Mauser M 03

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Mauser M 03

Příspěvek od lovec »

Majitelia,sucasni aj buduci-prosim nazory a skusenosti.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

pro TIBI1 a Lovec

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já kurva ten manuál nemůžu najít. Mám krabici, záručák, doklad o nákupu a potvrzení, že hlaveň je nastřelena na 10,7 CDP, ale kde je kurva ten manuál? Jinak jsem ještě našel dvě tu?ky s logem Mauser + zapalovač a krabičku pastilek s obdobným logem. Pastilky -cca 20ks -snědla všechny manželka, protože chtěla vyzkoušet nejdra??í bombony na světě :lol: :lol: :lol:
Jinak jsem o pu?ce jinde napsal tak asi všechno. Zatím spíš subjektivní-pocitové informace. Střílím z toho 300WM SaB PTS a zatím spokojenost-trefuje to záslepku. Pořád hledám nějaké testy a nic. Jinak si myslím, že je to solidní a poctivě provedená puška. Je poznat, že je něco v ruce. Super v mag. , v běžné ráži to musí být díky hmotnosti a přímé pažbě lahodička. Chci si koupit ještě hlaveň(+ořech a zásobník) v 243W a tak šetřím. Já jsem kvůli ní prodal Sauera a žádná lítost a nostalgie.
Na hlavni mám v.č. M 002520 a tak se už teda muselo někde něco prodat. Jinak byla jedna v Brně v komisi na Starobrněnské 8x57JS s naháňkovou 51cm hlavní(majitel prodal uplně všechno naráz) a jednu má majitel firmy TAU BRNO CZ(výroba přesných sport. vzduchovek), který je i prodává. Z M03 je nadšený. Myslivosti zdar.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

no mam pocit ze system uchytenia hlavne je nepatrne obdobny ako ma blaser ci merkel...ale azaroven aj sauer...velmi som sa o mauser nezaujimal no po detailnejsom prestudovani hoc som to nemal v ruke..mozem povedat ze je to vychytana robustna ?pičkovo spracovana po kazdej stranke uzitkovo vynikajuca zbran...momentalne je od dnes mojim vaznym favoritom medzi seriovo vyrabanymi zbranami co sa tyka uzitkovosti...jedina chybicka krasy je podla mna co mi vadi - ja by som bral prevedenie match...ze ma na moj vkus tenku hlaven (netvrdim ze nie su presne)....na usti len 19mm ja osobne by som tam si vedel predstavit z urcitych dovodov 23-24mm ale inak skutocne spica. Mam pocit ze vychytali a zlepsili to co zacal blaser a sauer a skombinovali to s eliminaciou zbytocnosti a chyb. Tu je nejaky trapny testik...a gratulujem k vyberu zbrane

http://www.anblick.at/inhalt/aktuell/un ... jag01.html
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: pro TIBI1 a Lovec

Příspěvek od tibi1 »

Chci si koupit ještě hlaveň(+ořech a zásobník) v 243W a tak šetřím.

Jozef nebolo by lepsie spojit prijemne s uzitocnym a kupit 270WSM? a usetris aj prachy na novy standard orech.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

hlaveň

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Otázka:

Má význam kombinace 300WM a 270WSM? Co tím získám? 270WSM je super, ale vidím to jako ráž do plání a o hor. 300WM je univerzálnjší v tom, že když jdu do lesa nablízko, do kukuřice, tak si tam dám tě??í kuličku - až 220grejnů (najednou z toho mám takovou pomalou osmičku :D )a v poli tam je 180grejnovka. Ta 243W by byla na jaro - nějaký to srnčí, na strni?tích li?tičky a další potvůrky a od srpna do ledna třikilo.
Ten veksl ořech zase tolik nestojí.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: hlaveň

Příspěvek od tibi1 »

Josef Kuřitka píše:Otázka:

Má význam kombinace 300WM a 270WSM? Co tím získám? 270WSM je super, ale vidím to jako ráž do plání a o hor. 300WM je univerzálnjší v tom, že když jdu do lesa nablízko, do kukuřice, tak si tam dám tě??í kuličku - až 220grejnů (najednou z toho mám takovou pomalou osmičku :D )a v poli tam je 180grejnovka. Ta 243W by byla na jaro - nějaký to srnčí, na strni?tích li?tičky a další potvůrky a od srpna do ledna třikilo.
Ten veksl ořech zase tolik nestojí.

no prave predpokladal som ze to budes chciet na srnciu na daleko..a vyznam je v priemere strely....ale 243 ti rozbije lisku horsie ako 300WM opytaj sa figiho (ovsem ak neberes kozuch)...270WSM je rychla plocha a ma viac odolnosti hoc aj v najlahsich 130 grain na daleko cca 300m ako 243 ale je to tvoje rozhodnutie....daj nejake foto tej svojej MO3
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Jozef este otazka...viem ze je to OK ale predsa...neskusal si zlozit optiku(montaz) z mausera a potom to znovu nasadit a overit nastrel ako to drží nastrel?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Josefe, a co ta zvláštní pojistka - necvaká to ?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Mauser M03

Příspěvek od Josef Kuřitka »

takže k dotazům:

- ta pojistka(páčka, která se přesouvá z leva do prava) je vlastně přímo natahování úderníku, nic se neza??uje. Prostě před střelbou natáhnež úderník a pak už jenom střílí? - musíš poměrně dost zatlačit, silná pru?ina-péro uderníku. Po tím natahovačem(napínačem úderníku) je obdélníhový kovový knoflík, kterým se nata?ení úderníku zruší. Ten má příjemnou vlastnost, že když máš napnutý napínáček, tak ho zruší? tím vypouštěčem. všechno jde ti?e a rychle, napínám těsně před střelbou, trocha cviku.

- puškohled jsem už po nastřelení zatím nesundával-nemám důvod. Před nastřelením jsem si s tím hrál a dotahuje se to do základny v závěru skutečně pevně. V Brně jsem hovořil s jedním majitelem této zbraně a ten střídá hlavně 300WM a 375HHMag.(naháňky). Před výměnou hlavně se musí sundat optika. Nastřelil 300WM, napsal si nastavení ,sundal Zeise, nasadil 375HH, dal stejný puškohled, nastřelil to+ zápis nastavení a pak to opakoval-vrátil zpátky 300WM, natočil to zpátky a mělo to sedět. Ten člověk je seriozní a je to výrobce zbraní. Tohle mě tvrdil na osobní schůzce, kde mě zbraň-M03- předvedl, když jsem scháněl reference a nemám důvod mu nevěřit. Otázka je, jak to bude vypadat třeba ze deset nebo dvacet let provozu, když se ty hlavně budou pořád dotahovat při výměně do lů?ka,ale o montáž strach nemám. Je vlastně pevná, velká dosedací plocha asi lepší než ?venk.

Nějakou zkušenost s opakovanou a dlouhodobou výměnou hlavní by mohl napsat uživatel R 93 Blaser. Systém výměny hlavně je stejný a je na trhu už přes deset let.

Snad jsem to popsal dobře.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

prave preto som chcel vediet ako sa chova montaz ked to budes menit za 243 cez sezonu a aby si to nemusel furt overovat to je otrava a zrač času ale ked nemas dovod....mna take veci zaujimaju aj zo zvedavosti to je hobby...to ako bude vyzerat po 10 rokoch by ma vobec netrapilo...neber to osobne..prezije ?a....(hlavne hlaven s trinitridom)co s tyka vyklania hlavne pri castom vymienani ta nemusi trapit..zaverovu volu a tuhost vymedzuje ako vzdy a vsade hlava..tie spodne vodiace koliky su vlastne proforma a nikdy by som ich nedotahoval do krvi
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

trinitrid

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ten je Použitý na povrchovou úpravu - aspoň tak mě to tvrdili v prodejně a skutečně to nijak nerezne. Obdobně je to u Blaseru, ta vrstva má být tvrdá, snad je to hrozná práce pro rytce. Je tato úprava Použita i uvnitř-je takto upraven i vývrt? Pak by to byla alternativa k nerezu. Díky.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

viem ze len povrchovka inak netusim ale potom by to bola super vec ako u remiho XRC...kamoska ryje a blaser je na povrchu smrt pre nastroje co nie su najlacnejsie...hlaven je klasicka chrom moly ale to je jasne asi kazdemu..len stale nemozem pochopit preco tí hajzlici dali na varminta na ustí len 19mm to nie je varmint...ale shit blaser ma aspon 22mm
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

trinitridace

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Snad už to má dávat i Sauer do některých nových hlavní. Ale to jsou jenom ústní informace - od toho člověka, co mě ukazoval tu M03. Je to ale profesionál a tak předpokládám, že to snad není ve stylu "jedna paní povídala". Písemnou informaci jsem Nenašel, nebo přehlédl.
Údajně takto upravené hlavně mají i jednoznačně lepší balistické vlastnosti(vnitřní bal.). Dva chlapi-odstřelovaci ze zásahovky PCR mě tvrdili, že Blaser má nejlepší hlavně a že jeho pušky(odstřelovvačky) dosahují v soutěžích super výsledků. K těmto soutěžím atd. nemám další informace.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

chcelo by to hybrid = hlaven-komora- blaser+zaver mauser a je to jedinecna seriovka na svete...takze este mozno ten merkel
vhool

Příspěvek od vhool »

TO J.K.:
blaser prece bere vsechny laufy od Lothar Walter :wink:
Odpovědět