Pákové opakovačky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Reno musis podrzet spoust a pak to natahnes uplne potichu jen ji pak nesmis zapomenout pustit az ten kohout je natazenej a zacinas ho poustet :lol: . Ano marlinky jsou tezsi ale tim jak je kratsi se nosi dost pohodlne
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

No jasně, ale v kombinaci se zkřehlými prsty mi tato "taktika natahování" nepřipadá zrovna ideální... :D

PS: A přestaňte se v těch pákovkách šťourat, nebo zase onemocním! :x :lol:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Reno noo tak nejakou tu musku tenhle zpusob ma to nepopiram :lol: ale pokud to mas zajisteny jeste pojistkou tak nebezpeci nehrozi to ten kohout zastavi :-) ja pakovku nosim ven kdyz je teplo tak prsty neresim spis jen aby clovek nebyl nesika :-) to vis pakovka do kazde rodiny to je treba :wink:
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

No tomu říkám heslo :-D
jjojo, tehdy na střelníci jsem už nějakou dobu marodil s 9,3, ale netušil o další nákaze.
Třeba to nějak přechodím!
Je spousta rozumnějších, praktičtějších, dostupnějších zbraní, ale na té Marlině a ráži něco je.
Hmmm, hmmmmm
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Klerenc tak to urcite jak rikam kup taktikal a je vyresino :-)), na pakovku bajonet nenasadis :lol: ja se tehdy hodne rozmyslel az jsem si rekl ze ho nechci ze proti 9,3 je to krok zpet ale pak jsem na nej narazil v bazaru za dobrou cenu tak jsem do nej nakonec sel
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

rimar77 píše:...jak rikam kup taktikal a je vyresino :-)), na pakovku bajonet nenasadis...
Tedy já nejsem žádný staromilec, takže moderní zbraně v plastu a podobně mi v myslivosti nevadí (přestože já sám raději upřednostňuji klasiku ve dřevě), ale sorry, CZ 858 Tactical se sklopkou, to už je i na mě moc... :cry: Pokud má někdo potřebu nasazovat na zbraň nějaký špíchál (samozřejmě pro případ krajní nouze, protože záraz chladnou zbraní naše legislativa s výjimkou manipulace šíjí u srnčího neumožňuje), vyřeší to každý zručný puškař.

Jinak k tématu: Stará reklama
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

A co furt proti němu máš Reno?
Veskrze praktické řešení.
Sklopka jde po sundání použít jako special survival palcát a 30tka zásobník jako pěstní klín. :-D
Dělá si pořád legraci.
Lidstvo, do kterého počítám i Rimara, k tomuto veskrze praktickému "multi nástroji" pro použití v myslivosti zatím neštěstí nedospělo - až na pár individuí.

Na druhou stranu, v případě krajní nouze, vyrvat lever páku a použít ji jako bodák může mít taky něco do sebe :-D
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

Klerenc píše:A co furt proti němu máš Reno?...
Nemám proti němu nic, jen mi nedošlo, že s tím Tacticalem ftipkuje.
Klerenc
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30.4.2011, 8:12

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Klerenc »

Já myslel, co furt máš proti tacticalu :-)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Reno tak srandu si delam ale tak na pul. Jelikoz strelba v leci by dle mne mela nastat jen kdyz branis sebe a nebo psa. A pro podobnou situaci je nejvhodnejsi kratka zbran coz nas zakon neumoznuje tak pak takticak se sklopkou do smrciny kde lezes po 4 je dobra alternativa zakon dodrzis a navic i raze je dobra ze neni predimenzovana a nemusi ani dojit k prostreleni kusu a tim nebudes ohrozovat ostatni honce ci strelce. Na stontu nema taktical co delat ale v leci pro sebeobranu by mne osobne neurazila. Bodak byl samozrejmne legrace a diky EU stejne debata o moznosti pouziti tacktikala zustane pouze v rovine teorie pac budou zakazane.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Petr1970 »

jako že 7.62x39 neprostřeluje?

to když už tak kup nějaký ty zoufalce co uřezávaj 12 a 16 na lupary...

z mýho pohledu na blízko a neohrožování daleko je slug nejlepší volba...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Petr tak lupara vznikla v Italii kde ji pouzivali pastevci na vlky. Ale nevim se slugem z lupary co bys trefil :-). Marlinky delaji i jako brokovnice pak by sel i ten slug. Urcite 7.62x39 urcite po opusteni tela divocaka bude mit mensi zbytkovou energii nez z nejake plnotucne kulovnice.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Reno »

rimar77 píše:...takticak se sklopkou do smrciny kde lezes po 4 je dobra alternativa...
No jasně, je třeba býti praktickým a nehledět na předsudky. A co třeba TOTO? Má to spoustu výhod, díky kolečkům to v té smrčině můžeš tlačit před sebou, štít tě bude chránit před větvičkami i přímým výpadem postřelené zvěře, navíc je pěkně stylově natřený na zeleno... A nebo tam vůbec nelézt a použít ruční granát? Většinou také bývají v myslivecky akceptovatelných odstínech zelené, takže není co řešit. [Konec ftipkování]

O tom, že by Marlin vyráběl i lever action brokovnice jsem zatím nic neslyšel. Pákové opakovací brokovnice vyrábí zejména italská Chiappa, jedná se o napodobeninu modelu Winchester 1887. Obrázek ZDE. Do pákových brokovnic začaly také "fušovat" některé turecké zbrojovky, zde např. Uzkon LA 887.
Petr1970 píše:...z mýho pohledu na blízko a neohrožování daleko je slug nejlepší volba...
Mám stejný názor, krátká broková dvojka by byla pro tyto účely ideál. Ale ona by byla dobrá i krátká kulová zbraň větší ráže a vhodným typem střeliva. Z kulových pákovek by na to možná byla nejlepší Marlin 1994 v ráži .44 Remington Magnum, 98 cm dlouhá a váha necelé 3 kg. Dříve dělali i model Marlin 1994 Trapper, ráže .357 Magnum, délka cca 89 cm. Jenže co naděláme, když navzdory tomu, že "u sousedů" zákony umožňují dostřel zraněné zvěře téměř libovolnou střelnou zbraní, nebo dokonce záraz zbraní chladnou, v ČR účinná legislativa oficiálně povoluje použití brokovnic s jednotnou střelou jen u společných lovů na černou, jinak má být dlouhá kulová stanovených parametrů. Ale to všichni víme.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

Reno a teď opravdu vyloženě otázka mimo téma ale do diskuze když máš krátkou zbraň na svou osobní ochranu a neplánovaně na tebe na naháňce zaútočí černá tak by ji použít nešlo? teď to myslím vážně a nevtipkuju jen by mne zajímal ten právní výklad

jinak k těm brokovnicím coby pákovkám tak to se omlouvám myslel jsem že je to marlin a hold jsem si to nějak v té palici spojil že pákovka rovná se marlin

k těm pákovkám jak píšeš 44 a nebo 357 tak určitě na naháňku zejména do leče super ale už zase to bude vyloženě speciál použitelný tak do těch 80m a to jsi vytýkal i 45-70gov která má přeci jen to použití lepší a více energie i když pamatuju že někdo zde na fóru je používá i k lovu a psal sem nějaké postřehy a docela byl spokojen a při použití lovu v okolí města jak se tu probíralo v jiném vlákně asi také velmi dobře použitelné
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od dalas »

rimar77> pokud od černé hrozí bezprostřední nebezpečí, které Tebe, nebo někoho jiného ohrožuje na zdraví či dokonce životě, je použití krátké zbraně zcela legalizováno. Pokud to ale má být přesně dle zákona, měl by jsi to potom nahlásit PČR. Nelze ale použít krátké, pokud černá, byť zraněná prchá, nebo již leží neschopna zaútočit. Nesplňuje to nutnou obranu ani krajní nouzi.
Při naší české nátuře, pokud by byla krátká povolena k dostřelu ( s čímž bych souhlasil) by byl u některých jedinců dostřel již první rána. Omluva za OT.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět