Pažba ZKK

Vše o kulovnicích a malorážkách
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Pažba ZKK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Já si na 550ku nechal u puškaře naletovat kulobrokové poutko. Je nižší než toto. Než to tam dáš ,ještě tohle monstrum promysli, je čas. Osobně bych si tohle na flintu nedal. Lovu
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Pažba ZKK

Příspěvek od pufr »

Přítel tohoto fóra Figi má takovou machrovinku, kde do předpažbí zavrtá / uloží nosníček cca 10 cm vyčnívající z předpažbí pod hlavní Varminta CZ550 a tím dosáhne komfortu nošení (určitě jsem tu někde viděl fotku - nebo u něj na webu ...).
U klasické, lovecké kontury hlavně by možná stačilo nějakých 2 až max. 5 cm :? .

Jinak chápu, že vrážet peníze do ZKK nechceš, ale tahle stahovací očka taky musí trochu "pasovat" aby se nehýbala. Bych prozkoumal i tu cestu co našeptává Jan ze Slavětína ...

Pokud bude řemen volně, tak bych se nějakých výrazných změn kmitů hlavně - pro loveckou střelbu - nebál. Při silnějším tahu za řemen obtočený po britském vzoru kolem paže a předloktí slabé ruky už by tam nějaká odchylka být mohla, ale tímhle způsobem - vstoje bez opory - se většinou nestřílí dál než na 100 m :?
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pažba ZKK

Příspěvek od Georg.H »

@pufr: jj si vzpomínám že něco takového figi měl i na tu fotku si vzpomínám
No uvidím jak bude vypadat to poutko
Ona ta pažba už není krasavice a ani nebude
Hodil jsem ji do oleje (myšleno zhodit origo lak vybrousit a napustit olejem) vypadá jako by s ní někdo zatloukal hřebíky :roll:
Zatím ji nechávám než seženu jinou. Nejlíp MC.
Popřípadě nechám udělat.

Je jasné že nejlíp by to vypadalo s naletovaným poutkem.

Chlapi díky za reakce a rady.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Pažba ZKK

Příspěvek od lanus »

Georg.H - Keď už niečo kúpiť tak nie takú špatu , ale napr. :https://www.autokompo.sk/e-shop/action/ ... 2615.xhtml Stačí zmerať priemer na vyhliadnutom mieste a objednať. Keď rozklikáš tú stránku Autokompa zistíš,že výber je bohatý a zasieľajú aj do ČR . :D
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Pažba ZKK

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Za naletování poutka jsem puškaři dal stovku. Udělal to moc šikovně, že ani nepoškodil brunýr okolo poutka. Poutko jsem měl originál pro kulobrok s pocínovanou dotekovou plochou. Poutko mám asi 10 cm od kraje předpažbí. Flinta se suprově nosí a sedí na rameni. Mám to také na 243W.
Mě tohle čínské poutko přijde moc dlouhé a bude ti vadit při vkládání flinty do okna kazatelny i přes bidlo u posedu. Bude cvakat atd. Určitě udělá otlak na brunýru hlavně jako některá montáž na puškohledu.
Odpovědět