Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Tvar pažby je individuální věc. GRS má svoje plusy a mínusy. Za mě je největším mínusem cena a kvalita použitého lamino materiálu. Má sklon k prasklinám, pokud tam chcete něco osadit, jako třeba lišty nebo poutka tak je třeba postupovat obzvláště opatrně.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Jiskra píše: stř 15.4.2020, 10:30 Pistolovka je tenká, blbě (moc) skloněná a vybrání na prsty je totální nesmysl. Navíc je ještě tak nějak divně vytočená a nevyplňuje dlaň.
Tak ergonomie držadel na téměř čemkoliv je hodně individuální.
Mě třeba to vytočení spodku dlaně střílející ruky směrem ven naprosto vyhovuje a do dlaně ta rukojeť tak nějak celkem sedí (vybrání pro prsty řekněme "neruší"). Nemám velkou ruku a tak McMillan mi většinou moc neladí. Obecně mi výborně sednou "čisté" nebo skoro čisté pistolovky - Accuracy International nebo u skeletových pušek s rukojetí - ala AR15, ale tak daleko jsem s loveckou kulovnicí zatím nezašel :)

Vzhled GRS mi od začátku spíš tak nějak "neotřelými tvary padnul do oka" - rozhodně jsem to neviděl tak kriticky jako Jiskra (žádnou neprodávám - by bylo jasno :lol: )

Že bych třeba tady na tom obrázku hned věděl, která pažba/puška je "hezčí", to říct nemůžu - estetice ferlašské klasiky z kořenice se ani jedna zdaleka neblíží (a někdo zas řekne - hezčí je ta vlevo, protože je kanelovaná :D ):
Blaser_R8_PS_and_GRS.jpg
Blaser_R8_PS_and_GRS.jpg (121.61 KiB) Zobrazeno 4709 x

To vnímání příčně skloněné rukojeti je zajímavé, nedávno jsem celkem dobře koupil Thumbhole Sabatti pažbu pro M98, protože původní majitel "když jí vzal do ruky a zalícil, držel jí šikmo". Přitom pažba je "úchopově pravolevá" - rukojeť i hlaviště jsou 100% symetrické :?

Možná se ještě pragmaticky připomenu s dotazem na tuhost plastového předpažbí Blaser R8 PS ve vztahu k loveckému použití dvojnožky (v jarní - otevřené krajině - používám ty nejvyšší Harris - tuším 13 - 27 palců - podle trávy, řepky a terénu - někdy vleže, někdy v sedě, z kopce, do kopce - takže ty obecné základní rady "neopírej o tvrdý, lež u toho pořád stejně ..." využiju jen opravdu omezeně :) )
Pufr
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Ad. BORY - mezera u SW není nijak tragicky velká a pažba SW umožňuje použít jakékoliv provedení hlavně. Tohle ti měl prodejce říct.

Ad. Josef Kuřitka - protože mám zakázané vyjadřovat se jak mi zobák narost, anóbrž ne každý snese pravdu bez „eminents orans“ , a taky by se někdo mohl zbytečně urazit nebo jinak duševně utrpět, tak se musím vyjadřovat tak nějak „esotericky“ ( v případě opravdového zájmu lapidárně a názorně vysvětlím podstatu ezoterického vyjadřování ). Tedy vážený a milý Josefe Kuřitko. Zřejmě se Ti poslední dobou změnila aura, nebo nevíš o čem píšeš. Pokud dám hlaveň průměru 17mm do pažby Semi Weight, mám kolem ní mezeru necelý milimetr. Pro názorný důkaz přikládám fotky z mého alba na rajčeti. TATO fotka ukazuje hlaveň 17mm :

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Bl ... 1435641589

a následující TATO fotka ukazuje hlaveň 22mm ve stejné pažbě! Ať to každý posoudí sám.

