Brno Effekt

Vše o kulovnicích a malorážkách
dasny
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 08.8.2008, 10:37

Brno Effekt

Příspěvek od dasny »

Dobrý den, všechny zdravím a poprosím o radu. Pokud někdo budete vědět.

uvažuju o koupi jednoranné kulovnice Brno Effekt. Před pěti lety, jsem si koupil ZK99 v ráži 8x57JRS. A po pravdě, flinta se mi moc líbila, ale špatně se mi z ní střílelo. Přičítám to velkému zpětnému rázu, nebo příliš tuhé spou?ti. Chtěl bych si koupit Brno Effekt, ale nechci udělat stejnou chybu. Volil by z vás někdo ráži jinou??
V naší lesní honitbě, střílíme převážně zvěř černou a vysokou. Jinak střílím s opakovací kulovnicí Uh. Brod 308 Win. A jsem spokojen. Přivítám, jakékoliv náměty. Nebo prostě koho co napadne. Děkuji Honza
Naposledy upravil(a) dasny dne ned 08.9.2013, 11:12, celkem upraveno 2 x.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Brno effect celopažba v ráži 8x57JRS používám od května, ulovil jsem s ní tu?ím dva srnce I.VT a II.VT oba do 10m od nástřelu. Jinak jsem sní do papíru vystřelil asi 10 ran. Řekl bych, že zpětný ráz je stejně veliký jako např. kulobrok ZH 7x57R. Střelivo používám Norma Vulcan.
Lehoučká, pohledná, přesná flintička, za rozumnou cenu...
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Brno effect celopažba v ráži 8x57JRS používám od května, ulovil jsem s ní tu?ím dva srnce I.VT a II.VT oba do 10m od nástřelu. Jinak jsem sní do papíru vystřelil asi 10 ran. Řekl bych, že zpětný ráz je stejně veliký jako např. kulobrok ZH 7x57R. Střelivo používám Norma Vulcan.
Lehoučká, pohledná, přesná flintička, za rozumnou cenu...
Marten
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18.2.2008, 14:43
Bydliště: Kroměříž

Brno effect

Příspěvek od Marten »

Tato zbraň mně velmi zajímala. Na výstavě v Brně jsem si ji " o?ahal" a moc se mi líbí. Má být technicky dokonalejší než ZK 99, spouš» je vybavena francouzským napínáčkem, takže se tuhé spou?tě nemusíš obávat. Je dobré si uvědomit co od takové zbraně čeká? a na co ji hodláš využít. Pokud šoulá? kopcovitým terénem s předpokládánou střelbou do 150 m a méně, tak do toho jdi. Podle uvedené zvěře klidně v ráži 8*57 JRS. Zpětný ráz může být větší, protože zbraň je lehčí ( udává se 2,7 kg), ale to jde ře?it dobrou gumovou botkou. A závěr - jak je zde již napsáno- lehká, pohledná, přesná flintička, za rozumnou cenu....
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Příspěvek od Ludek »

Brno Effect mám od května 2008 v 7x65R. Obával jsem se také zpětného rázu, ale byl jsem příjemně překvapen. Vzhledem k váze zbraně je ZR přijatelný, zbraň nekope. Střílím RWS EVO a ID . Zbraň si nemohu vynachválit. 8x57 bude ještě "měkčí", takže mohu jen doporučit
Hroudwolf
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24.2.2008, 21:04

Re: Brno Efekt

Příspěvek od Hroudwolf »

Zdravím...
Potreboval by som mušku na Brno Effect a na nete sa mi akosi nedarí nič nájsť. Keby ste mi poradili aký typ mušky tam vlastne ide... ak sú nejak štandardizované. Ani totiž neviem akú mušku mám vlastne hľadať. Kúpil som ju už bez mušky. Strieľam cez sklo tak mi tam akosi urgentne nechýba, ale som rád keď mám veci na poriadku tak tu mušku tam chcem.
ďakujem za prípadnú pomoc
30-06 Springfield, 8x57 JRS, 7x57R/12, 22 LR, 7,65 Browning
Hroudwolf
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24.2.2008, 21:04

