Pákové opakovačky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Zbrojovák »

No, takže budu shánět asi zase staršího cowboye a hledat podle čístĺa non=remlina, ach jo...
čili z nových už zbývá jen BLR Browning (a ještě v duralu - kdyby alespoň nabízeli ocelovou verzi jako custom), pokavať neobnoví winchester výrobu 1886ky nebo líp mod1895.
win1895 mě láká, ale tam mě zase štve ta nutnost vyosení optiky díky výhozu a nabíjení :roll:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
herkules197
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 22.7.2008, 9:32

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od herkules197 »

škoda že většinou čtu jenom inzerci :D
browning BLR 1 vlastním již několik let a nemohu si ztěžovat
ráže 7mm rem.magnum

zpětný raz ok
přebijení ok

jen pro někoho asi trochu těžší zbraň

střílím SB a stop super to oproti SB 30 06 se nedá srovnat
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od kosstik »

Stěma Marlinama "Remlinama" bych to neviděl tak černě.Jednoho vlastním v raži 30-30 Win.Mám ho jako pracovní flintu na naháňky do leče a na šoulaní v nepřiznivém počasí.Nikdy se mi ty flinty nelíbili a i já se koukal na majitele jak na exoty co už nevědi co si pořídit do lesa :) No a ted ji mám doma taky.Měl jsem možnost před koupí si ji půjčit do lesa (je z druhé ruky) a už u mě zůstala.Pozitiva převládli.Flinta je krátka dobře se sní manipuluje,možnost rychlého přebití,dostatečná raže na selátka a lončáky a nevadí mi to tak když se stim v leči vyválim.No a v neposlední řadě to byla dobrá cena.Zbran je standartně zpracovaná nenašel jsem tam nic co by nějak vybočovalo od ostatních.Spoušt patří mezi tvrdší ale je o dooost lepší jak u ZH nebo kulovnice Brno "Z" kterou jsem měl.Stříli to přesně a to i stim variablem Marlin se kterým to prodavaj je to Made in China :) Přebijí to dobře,rychle a hladce.Za sebe mužu říct že jsem spokojený.Zbytek mi ukáže čas a zima,jak jsem tady četl :D snad mi to nezamrzne :wink:
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od johanes1 »

Mohu potvrdit názor kosstika. Kdysi "dávno" jsem měl originál Marlina v ráži .444 Marlin. Spokojenost. Tenkrát jsem ho po 3 letech prodal kvůli jakési momentální finanční potřebě. Nedávno jsem si pořídil Remlina 45-70 Gov. Až následně jsem narazil na diskuzi Merlin vs. Remlin. Mezi těma flintama jsem nenašel rozdíl předtím než jsem zjistil, že Marlin už není Marlin ani potom, co jsem se na porovnávání zaměřil. A zamrzání... To má být snad nejaký vtip? :D P.S. - tvrdá spoušť je pravda. Pro mne využitelná pouze do leče.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Zbrojovák »

spoušť by šla odladit vtom to není, co mě od pákovky odradilo je ten čas mezi spuštěním a iniciací. Než ten kohout spadne, tak už je včela z Mausera na cestě. Nadruhou stranu, je to zase řešitelné nějakým titanovým kitem a silnější bicí zpruhou. Do toho se mi ale nějak moc nechtělo.
ale pákovka je lákavá, ikdyž marlina hezká není, funkční bude, to jo. 45-70 s 21g FTX by byla cesta
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od nivo »

Tak se pokusím po více jak půl roce oživit toto vlákno.Před deseti dny jsem si dovezl Browning Blr v ráži 450Marlin.Zbraň jsem si primárně pořídil na dosledy s barvářem,noční čekanou na černou a sem tam nějaká naháňka ať už do leče nebo na štont.Musím říct,že flinta mě sedí jako ulitá ostatně jako každá(zatím)od fy.Browning,takže zapažbení na jedničku.Na zbrani budu na víívr liště střídat kolimátor,norm.optiku a yukona.Při nastřelování byl zpětný ráz prvním dojmem srovnatelný opravdu s 375HHmag.,kterou jsem užíval loňský rok,ale po čase jsem se s tím srovnal a je také opravdu rozdíl ve střelbě v sedě ze židle a ve stoje.Při střelbě ve stoje přes kolimátor není problém s rychlým opak.druhé rány.Spoušť není s napínáčkem, což mě osobně nevadí.Malé negativum je,že do zásobníku se vlezou pouze tři náboje.Přebíjení zatím není úplně hladké asi se to musí krapet ochodit.Zatím použivám střelivo Hornady Ftx 325gr. a ulovil jsem s tím zatím jednoho lončáka 50kg.Rána na 50m vstřel nízká komora za pleckem výstřel za posl.žebrem.Stál troch ze šikma což jsem nepostřehl.Odskok asi 30m od nástřelu prostřelený(játra,žaludek),ale ani kapka barvy což mě celkem překvapilo.Celkově jsem zatím spokojený,uvidíme dál.
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

Netušíte někdo o Marlin 1895 GBL 45/70 skladem nebo i z druhé ruky?
Mám ji objednánu již skoro rok a stále nic.
Chci ji k psovi do leče.
Praktické info k ní (nebo guide gun) určitě uvítám.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

Ne vždy je všechno na netu "skladem" skladem doopravdy, chce to tam zavolat. Zkus třeba toto:

Marlin 1895CBA: http://www.leiko.cz/shop/index.php?main ... 300a86d784

Marlin 1895: http://www.lesalovklastov.cz/zbozi/765/ ... 45-70govt/

Marlin 336BL: http://www.lesalovklastov.cz/zbozi/963/ ... -30-30win/

Nic z toho není vyloženě 1895GBL nebo GG, ale alespoň něco, že... Jinak bych na tvém místě zvážil i tu poslední variantu Marlin 336BL, dosledy nebo práce v leči jsou o střelbě na blízko, takže ráže .30-30 Winchester bohatě stačí, přičemž zbraň i munice jsou levnější a dostupnější.
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

No právě, s tím "skladem" bývá problém.
Jde mi o krátkou hlaveň přesně ze zmíněných důvodů.
A 30-30 fakt nee :-)
Vedle hlavní zbraně 9,3x62 by to bylo jak malorážka :-)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Petr1970 »

tak chceš to na 3 metry do leče a ne na slona na 300 metrů ne?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

Hehe, na 300 m vzdáleného slona ráže .45-70 Government z hlavně 18,5" rozhodně není, ve standardních laboracích je to pomalý "knedlík" na střední úrovni výkonu v rámci loveckých ráží, navíc má velmi oblou balistickou křivku a díky průměru střely na delší vzdálenosti citelně ztrácí na rychlosti a tím i výkonu. :D Jinak já před několika roky, když jsem ještě působil jen v lesní honitbě, považoval pákovku Marlin v ráži .45-70 Government za hlavního favorita na mou novou kulovnici. Naštěstí jsem ale ve finále pořídil kulovnici Tikka T3 v ráži 9,3x62, protože dnes působím i v další honitbě, kde jsou také nějaké ty louky a pole, na kterých lovím i na vzdálenosti přes 200 m, což by s ráží .45-70 Government, s balistikou podobnou minometu, jaksi moc dobře nešlo. :) Co se týče výkonu .30-30 Win. - jeden můj kamarád se v mé Ticce natolik vzhlédnul, že si ji ve stejné ráži pořídil také a s jinou kulovnicí už ani neloví. Pouze na práci se psem, tedy na dosledy či do leče, nosí CZ 527 Carbine v ráži 7,62x39 a je spokojený. Říkal mi, že na tyhle věci by byla asi nejlepší krátká broková dvojka, ale ta kulovnička je legální pro veškerou zvěř, navíc krátká a lehká. Ano, "knedlík" ráže .45 se jeví pro případnou střelbu přes nějaký bordel výhodnějším, ale jinak ráže .30-30 Win. (výkonem o malinko silnější než 7,62x39) pro tyto účely rozhodně slabá není. Ale klidně si pořiď to, k čemu tě srdce táhne... :wink:

PS: Marlin GBL i GG má zcela jistě skladem německá Frankonia, ale ceny budou o něco vyšší, než v ČR.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Klerenc do lece si porid taktikala se sklopkou nic lepsiho co se manipulace tyce nesezenes :-)), Marlinku Guida ve 45-70 mam a myslim ze 30-30 pro to co pises je lepsi mensi zpetny raz lepe se ti bude strilet a tuplovat. Mel jsem tuto razi jako vloznou hlaven do trojaku ale dal jsem ji znamemu ktery ji dal do brokove kozlice a je s tou razi nadmiru spokojen loni na nahankach psal ze ulovil 4 prasata, ja si z te Marlinky udelal soulaci zbran a protoze stejne jako ty a reno mam hlavni zbran 9,3x62. Do lece neni potreba mit nejakej kanon tam bys mel brat zbran na ochranu sebe ci psa.
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

Taktikala se sklopkou, hmm to asi neklapne :-D
Ono je to jako s ženskejma, někdo je holt na blondýnky a někteří z nás na ty druhé.
Začínal jsem kdysi s 8x57 a všichni mi říkali, na co takovej kanon, jedině 308 je ta pravá a hlavně nekope.
Samozřejmě mě párkrát propleskla, cokoliv když se blbě založí do ramene, tak.....
Ale jinak x let spokojenost, v kombinaci Oryx/Vulcan i s účinky.
Ale pak nějak z ničeho nic jsem se rozstonal po větší.
Tahle nemoc nemá lék, pouze se intervaly záchvatů zkracují až je to najednou vyřešeno.
Měl jsem z 9,3x62 zdravý respekt, ale Rimar mě ji nechal vyzkoušet na střelnici (ještě jednou dík) a od té doby si jí užívám.
Dle kolegů zbraň na h....o, prostě na slony :-) a střelce PRŸ odšoupne o půl metru.
Do leče byla doposud stará dvojka v 16.
Na vyloženou "obranu" mne a psa mám něco kratšího v 45ACP.
Ta leč je taková milosrdná lež pro mne samého - zdůvodnění.
V reálu ji chci samozřejmě i do leče (v leči se normálně neloví) a na dosledy, ale hlavně na každodení "čochtání" se psem a společné (!) šoulání. Na samostatné cílené šoulání zůstávám věrný 9,3.

Prostě nutně potřebuju, krátkou obratnou flintu, do které se vejde pár patron, co nechci mít po kapsách.
Prostě jen popadnout a jít. Zbraň bez optiky, které mi nebude líto, s kterou prolezu kdejaký bordel.
Zbraň, u které "budu vědět, že jsem vystřelil" :-D
Na tuhle neutuchající potřebu mi to GBL sedí.
Ale může se stát, že ji poprvé vezmu do ruky, hodím do ramene a řeknu si, tak tohle fakt nee.

Nákup v zahraničí je možnost, ale asi to papírování kolem, nevím, nemám zkušenost
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Klerenc tak tos mel ric v te dobe uz jsem ji doma mel jak jsi zkousel HKcko a mohl sis zkusit i ji. On ten guid ma kratsi pazbu takze se sni musis trochu szit ale mne se libi proto ikdyz pro ni mam mensi vyuziti neuvazuju o jejim prodeji. Hold porid to co chces a co se ti libi otom to prece je :-)) a toho tactikala nezavrhuj :lol:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

Klerenc píše:...Tahle nemoc nemá lék, pouze se intervaly záchvatů zkracují až je to najednou vyřešeno...
To znám, marodil jsem s tím také... :oops: :lol: Jinak abys věděl, do čeho jdeš, tak můžes zkusit např. nějakou předváděcí akci firmy Cairo, dělávají je každý rok a vždy tam mívají nějaké pákovky Marlin v rážích .45-70 i .30-30 přímo k zastřílení si + další modely alespoň k osahání. Mně třeba nesedlo to zvětšené oko páky u modelů BL, s klasickým provedením se mi přebíjelo lépe. Dále natažení kohoutku před výstřelem rozhodně není tak tiché, jako odjištění klasické kulovnice. Taky bych upozornil na to, že pro každodenní vycházky se psem je vhodnější spíše nějaká lehčí zbraň a tebou obdivované Marlinky navzdory tomu, že jsou krátké, váží jako "dospělá" kulovnice cca 3,2 - 3,4 kg :idea: Proti tomu např. o té CZ 527 Carbine (96 cm / 2,7 kg), co nosí se psem kamarád, ani nevíš. :)
Odpovědět