Brno Effekt

Vše o kulovnicích a malorážkách
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

Je to skutečně nekvalitní výroba. Jedná se o díl, který je přišroubovaný k hlavni a v něm je zasazen plátek, který se posouvá do strany dle potřeby při nastřelování. No a když se podívám ze shora na hlaveň, tak ten díl je přišroubovaný mimo osu hlavně. Po namontování puškohledu už to není tak vidět. Včera jsem to byl nastřelit a dal jsem z toho celkem 16 ran. Střelba z ní je v celku příjemná, má to měkkou botku již z výroby. Spoušť je taková bytelná, žádné vaklání do stran, Napínáček jde natáhnout docela ztuha a také by chtěl trochu poladit. Dá se však docela dobře střílet i bez toho napínáčku. Celkem třikrát se mi stalo, že mi neodpálilo ránu. Stalo se to proto, že bicí ústrojí se napíná temenní kličkou a jak je to ještě celé nové a neoběhané, tak jsem to při zavírání nedovřel na 100%. V tom natahování kličkou vidí pro mě přínos, protože jde vypouštět natažený úderník, bez vybíjecího náboje. Nastřeloval jsem na 50m a soustřely byly 15mm+-. Není to nic moc, ale chyba byla u mě, moc velký vedro, pot mi tekl do očí a pospíchal jsem. Až se ochladí tak to nastřelím pořádně a dám sem nějaký nástřelný listy. Sříleno SPCE 11,2g.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Brno Effekt

Příspěvek od Choochoo007 »

Jojo, uz chapu, diky.
Nestrili to spatne, ulovis v pohode vse co bude potreba
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

Tak jsem byl na střelnici udělat jeden nástřelný list, jak jsem slíbil. První rána byla neodmaštěná druhé dvě už jdou, ale je vidět, že to strhávám doprava. To mám ale vždycky :evil: :oops: . Budu muset pořídit malorážku a trochu potrénovat. Jinak víc ran jsem nedával, protože mám po včerejšku pěknou modřinu a ta střelba dnes nebyla nic příjemného.
Stříleno 7x65R SPCE 11,2g
Přílohy
Nástřelka 11.6.2014.JPG
Nástřelka 11.6.2014.JPG (79.71 KiB) Zobrazeno 11194 x
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Brno Effekt

Příspěvek od precechtel »

z nástřelu patrno, že hlaveň i střelec v pořádku a co se týká modřin, to je důvod, proč po vyzkoušení různých dobrých ráží jsem skončil před 15ti lety u 6,5x57R a k tomu časem 30-30Win. U jednušky je hmotnost zbraně a zpětný ráz vždy citlivá záležitost. F.
politice a politikům zmar
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

To precechtel: není to vůbec hrozný ten zpětný ráz, ten první den co jsem dal těch 16 ran, jsem nic necítil, až druhý den ráno. Ta gumová botka je supr ( je fakt hodně měkká). Jinak já ji chtěl původně také v té 6,5x57R, ale bohužel nabyla skladem a čekat jsem nechtěl. Dal jsem si kulovnici k puškaři a bude hotová až na podzim, tak jsem potřeboval rychle jinou flintu a tahle zrovna byla, tak jsem ji vzal ( hlavně byla za dobrou cenu :D ). No a co se týče lovu, tak jak často dá člověk dvě a více ran za sebou.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno Effekt

Příspěvek od Zdenek41 »

Effekt tak trochu znám,měl jsem možnost si zastřílet 8/57 JRS a 6,5/57 R.Z té 8 se mi rana zdála o hodně měkčí než ze 6,5.Jinak do té 6,5 je potřeba vychytat náboje dost se po této ráži dohledávala černá myslím,že to bylo po klasice a při nahánkách tedy s adrealinem.Dost se divím,že 7 může takhle modřinovat.Jo 300 nebo 9,3 to by bylo asi jiné kafe po těch počtech ran.
Jinak zbran je to opravdu dobrá a i když je lehká dá se z ní v pohodě dostřelovat i jednou rukou.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Brno Effekt

Příspěvek od bon »

Pokud jde o modřinování, tak vedle výkonu náboje a hmotnosti zbraně záleží i na tvaru pažby. Krátkou dobu jsem měl ZK-99 v 7x57R a kopalo to na 7 neuvěřitelně. Oproti tomu byla 308W v Remingtonu 700 jako malorážka.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

