Nastřelování mířidel

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
J.M.H.
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28.11.2021, 10:48

Nastřelování mířidel

Příspěvek od J.M.H. »

Ahoj,
jsem tu nový, a snad jsem svůj dotaz nezaložil špatně.
Chtěl bych se Vás zeptat, jestli když bych si pořídil novou kulovnici, zda je nutné nastřelit i pevná mířidla?
Případně jaké jsou Vaše zkušenosti? Jednalo by se o zbraň CZ 557 lux.
Předem děkuji za rady.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nastřelování mířidel

Příspěvek od bon »

Pokud budeš pevná mířidla používat, tak je samozřejmě musíš nastřelit. Pokud dáš na zbraň pevnou montáž, která použití pevných mířidel neumožňuje, tak je to zbytečné. Osobně jsem přes pevná mířidla na kulovnici nic neulovil a na většině svých zbraní je ani nemám :wink:
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Nastřelování mířidel

Příspěvek od lanus »

J.M.H. - Keď už na flinte mieridlá sú tak nazaškodí ich aspoň vyskúšať do papiera ,kam a s akým rozptilom rany padajú. Táto vedomosť sa môže hodiť neskôr napr. eliminácii problémov s "rozhadzujúcou optikou " ! :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nastřelování mířidel

Příspěvek od SoukuM »

Dneska pevná mechanická miřidla skoro nikdo nepoužívá a střelba přes ně je dávno zapomenuté umění. Já mám skoro na všech flintách (opakovací kulovnice) švenk a když na naháňce vyfasuju štont, kde se střílí nakrátko, tak sundám puškohled a střílím přes mechanická miřidla. Stejně tak jsem střílel z kulové kozlice Merkel B3, velmi dobře čitelná miřidla, na kratší vzdálenosti super. V každém řípadě bych vyzkoušel, jak flinta přes pevná mechanická miřidla střílí, nelámal bych si hlavu s nástřelem na 100 m, ale na 25 až 50 m. Ale samozřejmě záleží na montáži, pokud bude puškohled sundavací :-).
MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nastřelování mířidel

Příspěvek od vesrad »

Já se k mechanickým mířidlům na naháňky taky dopracoval. Chodím se psem v tlaku, začal jsem s variáblem 3-12, potom kolimátor a nakonec jsem na pušku hodil světlovodné mířidla a je to nej. (nejlehčí, nejmíň trpí v bordelu a hlavně se tam nemá co zamlžit/zašpinit sněhem, jehličím...).

Jinak k tématu, co jsem kupoval CZ557 s mechanikama, tak nástřel na 50 m seděl bez problémů. Ale vždy je třeba to ověřit. Navíc je to dobrý důvod k návštěvě střelnice :D
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Nastřelování mířidel

Příspěvek od precechtel »

jsem staromilec, tedy na všech svých kulových zbraních mám mechanická mířidla, mám je i nastřelená. Mechanická mířidla usnadňují i snadné nastřelení optiky, dále lze přes ně snadno ověřit, zda např. je chyba v optice či kulovnici. Otázka používání se nabízí, kde je to umožněno, na prstech jedné ruky bych spočítal využití podhledu při střelbě z posedu tzv. na krátko. Dále otázka věku, dřív na naháňky bez optiky, nyní raději naháňkový puškohled s bodem, protože v šeru lesa se mi osvědčuje. Kolimátor jsem prodal, naprosto mi neseděl...
politice a politikům zmar
Odpovědět