Automaty v myslivecké praxi

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Pietro »

Ahoj kolegové,
chtěl bych se Vás zeptat jaký je váš názor na používání automatů v myslivecké praxi,konkrétně při naháňkách na černou zvěř..
Dnes jsem prodal jednu ze svých kulovnic a za utr?ené peníze bych si chtěl koupit právě nějakou novou flintu na čuníky.Zaujal mne nový Remington v dřevěném provedení a se zásobníkem 2+1 dle zákona,takže v tom by problém být neměl.
Jen mě zajimá jestli majitele automatů berete normálně nebo na ně pohlí?íte jako na nějaké ,,bouchaly".
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja si myslim že na majitele automatu se jako na boucahli divaji spi?e star?i
myslivci.A to z duvodu neznalosti,pritom spousta tehle myslivcu co jsem videl na nahankach tahaji za zavěr jako smyslu zbaveni.
Spi?e jak na bouchala si myslim že se na tebe budou divat ze zavisti že ma? něco co oni ne.
Maly přiklad ,přijeli zahranični lovci z rakouska jak jinak nekteři s automaty.To bylo řeči rano na nastupu na členy vyboru koho jste to sem pozvali,ve druhe leči jeden z hostu dal dvě rany.Ukazkově střelil dva kusy černe a hned všem zklaplo.
:roll:
Na tvem myste bych si koupil zbran jako chci a hotovo,když se dnes podiva? s čim někteři lide chodi na hony, nahanky atd např. už sem viděl i lovce se simonovem :roll: .Ale proti gustu ?adny atd.atd.atd však to zna?.
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

automat

Příspěvek od Pietro »

Díky,za odpověd,no je to přesně tak jak píšeš,za rok se dostanu na desítky naháněk po celé čr a to jak na klasické tak i poplatkové.Jezdím do nejmenované honitby kde loví 200prasat ročně a tam když přijede? na naháňku tak valí? oči,protože si připadá? jak vojenském cvičení.Vloni jsem tam viděl 3chlapíky se samopalem tajga a nejmíň 4lidi se simonovem,protože tam mají chlápka který jim to předělává na ,,lovecké"flinty...tohle je opravdu extrem,ale jak říkám běžně se účastním popl.naháňěk pro zahraniční lovce a tam má automaty na naháňkách většina a přijde mi to jako parádní zbraň a když se dnes dělá i verze 2+1 náboj tak není co ře?it,zbraň je to krásná a účinná takže asi tak..
no jsem zvědavej na názory dalších kolegů..
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

To Pietro,do automatu bych se vůbec nebál jít.Znám kolegu myslivce,který má samonabíjecí kulovnici 6+1 v ráži 308win a také mu nikdo nic nevyčítá,že nemá "klasickou" kulovnici.Vem si,že i pumpy jsou lovecké zbraně.Tady jde jen o za?itou věc,že dříve se k nám tyto zbraně nedostali,tak jim nikdo nefandil a jsou podle těch dříve narozených jen americkými zbraněmi a tudí? nemají s myslivostí a lovem nic společné,ale opak je pravdou.takže se ničeho neboj a přeji ti s ní mnoho ůspěšných zásahů.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

no, bylo by dobre si nejprve polozit otazku, proc si chces poridit takovyto automat?

kvuli tomu, ze ho maji ostatni na poplatkovych nahankach? ... pak je to jasne... jdi do toho....

kvuli tomu, aby jsi se "zaradil" mezi lovce na desitkach poplatkovych nahanek?... pak je to jasne... jdi do toho....

kvuli tomu, aby jsi se "zaradil" mezi lovce a la simonov? ... pak je to jasne... jdi do toho....

kvuli tomu, ze chces ulovit vice zvere? pokud jezdis na desitky nahanek rocne, pak by se jednalo o desitky vice ulovenych kusu rocne... pak je to jasne... jdi do toho....

kvuli tomu, ze se ti zbran libi? ... pak je to jasne... jdi do toho....

zalezi ti na tom, co si lide o tobe rikaji... pokud ti jde o ostatni poplatkove lovce, pak je to jasne... jdi do toho... pokud ti jde o stare, "ostrilene" myslivce, kteri maji za sebou mnoho let aktivni myslivost a pece o zver, zeptej se jich primo, tech na tomto foru moc neni...

ale to je na tobe, aby sis toto zodpovedel... spravneho myslivce nedela lepsim jeho flinta (at jiz ZHcko, ci blaser), ani to, co si o nem ostatni mysli, ale zpusob, jak se svoji flintou "naklada", jak pri tom premysli a jak zodpovedne se na nahankach chova... nechci hazet vsechny do jednoho pytle, ale na nahankach se casto projevuji nase "skryte" stranky vice nez kde jinde - nikdo nas nevidi, tak si dovolime vice. at jiz riskantni strelbu na velke vzdaloenosti, na zver v rychlem behu a na sikmo atd. atd. a pak se uvidi, bud to vyjde, nebo ne, a kdyz ne, tak se to nikdo nedozvi. je to proste o nas a o nasem pristupu... ale to ty jiste sam zazil a videl diky tvym zkusenostem z nahanek.

