Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od myšákmartin »

Přemýšlel jsem o kroužkách Leupold QRW, ty by měly být snad dostačující (nebo ne?) a lištu tak nějak pořád nevím, byl by nějaký konkrétní typ?
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Reno »

Tyhle kroužky značky Leupold jsou dobré, na jedné kulovnici je mám a při sundavání a nandavání optiky nástřel drží, u kamaráda to samé. Ohledně lišty bych já osobně asi šel cestou objednat si pušku s již osazenou tou ocelovou picatinny přímo od výrobce, žádný shit na to předpokládám montovat nebudou.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od pufr »

Jedna z nejlepších, ne-li přímo nejlepší "sériová" thumbhole pažba s velmi příjemným povrchem - nyní na Rowa Titan 6
Rowa_Target_Light_Black_Soft_Touch.jpg
Rowa_Target_Light_Black_Soft_Touch.jpg (83.76 KiB) Zobrazeno 8475 x
Pufr
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Sauer »

Súčasné porovnanie tejto značky s Tikkou T3x? Tikka má punc kvality za nízku cenu, garantovanú presnosť, okrem nejakej korózie, je iných negatívnych skúseností ako šafranu, neviem ako je to s Rosslerom, keďže na drobnostiach podľa mňa vyhráva- 60 stupňové otváranie záveru, zamykanie do hlavne, spúšť 950g, variabilita kalibrov, výmena hlavní atď, trojpolohová poistka, podľa môjho názoru lepšie umiestnená, na druhej strane v súčasnosti pri navolení niektorých vecí aj podstatne vyššia cena. Čo je prekvapivé, o Rossleri je na internete značne menej informácií, pričom dosť veľa aj v negatívnom zmysle (vytrhnutie záveru pri rýchlom prebití, mrznutie záveru, nedopaľovanie rán, nemožnosť nastreliť pušku z dôvodu zle uloženej hlavne atď). Sú tieto pušky v súčasnosti porovnateľné (vychytal Rossler muchy?) alebo má Tikka čo sa týka spoľahlivosti navrch a je v danej katogórii lepšou voľbou? (vychádzajúc z predpokladu, že obe zbrane sadnú strelcovi rovnako a esteticky sa mu tiež rovnako páčia)
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od poli »

K té Ticce bych doplnil, že originál pažba celkový efekt dost kazí. Plastový lučík, žádný bedding ani sloupky, vnitřek pažby včetně uložení je dutý pouze s přepážkami, stavitelná lícnice za ten příplatek 3.5 fakt nestojí, botka pažby se loupe. Flintu mám doma, takže osobní názor.
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Sauer »

T3x niektore to spominanych veci tusim vyriesila. Moja otazka skor smerovala k tomu, ze keby mal clovek pred sebou tieto dve zbrane, ktore mu esteticky vyhovuju rovnako, nepotrebuje vymenne hlavne, tak po ktorej by bolo lepsie siahnut a preco.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od poli »

Zapomněl jsem dodat, že mám T3x. Chtěl jsem 6,5 ve varmintu a tohle byla nejlevnější varianta.
Jinak už jsem četl o Ticce s křivě uloženou hlavní a že se kvalita za posledních pár let zhoršila, zatímco cena šla nahoru.
Nevím, jestli je třeba zamykání do hlavně taková výhoda, možná v tom, že to umožňuje snížit váhu pouzdra závěru, protože ten to celé už jenom nese, horší výměna hlavně, ale to je nepodstatné, normální člověk jí stejně měnit nebude. 60 st. otevírání určitě výhoda - rychlejší přebití, i když je údajně potřeba větší síla, nevím, mě to třeba u S202 nebo AI nepřišlo.
Každopádně pokud tvůj příspěvek dobře chápu, víc ti sedí Titan.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od vava »

Mám obě dvě - Tikku i Rosslera.

Rossler:
- zatím se mi jeví jako velmi přesný. Mám u něj výměnné hlavně - 308 a 9,3x62 - s 308 má rozptyl s municí SAKO/HPBT 168 gr 1cm, 9,3x62 s mnou přebíjenou municí se střelou Geco 255 1,5 cm
- zlobí mi u něj spouště. Manželce přestal v chladu chodit napínáček, moje standardní spouště drhne a po zakoupení sportovní spouště mi po nějakých 3 měsících používání začal samovolně při přebíjení vyjíždět závěr a posléze i padat úderník. Takže je u lékaře.
- zbraň je lehká, má Pillar bedding / takový quazi, ale asi funguje.
- zlobí mně u něj to, že na něj nemohu sehnat jinou spoušť a pojistku, zajišťující úderník. Prostě se nedělají.
- musel jsem u jednoho Rosslera (druhý to nevykazoval) prostružit díru pro pero úderníku, protože znatelně drhlo, asi byl již výrobní nástroj dost opotřebován a díra byla moc malá.

Tikka T3/T3x
- mám ve dvou rážích - 7-08 a 6,5x55
- nejlepší přesnost 7-08 cca 2 cm se střelami Sierra 150 HPBT, 6,5x55 se střelami Sierra 140 HPBT cca 2,5 cm. T3 ve dřevě je po beddingu, na T3x se dělá.
- na T3x mám pojistku úderníku
- obě mají vynikající spouště. T3x mám standardní spouště s pružinou Yo Dave, na dřevěná T3 je napínáček, ale střílím bez něj a i tak je spouště výborná
- na dřevěné T3 jsem měnil ten nos (lug) spojující závěr a tělo hliníkový za ocelový
- obě dvě jsou lehké
- u T3x jsem měnil pistolovou pažničku za vertikální provedení, které mi perfektně sedí. Zdrsnění té plastové T3x je podle mně vynikající.
- Ta T3x (mám ji ve verzi Lite) je nejlehčí ze všech čtyř.

U Tikky chodí daleko lépe závěr, chod je absolutně hladký, u toho Rosslera je to horší. Kdyby se Rossler dělal s hřbetním napínáním, bylo by to pro mně veliké plus, psal jsem do fabriky, ale neuvažuje se o tom.

Rozdíl v otáčení závěru 60 (Rossler) a 90 (Tikka) mi vůbec nepřijde jako rozdíl, prostě to nepostřehnu.

Zásobníky u Rosslera jsou ocelové a rozdílné pro různé ráže ( největší skupina je okolo 308 W. Zásobníky u Tikky jsou plastové a jsou jen tři (resp- dvě) skupiny - malé (223) střední (308) a velké (30-06).

Rossler má stejně jako Tikka plastové uchycení zásobníku a lučík, u Rosslera jsem ho již měnil, protože v důsledku častějšího měnění hlavní se šroub u lučíku, postupně "prodral" přes plast a přestal držet, mnusel jsem to řešit takovou ocelovou mističkou pro šroub, tím ale šroub trochu "vystoupl" z kontury lučíku a vadil při držení, takže nakonec jsem celý kus vyměnil.

Pocitově má Rossler horší řešení držení zásobníku v těle, ale nikdy mi nevypadl, stejně jako u Tikky.

Ergonometricky sjou si obě velmi podobné, přímá pažba, lehké.

U Tikky se mi líbí možnost montáže puškohledu přímo na pouzdro a dúlek, do kterého zapadne přední část montáže, takže tady je zaručena vyšší pevnost s spolehlivost spojení.

U Rosslera jsem o obou zbraní již po 3 letech používání přelepoval montáže na závěru. Čím to je nevím - možná rozdílným materiálem (závěr dural - montáž ocel), nevím.

To je tak asi vše. Obě zbraně jsou kvalitní, ta spoušť na Rossleru by moc a moc vyřešila.
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Sauer »

Vynikajuci prispevok vava, iba si ma utvrdil v tom co mi potvrdilo par preluskanych for a to to, ze rossler ma este par svojich drobnych much, pricom uzivatelsky sa mu tikka minimalne vyrovna. O rosslerovi je na internete aj ovela menej informacii. Tikka mi je preto sympatickejsia, paci sa mi vo verzii lite, 2,8kg s 57cm hlavnou je super vaha na pirs. Akurat myslim, ze otvaranie zaveru ma 70 stupnov, nie 90. Napinacik by som tiez na tikke nechcel. Spust je vsade chvalena, navyse moznost odistit zbran s napnutym napinacikom ma odradza, holt som rozmaznany zo saueru. Aku poistku si namontoval do tej tikky?
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od vava »

Tech 70 asi sedí .... nestudoval jsem to.

Tady je odkaz na tu pojistku ...http://buema-hochwang.de/Tikka-T3-Schla ... ung-rechts
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od medo »

Takisto mám rossler a mal aj T3 varmint aj lite . Prešiel som na sako . Moje postrehy sú , že tikka má lepšie spracovaný vývrt hlavne ale v presnosti vidím len malý rozdiel oproti rossleru . Záver a jeho chod je jednoznačne lepší u tikky ako aj rozhranie pre optiku optilock je super . Najvačší handicap vidím u tikky na povrchovej úprave u modelu lite jediné s čím som ho v trezore mohol porovnať bola lacná ruská malorážka TOZ , zdá sa mi že tikka ktorú som kúpil davnejšie bola oveľa lepšie spracovaná ako súčasná produkcia - hovorím o povrchovej úprave hlavne - rosssler o 2 triedy lepšie , ostatné tip top .
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Pavel.K. »

Koupil jsem si Rössler titan 6 standart v kalibru 8x68S.
Mam na tom originál úsťovou brzdu.
Flinta je lehka jak pírko a s tou brzdou to kope jak muj kulobrok 6,5x55! Fakt paráda!
Zkouším první náboje Brenneke Tog 14,2g.
Zatím luxus. Poškození zvěřiny v normě běžně používaných ráží. Kňourek vyvržený 80kg na 60m za plece v ohni.
Kolouch 35kg šikmo zadní komora, plíce +játra+trávník na 45m v ohni.

Jemná šoulačková spošť lepší než napínáček. ;)
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Georg.H »

Neví někdo jestli jsou z T 3 sundat mířidla?
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od vava »

Nepatří to sem, ale z Tikky T3 jdou sundat mířidla - hledí i muška. Po mušce zůstanou dvě díry a po hledí jedna.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od lovec »

Kolega Georg.H zrejme myslel Titan 3... :roll:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět