Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od harrycallahan »

krkam2 píše:děkuji za reakce, je po problému, sundal jsem kamarádovi pažbu a byly povolený oba šrouby na objimce hlavně, chodilo to jako celek i s hlavní.
:D to přece muselo být vidět i bez sundání pažby, že se hlaveň posouvá i se závěrem v pouzdře :D
Ale vážně: na Titanu 6 je vůle po uzamčení naprosto minimální a to je jednou z jeho velkých předností, snad to má vliv i na subjektivně menší zpětný ráz, přestože je zbraň lehčí. Přesnost výroby závěrů i vybrání pro uzamčení v hlavních je obecně výborná a tím umožňuje zaměnitelnost různých hlavní ale i závěrů bez úprav, pouze se povolí ty dva šrouby, závěr se dovře a šrouby imbusem utáhnou - a je to 8)
Mám tu flintu 8 let, vystříleno pár stovek ran a bez problémů, naprostá spokojenost.
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Choochoo007 »

No pokud se soustredis na pohyb zaveru vuci pouzdru, tak si mysim, ze jde prehlednout pohyb hlavne:wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od pufr »

Mi by spíš zajímalo, jak přesně ta puška celou dobu střílela?
Pufr
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od alexis »

Nevite nekdo jak vysoke by meli byt krouzky Era Recknagel na weaver listu Recknagel(6,5mm) pro puškohled s objektivem 56mm na Titana 6?Děkuju za pomoc.a.
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od alexis »

nikdo nic? :?
Myslivecek123
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.12.2015, 10:31

KULOVNICE ROSSLER TITAN 6

Příspěvek od Myslivecek123 »

Zdravím, něco málo se tu o Rossleru píše, ale nikde jsem se nedočetl jak je na tom tato zbraň kvalitou a životností a jak moc je potřeba se věnovat čištění této zbraně. Popřípadě vaše ostatní zkušenosti s touto zbraní. Mám jí nově v ráži 30-06 a zatím naprostá spokojenost.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Hoki »

Pořídil jsem si, jako druhou kulovnici, rovněž Titan - 6 , 6,5x284 Custom, tj. nerezová hlaveň 22 mm Lilja - lapovaná, laděná spoušť na 0,6, odlehčený závěr, úsťová brzda Vais, stavitelnou lícnici jsem dokoupil samostatně. Objednal jsem to přímo u výrobce, hotovou zbraň jsem obdržel prostřednictvím fa. Kozap, který je zastupuje v ČR, vše OK dle domluvy. Zkuste si něco takového objednat u jiného renomovaného výrobce zbraní, včetně ZUB, tak asi nepochodíte, nebo to někdo zkoušel ?
Rossler je dobrá kvalita za pořád ještě přijatelnou cenu, na rozdíl třeba od německých výrobců. Zatím to kompletuju, zabíhám hlaveň, čistím a čistím dle Pufra, dvojdílnou lištu Weaver Kozap nahradím jednodílnou nerezovou (mám problém s rektifikací puškohledu doleva), mám podezření na tu lištu, měl jsem si ji nechat taky instalovat ve výrobě. Vše je slícované bezchybně, bez vůlí apod. závěr chodí perfektně. Jedinou připomínky mám ke spoušti, je sice zlacená, chodí perfektně plynule, ale co mi trochu vadí, je velký rádius prohnutí do kterého se mi ani pořádně nevejde ukazovák o rukavici nemluvě. To je asi tak všechno co bych této zbrani vytknul.
Přílohy
Titan - 6  závěr.JPG
Titan - 6 závěr.JPG (193.23 KiB) Zobrazeno 10745 x
Titan - 6 Custom.JPG
Titan - 6 Custom.JPG (174.5 KiB) Zobrazeno 10748 x
Hoki
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od lanus »

Hoki - Mierne narovnať spúšť nie je problém ,nebýva kalená . Stačí zhodiť lúčik a do rádiusu spúšte treba vložiť guľatinu (ešte šikovnejšia je polená guľatina) väčšieho priemeru a následne zvierkou alebo vo zveráku zatlačiť . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od kabát »

Nechal jsem si udělat cenovou nabídku od KOZAPu na ROSSLER TITAN 6 a překvapila mě příznivá cena, včetně možností konfigurace a dodací termín.
Jestli TIKKA nebude do jara k dodání, má vážnou konkurenci. Co hlaveň 19 mm, je to na přesnou střelbu?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Myssosvk
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02.2.2016, 6:56

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Myssosvk »

Dobrý deň.
Som zacinajuci poľovník a rozmyslam nad vyberom prvej zbrane. Vážne rozmyslam nad R. Titan6, ale našiel som Rossler Titan alpha a chcel by som sa vás opýtať či s nim máte nejaké skúsenosť, prípadne aký je vás názor na túto zbraň. Ide o titan3s plastovou pazbou a bez mieridiel, alebo sú tam aaj iné rozdiely? Ďakujem za postrehy
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od vava »

Zdravím všechny majitele Rossleru Titan 6 a i nemajitele - pokud dokáží poradit.

Na posledních třech naháňkách se mi stalo, že při přebíjení mi vyjel celý závěr z pouzdra. Stane se to pouze pokud přebití provedu s větší energií - pokud to udělám "klidně" tak se závěr normálně zastaví, ale jakmile to dělám rychle - agresivně jako při lovu, tak vyjede pokaždé.

Našel jsem stejnou závadu na slovenském foru... http://www.lovuzdar.sk/diskusia/1154/ro ... ok_order=1 kde píše ambri81 tu samou zkušenost.

Chci se zeptat - abych nejezdil zbytečně k puškaři, kterého nemám zrovna poblíž, je to opravitelné?

Mohl by někdo popsat jak to vlastně funguje?

U Rossler Titan 6 se závěr z pouzdra vythuje tak, že se zmačkne spoušť a tím se uvolní závěr pro vytažení.

Díky za rady ...
muflon
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18.2.2017, 18:08

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od muflon »

Měl jsem stejný problém s vyjížděním závěru při přebíjení.Závěr je jištěn spouští,měl jsem z výroby nastavenou spoušt uplně bez chodu(kroku).Stačilo sundat pažbu a nastavit spošti aspon nějaký chod(krok),odpor spouště se nezmění.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od myšákmartin »

Zdravím, také jsem se rozhodl koupt rooslera, jen pořád váhám jakou montáž na něj pořídit. Chtěl bych něco kvalitnějšího k bezproblémovému přehazování puškohledu a photona. Děkuj za Vaše rady a zkušenosti. Díky.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Reno »

Na přehazování optik je asi nejlepší volbou kvalitní weaver / picatinny lišta od renomovaného výrobce + stejně kvalitní montáž (kroužky). U firmy Rößler je myslím možnost objednat si pušku s přímo u výrobce namontovanou ocelovou picatinny lištou.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od kounek »

Přesně tak, jak píše Reno.

Jenom (z mé vlastní zkušenosti) se při nákupu vyhni Řehákům, aby ta flinta byla opravdu taková, jak ji postavili ve výrobním závodu...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Odpovědět