Pákové opakovačky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Marsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.2.2010, 8:20

Pákové opakovačky

Příspěvek od Marsy »

Ahoj :) Nevíte nekdo o obchode v Cesku,kde se da pakova kulovnice koupit? (Marlin nebo Winchester 1894) Diky za odpovedi.Nevim jestli to tu uz nekde je,ale v podobnych tematech jsem nic nenasel. :(
martin.9mm
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07.5.2009, 12:31

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od martin.9mm »

Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Olaf »

Marlina jsem kupoval u Řeháka /30-30W/, momentálně ho nabízí pouze v ráži 444. Nevím jakou ráži hledáš, tady je odkaz:
http://www.rehak-lov.com/
Marsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.2.2010, 8:20

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Marsy »

Hledam prave v ty razi 30-30win..:) O ty toho vim nejvic.Vim ze je este treba 44rem mag,ale o ty toho moc nevim.Od Rehaka jsem sice zatim nic nekupoval,ale je to koukam prvni ,,loveckej" kram kde tyhle pakovy kulovnice maj.Od tech firem,co dovazej westernovy zbrane jsou vetsinou na pistolovy naboje :(
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Olaf »

Ede vím,že zkušenosti řady kolegů z tohoto fóra jsou se jmenovanou firmou negativní, ale já jsem Marlina kupoval před 3-4 roky a měl jsem na vybranou. Martínek mě kulovnici nabízel k objednání v USA a strašně se divil, že do toho nechci jít, aniž bych si jí osahal. No a Řehák je měl na skladě a dokonce jsem si mohl vybrat z více kusů dle zbarvení dřeva. Kulovnice je od nákupu bez problémů, takže mé zkušenosti s touto firmou nejsou nikterak špatné. Ale samozřejmě uznávám to, že každý máme své zkušenosti, jeden dobré, druhý špatné.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
martin.9mm
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07.5.2009, 12:31

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od martin.9mm »

Marsy píše:Hledam prave v ty razi 30-30win..:)
Kdybys chtěl zkusit tak Marlina 336 mám doma.
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od kpt.stone »

Marsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.2.2010, 8:20

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Marsy »

Najde se toho hodne,ale jak uz jsem psal.Vetsinou je to vsechno na pistolovy naboje. :( I tak dekuju za kazdou zpravu :)
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od psdk »

Nech si ze západu dotáhnout Savage 99 v 308 Win nebo starší v 300 Savage(u nás jich moc není) a budeš na všech společných honech středem pozornosti, věř mi ... s "winčestrovkou" budeš pořád za cowboye
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od psdk »

Edelweiss píše:být kovboj, to je věc názoru, to už sem zažil, ovšem být debil to je diagnóza, já večer flintu odložím a je po kovboji ale co dotyčný rýpal, bude večer normální??? Myslím, že ne a nezměníme to, takže podstatný je vlastní vkus a možnosti, cizí pindy jsou k pousmání a pindalové k politování (popř. na ranu když je soukromí) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Není to osobní, je to obecné jako názor o kovbojích ,-)
Hele Ede tím rýpalem myslíš jako mě? nějak mi uniká pointa ...
řeknu to teda jinak ..
Z mého pohledu se mi osobně jeví lepší varianta Savage 99, když už pákovou opakovačku ... ale každý podle svého gusta samozřejmě
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od duch Pampuch »

Edelweiss píše:být kovboj, to je věc názoru, to už sem zažil, ovšem být debil to je diagnóza, já večer flintu odložím a je po kovboji ale co dotyčný rýpal, bude večer normální??? Myslím, že ne a nezměníme to, takže podstatný je vlastní vkus a možnosti, cizí pindy jsou k pousmání a pindalové k politování (popř. na ranu když je soukromí) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Není to osobní, je to obecné jako názor o kovbojích ,-)
Klid Ede, kdyby nemuseli vojaci strilet vleze, tak je mauserovka exot :lol: .
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od duch Pampuch »

Ne Ede, chtel jsem rict, vojaci musi lezet, takze se armady s pakovkama rychle rozloucili, jinach pro strelbu v klece, stoje, sede ma pakovka podstatnou vyhodu, takze by proste evoluce odsunula ruzne systemy ala mauser na vedlejsi kolej. Me osobne nejvice nici mladi myslivci se zbrani za 100 000, to je vetsinou typ, ja mam prachy, mohu si dovolit vse. Pochopitelne to take neni na 100%
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od psdk »

[quote="Edelweiss"]tebe rozhodně ne, míním osobu na místě s problémem vůči mojí zbrani.
Už sem takové zažil, onehdá maník na pumpu, jé zásahové komando v akci, no a sám měl automat bez omezovače 2+1 tedy zakázaný způsob lovu. Tož beru tyhle moralisty jako trapné kašpary. :wink:

Tak to máme zhruba podobný názor .. většinou takové hlášky padají od lidí co mají doma akorát omlácené rezavé ZH po dědovi a všecko ostatní je podle nich šmejd, ale spíš to bývá skrytá závist.

Já osobně jsem měl možnost poznat i americké pojetí lovu, kde používají právě zniňované pákovky, samonabíjecí brokovnice, SKS, AKčka, pumpy a kde co a měl jsem z toho takový špatý pocit. Mám radši klasické evropské pojetí lovu s úctou ke zvěři a s tím související pojetí o loveckých zbraních. Asi je to můj osobní blok po tom co jsem vidět tam.
A k tomu automatu ... "automat 2+1" není pro výkon práva myslivosti zakázaný, zakázan je lov se samonabíjecí zbraní s kapacitou více než dva náboje náboje což se týká "automatů" pětiranných kam je třeba strkat omezovač.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Marsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.2.2010, 8:20

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Marsy »

Pakovky zakazany nejsou at je to winchestrovka,marlin atd..At si kazdej mysli o nich co chce :mrgreen: Edelweiss ma pravdu,kazdej mame svuj vkus :wink: :mrgreen:
Odpovědět