Kulovnice Marlin v plastu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

Prosím o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi kulovnicemi Marlin XL7 a XS7 a také o zkušenosti s touto zbraní. V Myslivosti na ni pěli samou chválu, ale tam jsou schopni někteří autoři za patřičný bakšiš pochválit i dvouhlavňový námořní prak.Děkuji.
Kritériem pravdy je praxe.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od jdodo »

XS7 má oprotiXL7 kratší závěr a pouzdro závěru podobně jako zkk601 jinak to jsou kulovnice kvalitní za velice dobrou cenu.Nevýhoda je ,že nemají ze spodu přístup k nábojové schránce a náboje se musejí vycvakat přes závěr.Dá se na ni koupit n ěkolik druhů ořechových i laminovaných pažeb v ceně pod 100 usd.Přeposilatelské firmy ji bez problémů pošlou do evropy.Ta firma co prodává pažby se jmenuje boyds gunstock nebo tak nějak známý si od nich kupoval laminovanou pažbu na remingtona a za 5 týdnů ji měl doma
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od vesrad »

náhodou jsem se na ni tento týden díval. Jako pracovní flinta myslím hodně dobrý, jen škoda té schránky. Na pultě vedle toho ležela CZ 550 (model s "kroucenou hlavní" asi Ebony edition) a co se týká chodu závěru, tak marlin je na tom líp. Když jsou oba závěry otevřené, tak mají cca stejnou vůli, jen s tím rozdlem, že marlin se nepříčil při rychlém přebíjení.
Není to sice žádná kráska, ale za 12t i s weaver lištou mi to přijde slušný.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mirob »

kúpil som si xs7 v 243w..železo je za tie peniaze v pohode....príde mi to ako kvalita CZ..(len ten marlin som kúpil za 440€ v plaste)..mne tá plastová pažba nesedí lebo som lavák (pozor predávajú sa dve dlžky plastových pažieb),,ja som si objednal lavorukú laminátovú pažbu :http://www.boydsgunstocks.com/BOYDS-CLA ... 00-252.htm
pažba aj s colnými poplatkami vyšla na asi 130 € ..(prišla mi asi za 10dní priamo od výrobcu) pažba je špičkovo prepracovaná a sedí velmi dobre na zbrani..
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Mirob píše:kúpil som si xs7 v 243w..železo je za tie peniaze v pohode....príde mi to ako kvalita CZ..(len ten marlin som kúpil za 440€ v plaste)..mne tá plastová pažba nesedí lebo som lavák (pozor predávajú sa dve dlžky plastových pažieb),,ja som si objednal lavorukú laminátovú pažbu :http://www.boydsgunstocks.com/BOYDS-CLA ... 00-252.htm
pažba aj s colnými poplatkami vyšla na asi 130 € ..(prišla mi asi za 10dní priamo od výrobcu) pažba je špičkovo prepracovaná a sedí velmi dobre na zbrani..
Máš nějaké foto jak to vypadá v tom laminátě?
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mirob »

skúsim to odfotit a pokúsim sa sem pridať foto..nemám na nej zatial puskohlad..(je este na colnici :D )
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mirob »

no skúsim ..ale z fotenia som jelen..moje fotky nestoja za vela 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Vypadá to dobře, kolik to váží v kombinaci s lamino pažbou a co přesnost?
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mirob »

zvážim to neskôr...presnosť som neskúšal s novou pažbou..puškohlad budem mať až v pondelok...s plasovou pažbou a Meoptou 7x50RD som striela na 100m 5 rán v kružnici približne 3,5-4 cm..na polovné účeli v pohode..ešte som neskúšal iné strelivo..
puškohlad ta dám Burris 3-9x40 RD
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

Při nabíjení zbraně, resp. při plnění nábojové schránky mám problém tam dostat 3. a zejména 4. náboj, nějak se tam nechtějí srovnat, musím to několikrát zkoušet, než se to povede. Myslím, že pružina podavače /či jak se ony bazmek správně jmenuje/ klade při stlačování nepřiměřeně silný odpor, nebo mi to tak, při srovnání s jinými zbraněmi, aspoň připadá. Jde o novou zbraň. Co s tím ? Dá se s tím něco dělat, nebo mám doufat, že se to časem rozchodí ? Při nákupu jsem to samozřejmě zjistit nemohl ...
Jo, a také to vede k tomu, že dochází k deformaci, malé, ale viditelné, olověného hrotu střely. Nebude to mít vliv na přesnost ?
Zatím jsem střílel jen do terče na 100 m střelnici, tam se to nijak neprojevilo, ale střílet na zvěř je přece jen něco jiného a nechtěl bych hned při "pokřtění" nové flinty udělat nějakou prasečinu... Zbraň jsem nastřelil na 100 m s převýšením cca 3,5 cm. Ráž .243 W, munice Federal Power Shok. Co mi k tomu kdo poví ? Konkrétně Ty, figi, na Tebe spoléhám...
Kritériem pravdy je praxe.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od sided »

Tak to rozeber a prohlídni, železo drží v pažbě na třech šroubech. Schránka je přímov dutině plastového předpažbí bez nějaké vložky, takže tam pravděpodobně budou nějaké přetoky, binec který se dostal při montáži nebo prohnutá stěna výlisku. Každopádně by to mělo být vidět na první pohled a opravit to půjde ostrým nožem nebo pilníkem. Nejspíš to drhnutí podavače způsobuje i nakopávání náboje, .308 podává úplně hladce
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od klouda »

Mám to samé - plast + 243win. Schránka funguje bez problému i s plnou kapacitou a podávání náboje do komory mi střelu nedeformuje ( střílelo se z toho již minimálně 6 typů střel ).
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

sided píše:Tak to rozeber a prohlídni, železo drží v pažbě na třech šroubech. Schránka je přímov dutině plastového předpažbí bez nějaké vložky, takže tam pravděpodobně budou nějaké přetoky, binec který se dostal při montáži nebo prohnutá stěna výlisku. Každopádně by to mělo být vidět na první pohled a opravit to půjde ostrým nožem nebo pilníkem. Nejspíš to drhnutí podavače způsobuje i nakopávání náboje, .308 podává úplně hladce
Děkuji za radu. Protože jsem doma nenašel odpovídající imbusák, zkusil jsem aspoň nábojovou schránku opakovaně vystříkat Ballistolem. Není to sice ještě to pravé ořechové /vlastně plastové/, ale pomohlo to, ládování jde o dost líp. A jak to bude možné, půjde pažba dolů. Ještě jednou dík !
Kritériem pravdy je praxe.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od sided »

ty imbusy jsou samozřejmě v palcových mírách, takže asi budeš muset koupit celou sadu.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od figi »

sided to napsal přesně, rozdělat a pak závadu najít a odstranit.
Vystříkání Ballistolem není správné řešení. Než to rozděláš, zkus jen prsten stlačit podavač až dolů, a pokud to půjde, možná hned zjistíš příčinu, a nebo alespoň její umístění. Možná i bez rozdělání dlátkem přetok odstraníš.
Po rozdělání - pokud nebude vidět problém na první pohled, zkus pak chod podavače bez pružiny, mohou to dělat malé vůle vlivem nerovností, snadno to lze také srovnat..
Pokud budeš střílet do 150 m, malé deformace olověných špiček vůbec nevadí.
Sám ale zásadně používám střely s plastovou špičkou :wink: .
Sadu palcových inbusů mám a v neděli jsem doma :wink:
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět