Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Jiskra píše: čtv 16.4.2020, 16:03 1,psal jsem o TERČOVÉ střelbě s GRS. Že na to je ta pažba nesmyslná,dle mne. ....
Tak to je vysvětlení za mne. Víc se k tomu nebudu vracet,neb chápu že jsem ti zneuctil oblíbenou pažbu. Ale to nebylo nic osobního. :D
Ty ešte budeš mať čo vysvetľovať a osobne... jednou. :wink: :twisted: :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

Já to tak nemyslel. Výborná je.A cenovo dostupná. :D
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Pozdě... :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Bory »

lovec - pěkně jsi to napsal :) jsem se dopracoval k podobnému názoru :wink: S GRS pažbou jsem do nedávna lovil byl jsem spokojen ale mám malou ruku a prostě jsem přešel na PS sedí mi prostě ještě lépe..

Tady přikládám video proč jsem se vůbec ptal na to broušení ps :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=arW5FsN ... ex=16&t=0s
Naposledy upravil(a) Bory dne stř 22.4.2020, 11:17, celkem upraveno 1 x.
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Custom Blaser Barrels :)
Z hlavní/hlavňoviny Krieger.

http://www.palehorsezero.com/custom-bla ... rels-.html
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Těch výrobců se v USA se objevilo více, Elmer prošápl cestu a teď šel do penze. USA je, ale trochu jinde než evropa kde by mohlo Blaserum vadit, že jim někdo vyrábí model pod patentovou ochranou(vyjímku má asi Atzl).
Ale výroba s použitím původní Blaser hlavně má také své kouzlo, je sice dražsí, ale máte originální uzamčení i kapsy pro montáž. Ten Krieger tam muže být taky.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od vasil »

jakou máte zkušenost s R8 ve verzi Stutzen? Jak to střílí? Prý tam je konec předpažbí na magnetu. Předpokládám že to budou mít funkční a spolehlivé, ale vzpomínám si jak vypadalo předpažbí na celopažbě Rossler Titan, kde bylo přikydnuté na lepidlo.
Díky za info
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Když nikdo nic.

Kdysi jsem to "prodloužení" někde viděl - pro R8 Prof. Success, na plastové pažby se "celopažbové prodloužení" za 217 € montuje stejně jako originální adaptér pro dvojnožku.

https://sportwaffen-triebel.de/en/blase ... bschlu/-r8

Blaser_R8_PS_Stutzen.jpg
Blaser_R8_PS_Stutzen.jpg (5.92 KiB) Zobrazeno 4596 x

(Dank des vielseitigen Blaser Modulsystems lässt sich die R8 Professional Success mit nur wenigen Handgriffen in einen Stutzen umbauen.
Dafür wird der vorhandene Vorderschaftabschluss gegen den Stutzen-Vorderschaft ausgetauscht. In einem zweiten Schritt kann der entsprechende Stutzen-Lauf im gewünschten Kaliber schnell und einfach eingelegt werden.)


- Uvolníš dva šrouby, vytáhneš starý nos předpažbí, namontuješ "Stutzen-vorderschaftabschluss", stejně jako třeba tenhle nos předpažbí ke karbonové dvojnožce (fotka toho "Stutzen" prodloužení na mne nějak nevykoukla):

VorderschaftAbschluss-adapter_Blaser_R8_Prof.jpg
VorderschaftAbschluss-adapter_Blaser_R8_Prof.jpg (15.01 KiB) Zobrazeno 4603 x

A máš perfektní celoplastovou celopažbu 8)
(teda v kombinaci se správnou délkou hlavně ... - für Lauflängen 52 oder 58 cm
sowie im Standardlaufdurchmesser (17mm) oder SemiWeight (19mm) - Bitte bei Bestellung angeben )

Jestli je tam nějaký magnet netuším :?
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od vasil »

děkuji za informace. Došel jsem ke stejnému. Zjišťoval jsem to pro kamaráda, který to řeší a sháněl jsem argumenty do diskuze. Vypadá to ale na vítězství pažby Ultimate :)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Pokrok a marketing nezastavíš :)

A taky to v dohlednu vypadá na zpřístupnění všeljakých úsťových zařízení, která mohou zpříjemnit střelbu z krátkých hlavní a tam by ten "Stutzenvorderschaftverlängerung" zase překážel - nejspíš by šel pryč ...
Pufr
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od zdenek64 »

Pro Tima:
Od Blasera mám dvě kulovnice a to R8 Profesional a jednušku K95. Používám je běžně k lovu, žádné trezorové leštěnky. Obě fungují za jakéhokoliv počasí zatím bezvadně. Za 37 let mé myslivecké praxe jsem již vyzkoušel různé zbraně (koupím - nepasuje - prodám) a Blasery patří mezi nejlepší. Žádná jiná zbraň mi napoprvé nepadla tak do ruky, kvalita zpracování je u těchto fabricky vyráběných zbraní výtečná, nic se nemusí u nové zbraně puškařem dodělávat, přesnost při použití kvalitního střeliva výborná, vše jde zlehka a bezhlučně a hlavně je Blaser skládačka s nespočtem různých kombinací, kdy si kupec může sestavit toho svého přesně podle svých představ a velikosti konta. Pokud se na Blaser dá ještě navíc kvalitní optika a jejich oreginální montáž, je to zbraň na celý život. Samozřejmě se o tak kvalitní zbraň musí kvalitně pečovat, není to AK 47.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od vasil »

mám zvědavý dotaz, cvičně si hraju v konfigurátru R8 a nehraje mi tam jeden údaj. Standardní hlaveň je 17mm, smiweight je 19mm a jagdmatch potom 22mm s kanelací. U 19mm se píše že je o 300g těžší než standard a u jagdmatch se píše že je o 200-300g těžší než standard. Opravdu je ta kanelace na 22mm lavni tak hluboká, že může být lehčí než 19mm hlaveň? Opticky mi to nepřijde. Děkuji za odpověď na mou hnidopišskou otázku :wink:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Trochu pochybuji, že někdo bude mít doma stejné hlavně pro srovnání, případně je "vymontovávat ze zbraně :?

Tady je kalkulátorek:
http://pac-nor.com/cgi-bin/bweight.cgi

Rychlou zkouškou jsem na 22" dlouhé hlavni šel v prostředí kalkulátorku Pac-Nor "instalací" osmi osmnáct palců dlouhých drážek z původní hmotnosti 4,55 libry bez drážek na hmotnost 3,73 libry "kanelované" hlavně :?
Rozdíl 0,83 libry = cca 375 gramů (což je u Pac-Nor rozdíl "přes tři kontury").

Ty výše jmenované průměry Blaser hlavní vypadají v Pac-Nor kalkulátorku asi následovně:

Estimation_of_Blaser_barrels_weight_in_Pac-Nor_calculator.jpg
Estimation_of_Blaser_barrels_weight_in_Pac-Nor_calculator.jpg (105.04 KiB) Zobrazeno 3618 x

Takže pokud ten kalkulátorek moc nelže a někdo šetří každý gram hmotnosti zbraně, může i kanelování hlavně mít význam - o vlivu na precizi jsme tu již diskutovali ...
Názvy těch kontur v tabulce jsem zvolil tak nějak "pocitově" - bez hledání v Blaser katalogu :oops:
Pufr
Pifpaf
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: pon 02.3.2020, 16:37

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Pifpaf »

Zdravím majitele zbraní blaser,mám takový technický dotaz. Montáž blaser je z ocele ale kroužky jsou z čeho , hliník?, popřípadě kdyby někdo vzal magnet a vyzkoušel to .Moc děkuji
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Kdo už si stihl pořídit R8 s integrovaným tlumičem, má se ve vlastním zájmu přihlásit ve svolávací akci:
https://www.jagderleben.de/news/rueckru ... cht-712012

Jinak mu to prý "zreziví" - no, prostě, věřme zdůvodnění z Isny :) :D
(A sauery 404 "nämlich dasselbe" - vždyť je to už skoro dvacet let "jeden pelíšek" :) )
Pufr
Odpovědět