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Bl ... 1435642180


Ad. Pufr - moje rada zní : Nedělej účet bez hostinského . Blaser R8 má NĚKOLIK nových typů pažeb. Kromě pažby Professional Success existuje i nová pažba ULTIMATE. Tato pažba je stavebnice a každý si ji může sestavit k dokonalosti podle svého gusta. Jednak je tu k mání originál kevlarová dvojnožka Blaser, ( váží pod 10dkg ) která se do speciálního „nosu“ který je v soupravě uchytí pomocí magnetu, a drží tam jak turecká víra, a ten „NOS“ je velmi dobře vyztužený ocel. páskem právě pro tu tuhost. Prznit Blaser R8 nějakými asiatskými „harriskami“ to může jenom barbar ! Dále pak Ultimate umožňuje instalovat DVA druhy botek. Pro „slečinky“ co se bojí zpětného rázu je zde RDS botka s výměnnými segmenty = ty upravují sílu zpětného rázu, viz foto níže:

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Bl ... 1435642437

Dále pak je možno instalovat místo botky RDS botku stavitelnou = do délky i do výšky, ZDE:

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Bl ... 1435642409

Navíc je u pažby ULTIMATE možnost instalovat stavitelnou lícnici. Tato si umí pamatovat zvolenou výšku a opětovným stisknutím tlačítka vyjede na max. výšku. A funguje to bezvadně. Pažba ULTIMATE je postavená jak pro loveckou tak i sportovní střelbu. Skvěle padne do ruky, je trochu jinak tvarovaná než SUCCESS a je modulární. Kdo nevěří, ať se sám přesvědčí. Rozdíly mezi pažbami SUCCESS a ULTIMATE jsou zde níže:

https://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Bl ... 1435642288

Ad. Špalda – U každé kulovnice Blaser R 93 je možné vyměnit závěr pravý za levý. Kleština s tím nemá nic společného než to, že pravá vyhazuje náboj doprava a Levá doleva. Problém je tu s vyosením pažby pro praváka. Pouze pažba Offroad je rovná, bez vyosení.
Tož tak to je. A příště si dáme R8 s termo Archerem, nebo s něčím jiným ?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

Mildo, s tou mezerou jsem to nějak nepochopil. Rozuměl bych tomu, kdyby 22 hlaveň měla mezeru 1mm. Pak ta 17 bude mít cca 3,5mm (ono to tak z obrázků vypadá). Ale naopak 17 s mezerou 1mm, tak se tam vleze na dotyk tak 19 hlaveň, a né 22.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Mildo, díky za otevření obzorů!
Pažbu Ultimate jsem měl jen krátce v ruce a určitě by stála za hřích - i na K95, ale ještě jsem si pořádně neužil ani ten Proff. Succ., tak tím směrem teď nepůjdu. I když ta seřiditelná botka a výsuvná lícnice s pamětí polohy je samozřejmě silný argument!! :)

Dvojnožku Javelin samozřejmě znám, je na IWA už pár let - loni asi druhý rok i u stánku Blaser. Už jsem jí zkoumal - i nástavce pro střelbu v sedě atd. (pan majitel mi nakonec radil, že na ty "sedáky" to můžu nastavit i těžšími karbonovými šípy, trubky že jsou to stejné ... :) :D )
Perfektně "doživotně" jsou udělané ty jejich karbon- titanové trojnožky, které unesou i těžkou pušku 50BMG

https://javelinbipod.co.uk/

Mě by tak u mého oblíbeného pažbaře Grodase (Grodas Rifle Stocks - u nás známější spíš asi pod zkratkou GRS :) ) nachytali na tu jejich skeletovku, ale chápu - obdobně jako Jiskra, že se nemusí líbit všem :) :

GRS-Ragnarok_RightView_compr.jpg
GRS-Ragnarok_RightView_compr.jpg (21.88 KiB) Zobrazeno 4550 x
(a jak už píše Gawein - museli by dát pěknou "výstavní slevičku", jinak na ty cenovky píšou nesmysly :D - £ 1.400 v GB)



Nebo pak šasi od slovinské firmy AKILA (adresa: Potok pri Komendi 14 :) ), ty jsou i o chlup levnější.
A ti lidé vypadají velmi sympaticky:

AKILA_Chassis_Systems.jpg
AKILA_Chassis_Systems.jpg (100.74 KiB) Zobrazeno 4531 x

http://akiladoo.com/
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

To GRS chassis jsem měl v ruce, dodělávalo se tam ploché předpažbí protože to moc dobře nesedí v begách. Nezvyklé a nepříjemné je to zubaté předpažbí. Z pohledu Blaseru je to krok vpřed, ale z pohledu srovnání z jinými chassis, bude lepší počkat si na další generaci. Ta Akila vypadá výrazně lépe.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jirik.fx »

No ten bipod od Blaseru mám koupenej a jsou to úplně vyhozený peníze. Téměř okamžitě jsem to sundal a pečlivě uložil do skříně mezi ostatní nepoužitelné haraburdí (např. obdobný bipod pro Sauer 404). Místo Blaserovskýho nesmyslu za nesmyslnou cenu jsem vyzkoušel na flintě klasický harrisky a jsem max spokojenej. Bipod od sauera si může ve skříni povídat z bipodem od Blasera, stejně jsou od jednoho dodavatele. Stejná konstrukční řešení, stejné materialy a stejná krabice (s jinými nápisy). Je to bazmek jako prase.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Takže jak mě zobák narost. Mám rád, když je hlaveň plovoucí a to tak, že kolem ní protáhnu list papíru. Žádný velky fuky. Pokud mám předpažbí, které je dělané pro uložené volně plovoucí hlavně 22 mm, tak mezera mezi předpažbím 22 bude alespoň na ten list papíru. Pokud to takového předpažbí vložím 17mm, hlaveň, tak se mě to líbit nebude. Prostě nebude. Budu to tam vidět a mě to bude vadit. Vadilo by mě to na Saku, Blasru, Saueru nebo CZ. Nemám problém s Blasrem. Dokonce mě úchop na PrS sedí. Mám ho. Pokud budu chtít mít SW Blaser hlaveň, tak si k tomu vezmu odpovídají pažbu s předpažbím, nebo si nechám dát systém napasovat na pažbu , zejména úchop, která bude na míru.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jirik.fx »

Mám Blasera s třemi hlavněmi. Dvě jsou SW a jedna 6mm XC je 17 mm. Dokupoval jsem dodatečně a musím říct, že mě ta větší mezera nijak neuráží. A to se u zbraní považuji za estéta :lol: Samozřejmě nic proti vkusu ....
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To Pufr

Za mě ta pravá. Opticky mě přijde, že bych se dostal lépe palcem, ale je to jen dojem z foto. Chce je mít v ruce.

Jinak mě na Idetu celkem padla Haenel RS 8, kterou bych celkem na střelnici pro taktickou střelbu mohl.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

2J.K. Používám obě a za mě jsou obě celkem fajn - ergonomicky.

Každá má něco. Materiál GRS - jak už píše Gawein - je křehký. Takže když jsem dával do osové díry v předpažbí dopředu poutko s tlačítkem na rychlou demontáž a pouzdro toho poutka mělo na sobě běžný závit do dřeva, musel jsem nakonec tu díru vystružit a vsadit tam "futro" - materiál GRS pažby nesnese "zaříznutí" závitu, jaký by bez problémů sneslo třeba ořechové dřevo.
Ale tuhostí se GRS vyrovná pažbě terčové Savage 12BVVS nebo jiným "terčovým fošnám".
I s různými "termokukátky" mohu s GRS a dvojnožkou Harris - na mé střelecké úrovni - lovit až někam k vzdálenosti 360 - 400 m (když k tomu celá situace je vhodná). A při pečlivém vypracování rány nemusím nějak zvlášť úzkostlivě hlídat, jak si ta dvojnožka stojí ... U střelby na vzdálenosti kolem 200 m je to pak naprostá pohoda.

Proto celkem s nelibostí sleduji, že pažba Blaser Professional Success - i když to není nějak zvlášť lehká nebo "ošizená" pažba do hor apod., je v tomo konkrétním směru (praktické střelby s použitím dvojnožky) řekněme "citlivější" :?
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Par postrehu co jsem zachytil ve zdejsi diskuzi k R8, kde by clovek cekal, ze za ty peníze bude vse snad dokonale, ale…
Josef Kuřitka píše: stř 15.4.2020, 3:18 Hodně lidí si myslí, že nacpou tlustou hlaveň do nějakého závěru a má vyhráno.
Ten kdo prehlavnuje na tlustou hlaven, tak vi proc to dela a dela to same i u pazby. Tovarny viz. i tady diskuze nacpou tlustou hlaven do zaveru a puvodni pazby a mysli ze mají vyhrano.
pufr píše: úte 14.4.2020, 22:02 Takže bych to asi ideálně viděl jako můj předřečník - na lov pažbu Blaser PS a na válení po střelnicích pažbu GRS z vrstveného dřeva (u té bývá zádlab dimenzovaný pro SW hlavně dostatečně :) ).
Neztraci se tady uz trochu ta variabilita R8, kdy staci jen vymena hlavne? To uz staci malo (mysleno na dily ) a mam dve pusky s dvema puskami. O cene nemá cenu hovorit.
Jiskra píše: stř 15.4.2020, 10:30 a vybrání na prsty je totální nesmysl. Navíc je ještě tak nějak divně vytočená a nevyplňuje dlaň.
Vynikající pažbu má TRG , která bude sedět 90% uživatelů a to jak leváků,tak praváků,přitom je geniálně jednoduchá. Pažby jako Mc Millan A5,Manners, Grunig Elmiger,Keppeler a jiné terčové pažby mají pistolovou část daleko jednodušší,ale přitom ergonomičtější a lepší…
Je trošku zajímavé,že lidi se chovají jako stádo. Jeden to koupí , páč nemá ani ánunk a další ho následují.
Naprosty souhlas s vybranim na prsty, není duvod pro nej. Pro vetsinu lidi to musí byt spise minus nez plus, resp. spise minus, nez ze to neudela skodu
Souhlas s jednoduchou pazbou. V jednoduchosti je krasa. Stavitelna licnice je OK a padlozky v botce rovnez. S licnici muzu pracovat častěji, s delkou pazby minimalne.
Nechci nikomu rozmlouvat thumbhole pazbu. Je to moda, tak jako GRS. Lidi kupuji, nevi proc, mají moznosti, vypada to zajimave atd. Pro rychle prebiti horsi nez klasika, staci koukat na nedavne nove video u Sako S20, jak to při prebiti zdrzuje, jak tam souka riku. Staci se podivat na PRS zavody, kde se rozmohly hlinikove sasi a vetsina, nebal bych se snad rici skoro vsichni ty AR15 pistolovky drzi palcem nahore a snazi se to chytit jako klasickou pazbu.
Myslivec Milda píše: stř 15.4.2020, 17:13 ULTIMATE je postavená jak pro loveckou tak i sportovní střelbu.
Cekam, ze této pazby budou plne zavody PRS a BR, když je to takova pecka. Tam kde vladnou pažby jako Mc Millan A5,Manners, Grunig Elmiger,Keppeler atd. se ale pocitam nic nezmeni. Pritom by sla udelat jednoducha funkcni ergonomicka pazba, ktera byla objevena davno, ale nebyla by moderni, neokoukana a nevyjimala se na veletrhu, jako treba ULTIMATE a jak vsichni vime, obal, vzhled prodava. Popravde si nedokazu predstavit co bych si s touto pazbou a zadnim bagem pocal.
Jirik.fx píše: stř 15.4.2020, 20:49 Místo Blaserovskýho nesmyslu za nesmyslnou cenu jsem vyzkoušel na flintě klasický harrisky a jsem max spokojenej. Bipod od sauera si může ve skříni povídat z bipodem od Blasera, stejně jsou od jednoho dodavatele.
Nebudeme si nalhavat, ze by armada objevila neco pozdeji nez evropsti myslivci. Armada pouziva jednoduche a funkcni veci, idkyz se nemusi libit a nezapadaji uplne do tradicni myslivosti.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Choochoo007 píše: čtv 16.4.2020, 11:45 Mc Millan A5,Manners, Grunig Elmiger, Keppeler atd.
Z mého pohledu, kdo si vybere výše uvedené pažby pro neklidné noční pobíhání po polích s částečně vzrostlými a částečně čerstvě zasetými kulturami za účelem lovu černé, musí být sám trochu střelený (v podstatě dobrém - ať si s tou fošnou běhá ...) - Termovize dnes obezná "vyševší" černou zvěř na bezmála 2 km - na nějaké sezení na posedu nebo "polehávání" na vyhlédnutém pahorku už není tolik času jako bývalo :)

Není to snaha o spor, ale skutečně z těch nahoře jmenovaných pažeb bych - pro zbraň s loveckými ambicemi - vybíral obtížně (z pohledu uplatnění na lovecké zbrani jsou to zbytečně předimenzovaná "kopyta"). Ale chvíli jsem si taky myslel, že je to správná cesta ...
Mám rád ergonomicky přívětivé věci a tak vybírám spíš mezi KKC, FBT (to se dá koupit za výbornou cenu i s R8 "Kompletierungem") či tou GRS (kde možná mám s těmi muldami pro prsty štěstí - že mne netrápí - ale možná ani ne), to slovinské Akila šasi by mne asi taky neuráželo - vypadá trošku lovecky ... :)
GRS pro S202 jsem koupil použitou z Rakouska - za velmi dobrou cenu - musel bych v tuzemsku hodně shánět by někdo za stejný obolus dal "do placu prkno" i svou práci pažbaře ... (a možná za rok až dva mi zavolal, že je to hotové :) ).

Blaser P.S. mne "ukecal" prvními dojmy v rukou - ty byly z mého pohledu "téměř úžasné", proto jsem vznesl dotaz na zkušenosti s "loveckým použitím dvojnožky", který se zde ale bohužel už třikrát utopil v OT zplodinách schematických reakcí v období Covidu 19 typu Mc Millan, Manners, Grunig Elmiger, Keppeler atd. :?

Keppeler_PistolGrip.jpg
Keppeler_PistolGrip.jpg (33.8 KiB) Zobrazeno 4328 x
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

1,psal jsem o TERČOVÉ střelbě s GRS. Že na to je ta pažba nesmyslná,dle mne. O loveckém střílení s Keppelerem (a jinými fošnai)atd . nepadlo jediné slovo.
2. Ja i Jiřík.fx jsme tak nějak psali,že s nožičkama střílí s Blaserem dost úspěšně.On.Já Blaser nemám,ale střílívám s ním,tak vidím výsledky.
3. Jiřík.fx napsal vlastní zkušenost s bezva nožičkami z karbonu od Blaseru za 15t. :lol:
4.covid-19 nemá na pušky Blaser žádný negativní vliv.
Tak to je vysvětlení za mne. Víc se k tomu nebudu vracet,neb chápu že jsem ti zneuctil oblíbenou pažbu. Ale to nebylo nic osobního. :D
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

pufr píše: čtv 16.4.2020, 14:03...Blaser P.S. mne "ukecal" prvními dojmy v rukou - ty byly z mého pohledu "téměř úžasné", proto jsem vznesl dotaz na zkušenosti s "loveckým použitím dvojnožky", který se zde ale bohužel už třikrát utopil v OT zplodinách ...
1.) Lacné a funkčné. Kúpiť klasické očko na remeň, prevŕtať predpažbie v jednom voľnom štvorčeku, osadiť a štvorček zaliať dvojzložkovým beddingovým epoxidom. Nasadiť Harrisky, alebo ekvivalent a strieľať. Z pohľadu športového strelca tam pruženie je, z pohľadu lovca je to zanedbateľné. Minimálne skúšobné terče na 500m potvrdili, že všetko funguje ako má (300WM + 180gr Ballistic Tip). Koniec koncov, zver tiež :twisted:

2.) Drahšie a funkčné. Osadiť do nosu predpažbia spigot a použiť špičkový bipod, napr. RPS Titanium. Rozdiel oproti prvej alternatíve je najmä cenový. Ale človek môže mať aj oveľa lepší pocit :P (ako napr. super kvalitné kované disky na aute...)

Blaser bipod je taká hrkálka, to magnetické upevnenie je super cool na výstave, ale v teréne, keď človek nemôže vždy brať ohľad na príslušenstvo so zreteľom na úspech, tak je bez debaty vhodnejšie niečo iné, spomenuté vyššie.
Pažba Ultimate tiež nie je vzor tuhosti a stability, pre mňa je to no-go. Určite radšej PS + Kolvkam.

GRS mám. Konkrétne model Hybrid, už je to nejakých pár rokov. Vybranie na prsty je pre mňa super, aj celkovo ergonómia. Ale iba na strelnicu. Materiál Stratabond je biedny, mäkký, celkovo mizerný. Mám to zabeddingované, zatiaľ to neprasklo a dúfam, že ani nepraskne. Je to taká fajnovka, fabrické pažby z lamino dreva od Saka, alebo Howy sú oproti tomu ako betón, v pozitívnom zmysle. Na lov mi je akákoľvek pažba od GRS príliš mohutná a neohrabaná. Stokrát radšej "bežný" PS s dokúpenou/dorobenou lícnicou od Kolvkam.
Thumbhole pažba je pre mňa super z pohľadu úchopu, znovu s prikláňam k Successu, zaujímavé bude S20. Na spoločné mám klasický Professional, ktorý je zase omnoho vhodnejší pri rýchlom opakovaní.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět