voere

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
jozo_king
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21.4.2010, 14:42

voere

Příspěvek od jozo_king »

Nazdar nimrodi, dosť sa mi pači guľovnica VOERE LBW a podľa mňa ma aj zaujímavú cenu.Ale všetky recenzie, čo som našiel na cs. webe sú skôr margketing. Pýtam sa teda, aké mate o tejto puške znalosti čo sa týka kvality, trvácnosti, presnosti. budem rad aj za link na seriozne recenzie
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: voere

Příspěvek od magnum »

Mám stejný dotaz jako kolega před pěti léty. Máte někdo zkušenosti s touto značkou? Našel jsem docela pěkný kousek v ráži 8x57 za příjemnou cenu. Ale nenašel jsem žádné reference.

honza
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: voere

Příspěvek od BwanaHunter »

Nebude to asi úplně 100% odpověď na dotaz, ale zdá se, že se nikdo nehrne se zkušenostmi s Voere, tak třeba to co napíšu, někomu k něčemu bude. Nemám totiž úplně přesně Voere, resp. celé Voere :-) Mám kulovnici, stavěnou individuálně puškařem, kde závěr a systém okolo je Voere, hlaveň ale už ne, to je Heym, (a pažba dělaná na objednávku). Nicméně nevím jak to u Voere mají, ale docela bych předpokládal, že hlavně svoje nedělají, a také berou hlavňovinu od nějaké třetí strany (aspoň na svých stránkách nemají o hlavních ani zmínku). Takže můžu hodnotit jen to, co je od komory dál, a s tím žádný problém není. Závěr s napínáním je to tenhle http://www.voere.at/images/stories/waff ... ienung.jpg
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: voere

Příspěvek od crif »

Hladká páka by chtěla poněkud pořešit, což není problém. Spíše mám obavy s pojistkou ....... Připadá mi jako klasický vypínač na chodbě. Na funkci to samozřejmě nemusí mít vliv. ;-)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: voere

Příspěvek od BwanaHunter »

crif> to není pojistka :D Tenhle systém má něco jako hřbetní napínání bicího ústrojí třeba u Blaserů, ale řeší to to "kolečko" na konci závěru. Něco jako tahem zapni, stiskem vypni, ale opačně :D Zatlačením napneš, a ten "vypínač" slouží jen jako záchyt toho napínání. Na fotce je závěr v napnuté pozici. Chci-li vypustit, zmačknu tlačítko a odjistím "vypínač", napínání vyjede dozadu a flinta je vypuštěná a zcela bezpečná.
Jinak jsem viděl a měl v ruce na Voere závěru postavený dva longrange kvéry, jedno byla 338 Lapua mag. a to druhý nějaký hovadsky nabušený 6mm jihoafrický widlcat. Vzpomínám si, že ten chlapík, co to dělal, mi říkal, že výhoda voere systémů je, že jsou vysoce přesný, čímž nemyslel střelbu, laufy dával on, ale technologii - zpracování, opracování, sesazení, vůle... Jak jsem koupil, tak dávám dál....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: voere

Příspěvek od crif »

Tak se omlouvám. Přišlo mi to právě jako pojistka. Zajímavý systém.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: voere

Příspěvek od pufr »

Kolega hledal něco lehkého, kompaktního v 300 Blk. a narazil na Voere S16 s hmotností podle recenzí dokonce pár gramů pod 2 kg.
Jemu se to líbí :D
Z mého pohledu celkem "ošklivka" + to umístění zásobníku atd., ale karbonová hlaveň 50 cm se závitem atd. vypadá sympaticky, Voere je velmi kvalitní výrobce, dokonce to snad pasuje do "biatlonových popruhů", cena na Voere taky výborná :)

http://www.voere.com/en/rifle-technolog ... ifications

S16-Standard-links-01.jpg
S16-Standard-links-01.jpg (14.03 KiB) Zobrazeno 3658 x

Ještě by to chtělo do palety ráží doplnit 6,5 Grendel :)
Nechodí už s tím někdo po lese?
Pufr
Odpovědět