Re: Brno Efekt

Příspěvek od Hroudwolf »

A ešte jeden dotaz... po výstrele a opätovnom prebití by sa mala flinta automaticky zaistiť? alebo ju treba zaistiť manuálne?
ďakujem
30-06 Springfield, 8x57 JRS, 7x57R/12, 22 LR, 7,65 Browning
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Brno Efekt

Příspěvek od Žanek »

Hroudwolf píše:Zdravím...
Potreboval by som mušku na Brno Effect
toz napis primo do Brno-Rifles a domluv se tam - nejlip kdyz napises primo panu Koutnemu
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
857jrs
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 19.10.2010, 9:53

Re: Brno Efekt

Příspěvek od 857jrs »

Ma niekto skusenosti s effectom v raži 243w,hlavne čo sa tyka presnosti alebo presnosti tychto pušiek všeobecne?
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Brno Efekt

Příspěvek od Peter 10 »

Mám Brno effect síce krátko, ale som s neho veľmi milo prekvapený. Je to 8 x 57 JRS. Trochu som sa obával spätného rázu/hlavne po prečítaní pár príspevkov na polovníckych fórach/. Upravil som pažbu na potrebnu dĺžku, založil mäku pätku a úplna pohoda.Rozptyl na 80m cca 3 cm. Už sa teším na novu poľovnícku sezónnu.
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Brno Efekt

Příspěvek od Shark »

Chlapi chtěl bych se zeptat jakou používáte montáž na effectu, značku, typ a jak jste spokojení. Dále by mě zajímalo jestli na effecta pasuje stejná montáž, která pasuje na kulobroky ZH, 500,800 nebo jednušky ZBK, ZK99? Předpokládám, že to bude Kozap, nic jiného jsem nenašel.
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: Brno Effekt

Příspěvek od dusab »

Zdravim. Tiez by som sa chcel opytat na montaz na Brno Effect. Ktoru by ste odporucali? Mala by byt bez podhladu, bez pouzitia imbus-skrutiek. Pasuju tam stare montaze z Brna 500, ZH, Super a podobne? Vdaka.
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: Brno Effekt

Příspěvek od Marwin857 »

Kulovnici Brno Effect v ráži 243 win. vlastním od července letošního roku. Zakoupil jsem ji v podnikové prodejně v UB z výprodejových zásob Zbrojovky Brno. Vybíral jsem mezi celo a polopažbou, která nakonec zvítězila. Osadil jsem ji ocelovou montáží s podhledem FAO a Meoptou 2100 7x50 RD. Střelivo používám Norma Bleispitz 6,5 gr.. Vybavena napínáčkem, oproti ZK 99. Zatím jeden srnec, dvě lišky a jedno sele. Lehká a pro moje potřeby přesná. Nejedná se o moji hlavní zbraň, ale chodím s ní nejraději.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Brno Effekt

Příspěvek od petjan »

Dnes jsem přivezl Effecta v 7x65R v celopažbě. Je to moc hezká flinta a dobře se drží, jen budu muset nechat zkrátit pažbu o cca 20mm, zpracování je na přijatelné úrovni. Co mě ale dostalo, je hledí které je usazeno cca 2-3mm mimo osu hlavně. Nechápu jak je možné vyrobit něco takového na CNC stroji, a zárověň to také nechat projít systémem kontroly. Z hlediska funkčnosti to nemá žádný vliv, jen esteticky je to takové divné. Už jen při tom nastřelování to musel dotyčný vidět, když bylo nutné posouvat plátek hledí o tolik z osy. Ale tomu je to asi buřt a jen kouká kolik času zbývá do oběda a do konce šichty. :roll:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Brno Effekt

Příspěvek od Choochoo007 »

Asi by byla lepsi fotka. Hledi muze byt mimo z duvodu stranoveho nastreleni, ale zase pises ze jde o spatne vyrobenou soucastku. Moc si to nedokazu predstavit kde je chyba
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět