TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od bon »

Nejsem sice uživatel T3x, ale rozkres je např. zde: http://cdn1.sako.fi/sites/default/files ... _SPC_A.pdf
Laco
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01.11.2017, 15:16

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Laco »

Zdravím. Neviete náhodou či sa dá zohnať niekde lamino pažba ny Tikku T3x varmint podobná tejto https://www.clayshooterssupply.com/cz-5 ... 3-rem-223/
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: TIKKA T3

Příspěvek od spikelet »

Asi to neni to co presne chces, ale mozna si tam nejakou pazbu nakofigurujes.
http://www.atonegunstocks.com
https://www.boydsgunstocks.com/product- ... ga114t74zz
kica7
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.9.2016, 16:59

Re: TIKKA T3

Příspěvek od kica7 »

Dobrý den, mám dotaz . Rozhoduji se že bych prodal svojí Tikku T3 batue lite v ráži 30-06 sprg . Prodal bych ji bez puškohledu a nechal bych na ni weaver lištu od Kozapu . Zbraň je v pěkném stavu . Stáří zbraně 2,5 roku . Má vystřeleno cca 150 ran, spíše nošená než střílená . Jaký je odhad ceny za kterou bych ji mohl prodat ?? Děkuji za odpověď . Foto mám, ale nejde mi přidat ...
Browning X-Bolt Hunter 30-06 Spr.
Baikal IŽ 27 EM - 1C
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mysho22 »

Vlastníci Tikky T3 v 9,3x62 vedeli by ste jej spatný raz porovnať s ostatnými puškami ci viac tlači do ramena alebo je to zhruba rovnaké ?
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: TIKKA T3

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od rimar77 »

Pokud neni zavit porizoval jsem ustovku z usa az budu na pc pokud bude mit nekdo zajem mohu vlozit odkaz je super a byla velmi dobra cena a navic ji vyrabel primo na miru zbrane musel jsem merit suplerou. Jinak reodaler se da koupit primo u nich maji stranky a je tam vyber dlevrazi i uchyceni ale byla delsi dodaci doba a vyssi cenna proto jsem volil toho druheho vyrobce.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vlady »

na Tikku Varmint sedne Roedale C21 bez problemu. Je bez zavitu, drzi klestinou za 4 srouby.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

Mám taky na Varmintu W308 a spokojenost, teď to "kope" jako malorážka :D :D Ale pro střelbu doporučuji sluchátka :lol: Kupoval jsem u Zbraně Liberec.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od poli »

Jo bez sluchátek to je peklo, po jedné ráně na volném prostoru mi pár hodin pískalo v uších.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vlady »

Je to dan za vysokou ucinnost. Zajimalo by me, jestli vubec existuje úsťová brzda, ktera umoznuje strilet bez sluchátek? Miculek, Roedale, MagnaPorty jsem vyzkousel a jsou brutalni drtice usi.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Jiskra »

Vais.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od poli »

Ten je super, ale je všesměrový a jen na závit.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Jiskra »

Tak závit se ve většině případů dá dodělat. Je to jen o vkusu každého soudruha. Vais řve taky,ale míň. Taky má aspoň podle mého pocitu menší účinnost . Ale neměřil jsem to , nemám čím a netrápí mě to. Že je Vais všesměrová brzda u lovecké pušky přece vůbec nevadí. Pochybuji,že se bude někdo s loveckou puškou válet po zemi a kdyby náhodou přeci,no tak tou jednou ranou akorát zamete listí . Nic hrozného to není.Na sport už je to horší.Dělal jsem si před lety Vaisku z Titanu a mám ji dodnes na 8x68S s délkou hlavně 600 mm a střílím plnotučné laborace. Na střelnici samozřejmě používám sluchátka,tam by se to nedalo ,kvůli zastřešenému střelišti atd. Na lovu jsem sluchátka nikdy nepoužil. Lauf mám vystrčený z okna kazatelny a pokud střílím z posedu,nabo na šoulačce ze země , tak tam je to taky úplně v pohodě. Sluch mám vzhledem ke svému věku naprosto v normě. Nedávno jsem po zánětu zvukovodu byl na audiu a vše OK.
Ale můj osobní skromný názor je,že pro lovecké pušky ráží středního výkonu , je brzda celkem zbytečná. Vždyť ty 308,30-06,8x57JS atd. mají zpětný ráz,který se dá bez brzdy naprosto krásně zvládat. Něco jiného je sportovní puška , kde střílím třeba 50 ran v závodě,musím být zpět na terči atd. A nebo ráže výkonné, navíc v kombinaci s lehkou puškou,tak tam ta brzda smysl má určitě. Ta Vais brzda se esteticky na loveckém laufu ještě dá , ale "tankové" brzdy už vypadají dost divně.
Ale je to každého věc.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od rimar77 »

jasný ale nemám důvod kupovat si nerez brzdu od reloaderu za 170 euro když mohu koupit nerezovou za 90 dolarů která splní také svou funkci perfektně a která je postavena na míru zbrani i ráži

http://wittmachine.net/index.php?main_p ... cts_id=180

doporučil mi ji člověk který střílí závodně a má ji také na své zbrani a také je to tikka takže asi to byly mé důvody proč jít touto cestou ale je to každého věc co si koupí a namontuje na jeho zbraň
Odpovědět