zazil jsem lec - padlo pres 40 ran, na vyradu asi 5 kusu a "vse" ostatni chybeno... velmi casto jsem videl strelce, jak napriklad ani nesli na nastrel... na kterem nasledne ostatni nakonec najdou barvu (jednou to bylo v pripade velmi ?vazeneho? strelce, ktery v dane honitbe nechal jiz nejake miliony ? pry chybil sele. ostatnim to nedalo a po 3 km nasli zhaslou bachyni 100 kg)... a o tom to je....
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Alda má pravdu. Jsou lidé, kteří dokáží nadělat více paseky např. se starým ZH, než než někteří s automatem. Ale všechno je o lidech a jejich přístupu ke zvěři a k lovu samotnému. Ale střílet několik ran na rudl prasat v běhu, protože mám dostatečnou kapacitu nábojů, ani? bych věděl, jestli a jak jsem tou první ranou zasáhl? Nebo mít automat jenom proto, abych " nevypadal blbě " před ostatními. Tak to opravdu není můj ?álek kávy. Ale proti gustu žádný di?putát. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Myslím si, že po Aldově příspěvku již není co dodat. Podstatu věci řekl jasně a srozumitelně. Já sám kulové automaty moc nemusím. Je to zbraň nevhodná zejména pro začínající a neuvá?livé myslivce. Svádí mnohdy k lehkomyslnému tuplování a ruku na srdce, kdy zase potřebujeme nutně v takové frekvenci střílet. V myslivecké praxi je pro mne důležitější sledovat kus na který jsem již vystřelil, jeho značení ,směr kterým odběhl a ne střílet na další zdravé kusy zvěře. :lol: :lol:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já lidi s automaty neodsuzuju.Je to lovecká zbraň?? Je stejně tak jako jsem viděl na honu sem tam někoho s tím kala?nikem nebo jak se to jmenuje. To se mi sice zas tak moc nelíbilo,ale ona je to levná a docela nezničitelná flinta na naháňky, kde se leze chro?tím a bůhví kudy a pokud to majitel má na to aby si neomlátil něco lepšího prosím....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

automat

Příspěvek od Pietro »

No jak už jsem psal,dle mého názoru je automat skvělá zbraň na naháňky a z toho důvodu si jí nejspí? pořídím, automat má neopakovatelnou výhodu další rány, které jsou na nanáňkách často dosti důležité i když se mi párkrát stalo,že jsem i s opakovačkou vystřelil zopakoval na naháňce 4x.
Nejde mi o žádné ,,machrování" prostě chci účinnou zbraň na naháňky,kterou automat bezesporu je!!
Jak říkám,jezdím na desítky naháněk ročně a tak už trošku vím jaké na to kde mají lidé názory.všude je to stejné,ráno na nástupu někteří na automaty remcají,ale když jsem pak byl na naháňce,kde chlapík na stoce při naháňce střelil automatem 4selata..to se tam pak k němu chovali jako by to byl nějaký král a taky,že byl:)hehe..
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak to mas pravdu, to byl skutecny kral...

ja si osobne myslim, ze jsi si sam odpovedel hned v uvodu a ze ani o nase odpovedi nejde... :?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Skalák napsal:
"Ale střílet několik ran na rudl prasat v běhu, protože mám dostatečnou kapacitu nábojů, ani? bych věděl, jestli a jak jsem tou první ranou zasáhl?"
Nevím,ale já si myslím,že nikde není psáno o tom,že kdo má automat,tak musí každou ránu vystřelit na jiné lovené zvíře.Tvá věta vyznívá právě o opaku.
A že by Olaf byl také takového názoru?
A Pietro se ptal na váš názor na tuto zbraň a né na to jak kdo s ní loví.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Aldo..

Příspěvek od Pietro »

Na tobě je prostě vidět,že jsi jasný odpůrce tohoto druhu zbaní,tak nechápu,proč ta zbytečná omáčka kolem toho??
Zajímá mne jaký na to mají zdější pisatelé názor,protože jak říkám,zažil jsem v různých honitbách různé názory...
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Jsem toho názoru, že zvěř má mít určitou šanci. Já osobně mám radost z jedné dobré rány a rychle zhasnuté zvěře, jak z dvoudenního dohledávání tří pomlácených kusů u nich? většinou dotyčný ani neví kterým směrem odcházely a jak značily po ráně. Pokud je přáním jedince mít na jednom ?tontu jednu hromadu nábojnic a vedle druhou zvěře, prosím. Jinak Milane nezlob se ale názor na určitou zbraň je těžké vyjadřovat bez posouzení jejího využití v praxi. A mé dosavadní zkušenosti s touto zbraní především z natláček nejsou v žádném případě pozitivní.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Milan.K- Zkus si ještě jednou pořádně přečíst můj příspěvek a hlavně jeho konec. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Odpovědět