) fázi nebo z ní při tlaku či tahu střelcovi ruky.

https://www.beretta.com/en/brx1/?wvideo=putldfq8ca
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět