Pákové opakovačky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Šumavák »

Ratte píše: úte 06.10.2020, 14:38 Něco málo o pákovkách

http://bohemianrifles.g6.cz/2020/10/pus ... -westernu/
Z terminologického hlediska u mě nejvíc vzbudilo rozpaky označit trubicovou nábojovou schránku jako zásobník. :roll:
A jestli jsem se nepřehlédl, chybí tam na našem trhu rovněž prodávané pákovky značky Davide Pedersoli, vyráběné přímo v Evropě a pravděpodobně nejkvalitnější a velmi čistě zpracovaná novovýroba "Winchesterovek", co se tu dá sehnat.
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Ratte »

Pedersoli tam vskutku není, stejně jako desítky dalších firem co dělají pákovky. Vím o o něm, mohl jsem ho zmínit, ale jak jsem psal, jsem limitován místem, takže jsem se rozhodl upřednostnit rozsah popisu zbraní, které jsem měl osobně v rukách. Pedersoli mezi nimi žel není.

Trubicová nábojová schránka x zásobník. Výtku beru na vědomí.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Šumavák »

Jen malé oživení tématu ohledně pákových opakovaček značky Marlin:

Jak už se v tomto vlákně zmiňovalo, zbrojovku a značku Marlin Firearms Company na konci roku 2007 koupila společnost Remington. Ta v následujícím roce uzavřela původní výrobní závod Marlin v Gardner (MA) a o pár let později i závod v North Haven (CT). Zkušení pracovníci zbrojovky Marlin byli propuštěni. Výroba pákovek pod značkou Marlin byla přesunuta do továren Remington, kde na nich nově pracoval personál, nemající s jejich výrobou žádné zkušenosti. Tyto okolnosti, v kombinaci se snahou o snížení výrobních nákladů (např. zrušení části v původních závodech Marlin prováděných dokončovacích operací, nebo použití levnějších materiálů), vyústily v citelný pokles kvality vyráběných zbraní. V USA začali příznivci pákovek Marlin tyto u Remingtonu vyráběné zbraně přezdívat jako "Remlins". Když už se Remingtonu časem podařilo kdysi slavnou značku Marlin málem pohřbít, přišla záchrana: Od společnosti Remington, toho času v bankrotu, značku Marlin v září 2020 koupila společnost Sturm, Ruger & Co. Ta výrobu pákovek pod značkou Marlin opět obnovila a podle pozitivních reakcí severoamerické střelecké komunity se jedná o návrat do normálu, tedy zbraně jsou opět vyráběny v odpovídající kvalitě, minimálně na úrovni někdejší původní výroby. Pákovky Marlin, vyrobené společností Ruger, jsou v menších počtech dostupné i na trhu v ČR. Od nekvalitních "Remlins" se rozpoznají např. podle označení na hlavni: MARLIN . MAYODAN, NC . USA
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od SoukuM »

Dovozce do ČR je MPI

mpicz.com

Zajímavá je možnost instalace tlumiče.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Odpovědět