To Zdenek41: není to zas tak hrozný ta rána, jen to že jich bylo tolik za sebou a tělo na to není zvyklé. Pokud s tím dám jednu dvě rány, tak je to v pohodě. Nechci, aby to vyznělo, jako že ta střelba s touto ráží je s Effectem něco nepříjemného. Jen toho bylo pro mě moc najednou. Už jsem si taky odvyknul co nechodim na střelnici s brokovnicí. Jestli to tak vyznělo, tak proto, že jsem se nešťastně vyjádřil.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brno Effekt

Příspěvek od fesoj »

Já jen nechápu, proč v komentáři k nástřelnému listu píšeš, že to strháváš doprava, děláš to vždycky a "chtělo by to potrénovat s malorážkou". Nivc proti tomu, trénink nikdy neuškodí - ale pokud to "strháváš" tak, že Ti to dělá osmičku, nebylo by nejlepší řešit to kliknutím na puškohledu ?
Kritériem pravdy je praxe.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

To fesoj: Za prvé bych tím odstranil důsledek a né příčinu, což mi přijde vždy lepší a za druhé tento problém nemám s napínáčkem, který ale na kratší vzdálenost nepoužívám. Myslím, že bude lepší se na to zaměřit a na střelnici za levno potrénovat.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno Effekt

Příspěvek od Zdenek41 »

Celý život mám problém se srháváním do prava.1-2 cm.Jeto jen o spouštění o 1,5 cm jsem to vylepšil napínáčkem.
Je hloupost střídání spouštění..Dělá to většinou délka článku prstů.A špatný oblouk spouště.
Zkuš si vyměnit prst a netrefíš ani 10cm.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Brno Effekt

Příspěvek od BwanaHunter »

petjan> mě se nechce věřit, že bys pokaždé strhával tak dokonale konstantně, že by to lítalo jednou dírou. Taky bych se klonil spíš ke korekci nástřelu...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

To Zdenek - mě to zas taková hloupost nepřijde, mam dvě flinty a na každé je jiný druh napínáčku a za zkušenosti vím, že když potřebuji rychle zareagovat, začnu zmatkovat. Stalo se mi v zimě, že jsem chodil na lišku a po delší době jsem si vzal kulobrok a při napínání německého napínáčku jsem ten francouzský odpálil :roll: , no trvalo mi hodnou chvilku, než jsem si to uvědomil. naštěstí jej napínám až když mám zamířeno. Teď mám půjčený dvoják Bajkal tuším je to Artemida, ten má spouště jak brokovnice a tam je to ještě markantnější, s ním uloveno:
1) prase mířeno na plec, trefeno cca 3cm za plec, vzdálenost 42m a stál ryjem vlevo
2) prase mířeno těsně za plec, trefeno játra, vzdálenost 46m a stál ryjem vlevo
3) srnec mířeno zadní komora, trefeno rozhraní plece, vzdálenost 35m a stál větrníkem doprava
U těch prasat, jsem se domníval, že udělali pohyb vpřed, protože to bylo stříleno v noci, ale toho srnce jsem střílel za dne a viděl jsem, že se ani nehnul.
Všimnul jsem si taky, že hodně záleží na položení prstu na spoušť. Většinou to strhávám když si dám prst na spoušť do ohybu (kloubu). Pokud jej dám na špičku, je to mnohem lepší.
Ať nejsem úplně OT, u toho Effecta jak je ta spoušť hodně široká a pevná, tak se mi lépe odpaluje tím koncem prstu.
Věřím, že ty vaše rady mají něco do sebe, při další návštěvě střelnice si to ověřím.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Brno Effekt

Příspěvek od BwanaHunter »

petjan> spouštět ohbím kloubu článku prstu není dobrý. Potřebuješ mít přesnou a jemnou kontrolu nad celým chodem spouště, a takový cit je podle mě jedině ve špičce prstu. Pokud jde o Artemis, pokud je přesný tak, jak je u těchhle zbraní standardem, nedělal bych podle něj žádné závěry. A opravdu si to odzkoušej, aby někdo strhával takhle přesně stejně, to se mi fakt nějak nezdá :)
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Brno Effekt

Příspěvek od dalas »

pánové, je to sice zajímavý téma ale netýká se jen Brno Effekt. Když, tak do jinýho vlákna. Zde prosím konkrétně k Brno Effekt.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět