Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

Jak říká Pufr. Knedle klidně těžké. 185 gr HPBT 20" mi ustabilizovala 12twist. Střílel jsem s tím nejdál na 800m a cajk. Takže ta 11 těch 190gr dá v poho. Těžší nevím,nemám vyzkoušeno.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Pufr Jiskra moc děkuji tak už si musí jen vybrat střely co ho budou zajímat :-) což mu nezávidím ten výběr do 30-06 je hrozný co toho je :-)) to mám ve 25-06 mnohem jednodušší :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

150-165gr.? Partition, Accubond, Interbond?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Lovec - děkuji, ano top střely cos napsal podobně znělo i mé doporučení osobně myslím že je lepší lehčí rychlejší a řekl jsem ať zváží i bezolovnaté barnes TTSX nebo hornady GMX ale zvolit si musí on.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Bory »

Někde na netu asi jen v jednom videu jsem viděl jak brousí pažbu professional success kvůli hlavni.. Ta základní koupená je jen pro 17 mm? A když si pohrávám s myšlenkou koupit :) hlaveň 19 mm tak budu muset brousit? Tikka prodána tak zůstaly přebíjecí komponenty tak uvažuji o pořízení hlaveň v 6,5x55se.. jestli vůbec má cenu teda kupovat 19mm hlaveň a nezůstat jen u 17 mm :?: Díky za rady a postřehy :wink:
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

Dá se koupit rovnou pažba i pro hlavně průměru až 22mm. Jmenuje se to "semi weight". Pokud nejsou skladem v Německu, pak není problém aby skutečný odborník - (puškař požehnaný od Blaseru), upravil pažbu standart pro hlaveň 17mm na semi weight . Stojí to 50 EUR. Vyplatí se to, protože kdyby náhodou někdy došlo k problému s pažbou ( všechny pažby mají v sobě zalitý identifikační čip kde je uvedeno jaká je to pažba ), pak neodborný zásah do pažby = od neautorizované osoby, znamená automatické zamítnutí reklamace. Cena pažby je stejná jak pro standart hlaveň 17mm tak i pro SW 22mm.
Co se hlavně týká. Pokud je v plánu střílet sportovně a to hodně ve velkém stylu, pak se vyplatí koupit hlaveň "jagdmatch" . Pro takové-to domácí střílení bohatě a přebohatě stačí standartní hlaveň.
Co dodat ? Snad jenom, že to tzv. "zabíhání nové hlavně" má cosi do sebe. No a rozhodně bych nešetřil a rovnou koupil pažbu vybavenou systémem ATZL, páč to má přidanou hodnotu. Tož tak.
Naposledy upravil(a) Myslivec Milda dne úte 14.4.2020, 16:18, celkem upraveno 1 x.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Bory »

Myslivec Milda - děkuji za info :wink: jo tak kdybych to býval věděl před koupí tak jsem vzal alespoň pažbu pro hlaveň semi weight :evil: jo to jsou videa jak se ty hlavně pěkně přehazují ale říct že jsou ty pažby taky rozdílný podle vybroušení pro hlaveň :lol: to ne :roll:
Systémem ATZL mám ale vůbec mě tohle rozdílnost při koupi nenapadla :lol:
Není tam pak moc velká mezera když to je pažba pro "jagdmatch" a v tom hlaveň "standard"?
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je potřeba si uvědomit, že i SW pažba má volně plovoucí hlaveň. Kolem 22 musí být volně místo. Takže za mě ne!
Je to hnusný. Viděl jsem to. Když už, tak lovecké provedení na nahánky, šoulacky, zkrátka běžnou myslivost a klidně s A. LR lov a střelnice druhá pažba s A určitě!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Kdysi jsem se na to zde ptal Cobaje, který z lidí, co osobně znám "vytáhnul" z R8 asi "nejvíc". - Jak byl spokojený se střelbou z dvojnožky upevněné na originální plastové předpažbí R8 Prof. Succ. A on tvrdil zhruba: "Že to není úplně snadné, ale nastřílet se s tím dá".

No, já čím dál tím víc spěju k přesvědčení, že pro dvojnožku ať už vysokou - v sedě nebo nízkou v leže, není plastové předpažbí Blaser P.S. žádný ideál. Různým tlakem na pažbu potažmo dvojnožku při poloze vleže dokážu posunovat bod dopadu vertikálně skoro o 4 MOA. Má předchozí favoritka - S202 v pažbě GRS nebyla zdaleka taková "citlivka".

Takže bych to asi ideálně viděl jako můj předřečník - na lov pažbu Blaser PS a na válení po střelnicích pažbu GRS z vrstveného dřeva (u té bývá zádlab dimenzovaný pro SW hlavně dostatečně :) ).

Celkem by mne i zajímalo, pokud má někdo zkušenost v tomto směru - obdobnou nebo i opačnou ...
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

Jirik fx s Blaserem v 308W trefuje na 300m velmi obstojně a spolehlivě s Hariskama na předpažbí.Nakonec třeba sám napíše vlastní zkušenost. Za sebe bych si pažbu GRS nikdy nekoupil. Tá úchopová část pistolovky je ergonomicky otřesná. Tak blbě tvarovanou pistolovku jsem na žádné jiné pažbě neviděl a nedržel. Uznávám,že je to individuální a předpažbí se to netýka , ale jednou už jsem to říct musel :lol: A je hnusná :lol:
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Špalda »

Dobrý den, měl bych dotaz na zkušenější....Dočetl jsem se, že z R8 po výměně závěru a kleštiny za levé, se dá udělat z pravostrané kulovnice, LH. Je toto možné i u R93????
Děkuji za odpověd
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

S pažbou je to těžký. Každý má jinou ruku, tím nemyslím jenom délku paže, ale hlavně velikost dlaně, její sílu, délku prstů, z práce - i na počítači, cvičení má každý trochu jinak postavené šlachy atd.. Tím je pak definováno spuštění , síla držení pažby , únava dlaně a zápěstí. Spoustu střelců si myslí, že se na ležáku v klidu srovná s kdejakou pistolovkou, ale to není pravda. Já je obecně nemám moc rád, zejména takové ty humpolácké , tlusté pažby , kde jsou jakoby super nadefinovaná místa pro prsty. To raději klasickou varmintovou pažbu. Za mě. Trochu se za tím s různými pažbami poválet a pak nechat udělat na míru, nebo koupit to , co sedí. Hodně lidí si myslí, že nacpou tlustou hlaveň do nějakého závěru a má vyhráno. To, že pažba trefuje plat i u kulovnice. Zejména je to poznat při delších položkách a u mag. ráží.
Pokud chci dělat pažbu na míru, tak musím vědět, co chci a najít člověka, co to udělá. Musím na tom umět trvat. Bohužel jsou pažbaři, kteří jsou i jakoby slavní, ale dělají pažby na jedno brďo a když je pak vidíte, deset pažeb od deseti různých lidí-různě velkých , a vezmete je do ruky, tak máte pořád v ruce stejnou pažbu!
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Jiskra píše: úte 14.4.2020, 22:33 Pažbu GRS bych si nikdy nekoupil. Tá úchopová část pistolovky je ergonomicky otřesná. Tak blbě tvarovanou pistolovku jsem na žádné jiné pažbě neviděl a nedržel. A je hnusná :lol: Jednou už jsem to říct musel :lol:
:lol: 8) :lol: Mi se s GRS střílí a i na cizích puškách střílelo zatím vždy dobře. Ty dimenze a tuhost předpažbí jsou ve vztahu k použití dvojnožky velmi příjemné/užitečné. Sexi dizajnérské linie - jako třeba Blaser produkty - ty pažba GRS nemá, to uznávám. Takže z mého pohledu je to jako v životě - dobře a spolehlivě fungující ošklivka většinou nakonec taky nějaké "příznivce" najde :D :lol: :lol:
Pufr
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

U nás se říká
"Když do pekla, tak na pěkném KONI." Ošklivku ne!
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

Naprosto souhlasím s Josefem v předešlém příspěvku . Nicméně GRS se tváří jako terčová pažba a k tomu se také ve většině případů používá. Ta pistolovka je tenká,blbě(moc ) skloněná a vybrání na prsty je totální nesmysl. Navíc je ještě tak nějak divně vytočená a nevyplňuje dlaň.
Vynikající pažbu má TRG , která bude sedět 90% uživatelů a to jak leváků,tak praváků,přitom je geniálně jednoduchá.Pažby jako Mc Millan A5,Manners, Grunig Elmiger,Keppeler a jiné terčové pažby mají pistolovou část daleko jednodušší,ale přitom ergonomičtější a lepší. Hodně pažeb mi prošlo rukama a tohle je čistě můj soukromý názor střelce.
Je trošku zajímavé,že lidi se chovají jako stádo. Jeden to koupí , páč nemá ani ánunk a další ho následují. Už se mi párkrát stalo,že když jsem majitele GRS při diskuzi na to upozornil a půjčil jim něco lepšího, najednou je to trklo a řekli,že mám bohužel pravdu.
To že dobrá pažba je stejně důležitá jako precizní lauf je 100% pravda.
Komu GRS sedí,tak mne nekamenujte a zkuste i jiné pažby.Že GRS využilo díry na trhu je pravda.
Odpovědět