Kulovnice Marlin v plastu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Georg.H »

Tady je manuál k XL 7 systém by měl být stejný...

http://www.marlinfirearms.com/pdfs/manu ... manual.pdf
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Marwin857 »

Tak jsem dnes po předchozím nezdaru se střelivem Federal zakoupil krabičku Geco TM 11 gr. a kulovnice byla bez problémů dvěmi ranami nastřelena. Pro ověření jsem přidal ještě další dvě a střely se dotýkaly. Střelivo Federal vývrtu v mé zbrani evidentně nechodilo. Rozptyl 8-15 cm na 50 m je úplná katastrofa. :(
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

prosím o radu, uz jsem se rozhodl pro marlina x7vh tj. s tezkou hlavni...ted jsem se ale z jednoho zdroje dozvedel, e je tma problem s pazbama...je pry totiz stejna pazba pro lehkou i tezku hlaven a u te tezke hlavne jsou problemy...vi o tom nekdo neco? pra majitelu teot zbrane by tu melo byt...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od dreamer4u »

Nazdar lovci. Ospravedlnujem sa adminovi za duplicitnu temu.... presuvam to do tejto temy.
Uvazujem o kupe gulovnice Marlin X7VH, tazka 26p varmintova hlaven, vaha urcite cez 4 kg, v .308W. Ma s tym niekto skusenosti? Privital by som akekolvek rady,recenzie a tak podobne. Klady aj zapory.Velmi by mi to pomohlo.Vopred dakujem... Tu som nasiel nejake info ale ocakaval by som nieco viac. Uvazujem o strelbe do 300 metrov. Dakujem vopred za pomoc....
Přílohy
MarlinX7VH.jpg
MarlinX7VH.jpg (7.65 KiB) Zobrazeno 14698 x
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od dreamer4u »

Ake strelivo ?

Nazdar lovci. Tak zadovazil som si Marlina X7VH v 308 win. Chcel by som Vas poprosit o skusenosti s pouzitim konkretneho streliva v tejto zbrani. Bohuzial v mojom okoli je k dispozicii iba strelivo SB (vsetky gramaze), Geco a Federal (iba jedna ale bohuzial neviem aka gramaz, myslim si ze len klasicka nieco okolo 10,7 g). nakolko by som chcel predijst kupovaniu celych krabiciek streliva tak by som Vas poprosil o nejake konkretne skusenosti. Strelivo by som chcel pouzivat na aktivny lov liska - srncia - diviak a sem tam nejaka palba na skodnu na vacsiu vzdialenost.
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Jardah
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 18.11.2011, 20:53

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Jardah »

Zdravím,

zmíněnou kulovnici XS7 VH vlastním skoro rok. Vystřelil jsem z ní cca 200ks střeliva, vše bez jediného problému. Za ty peníze bych řekl, že zbraň nabízí opravdu hodně. 26" dlohou težkou hlaveň, v sadě Weaver, pažba pěkného tvaru se zvýšenou lícnicí, povedenou spoušť s pojistkou....

Pojistka:
- je dvoupolohová, přičemž při zajištění lze otevřít závěr. S pojistkou lze manipulovat bezhlučně.

Spoušť:
- spoušť je vybavena pojistkou. Nelze tedy odpálit náboj pouhým klepnutím ze strany spouště apod. Pojistka je odjištěna plným posazením prstu na spoušť (stejně jako u pistolí Glock). Pojistka skoro neklade žádný odpor, takže nemusíte mít strach, že by zvyšovala odpor samotné spouště. Po pár ranách o této pojistce ani nevíte.
- spoušť lze po sundání plastové pažby seřídit. Seřizuje se pouze odpor spouště. Chod spouště před odpálením je z továrny nastaven velmi pěkně, je téměř nulový. Seřízení odporu probíhá imbusovým klíčkem (POZOR - chce to americký imbus). Povolí se jistící matka a imbusem seřídíme. Spoušť nelze z bezpečnostních důvodů seštelovat až na tzv. spadnutí, ale to skoro nejde u žádné ameriky. Ale i přesto jde spoušť velmi lehce. Při s rovnání s Remington 700 s tovární spouští, je na tom Marlin o 100% lépe.

Hlaveň:
- 6 drážek
- twist 1:12"
- 26" dlouhá
- opravdu mohutná hlaveň, která asi něco snese. Zatím z ní mám nastříleno velmi málo (cca 200ks střeliva), takže k výdrži toho nemohu moc napsat. Ale osobně si myslím, že na tom špatně nebude. Jediné, co jsem zkusil, bylo vytřelit cca 20 ks střeliva v krátkém časovém intervalu, kdy jsem se snažil vypozorovat narůstající rozptyl v závislosti na ohřevu hlavně. Při mých 20ks střeliva jsem nezjistil nic, stále to střílelo stejně.

Pažba:
- polymerová pažba "amerického" tvaru s lícnicí a velmi měkkou botkou. Pažba bych řekl, že patří k těm kvalitnějším, je pevná a nikde se nekroutí nebo něco podobného.
- u mé pažby byl trochu problém s předbažbím. Dotýkalo se hlavně. Takže rozebrat a chvilka práce se smirkovým papírem to vyřešila. Nyní mezi předpažbím a hlavní protáhnu papír.

Závěr:
-chod závěru mě VELMI překvapil. Nikde nedrhne. K ovládání "stačí " malíček...... To moje CZ 527 Ebony Exclusive za dvojnásobnou cenu je na tom o něco hůře...

Střelba - přesnost - střelivo:

- jelikož zbraň patří k těm těžším, tak střelba je velmi příjemná.
- přesnost bych řekl, že je na vysoké úrovni. Ta zbraň opravdu umí. Spíš jde o ten zbytek (střelec, puškohled, montáž, střelivo). Do zbraně si střelivo přebíjím. Zkoušel jsem zatím jenom Hornady SST 150grs. Zatím jsem to nikterak moc nelaboroval (není čas), ale i přesto se do 1/2MOA (100m) s přehledem vejdu. Věřím, že až najdu správnou laboraci, tak to bude ještě lepší. Zkoušel jsem i SB SP 150 i 180grs a to bylo horší. Celkově bych řekl, že z toho chodí lépe lehčí střely (např. ty 150grs). Zkoušel jsem i Lapua 185 grs a to už na tento twist bylo hodně. Rozptyl se zvětšil tak na 1,5MOA. Myslím si, že pro tuto zbraň je strop těch 180grs.
- jinak i při zkoušce těch SB SP se při nabýjení nedeformovaly špičky střely (olovo). To bych řekl, že je dost důležité, má to schránku, takže se musí pokaždé vycvakat náboje přes závěr....

Toto je ve stručnosti můj postřech ke kulovnici Marlin XS7 VH. Snad tento příspěvek někomu pomůže nebo odpoví na jeho otázky.....
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od dreamer4u »

Jardah, presne to som cakal. Krasny popis zbrane a aj prve skusenosti. Ak by si este mal nieco zaujimave popripade nove poznatky tak to nahod. Rad si to precitam. Uvital by som este nejake reakcie na tie spominane naboje (SP,Geco a Federal) v tejto zbrani. Ako to chodi, ranivost a tak. Inac, vedel by niekto poradit nejaky klasicky fabricky naboj s ktorym by som to mohol skusit na cca 300 m na skodnu?
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Jardah
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 18.11.2011, 20:53

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Jardah »

To dreamer4u
K tomu střelivu:
osobně bych z toho pro lov na 300m+ použil něco jiného než SB. S tímto střelivem jsem z toho nikdy moc obdivuhodných výsledků nedosáhl. Určitě Geco nebo ten Federal budou v podobné cenové hladině lepší. Pro lov lišek by na tuhle vzdálenost postačil i sportovní typ sřely jako sierra HPBT nebo Lapua Scenar. Jejich výhoda je veliká přesnost a oba typy střel z této zbraně fungují výborně. Osobně bych z těchto dvou použil třeba střelu Lapua scenar 155grs.
Pokovad chceš na tuhle vzdálenost lovit i něco jiného než lišky, tak doporučuji střelivo, které expanduje i při nižších rychlostech. S továrními (pokovad nepřebíjíš) Hornady SST 150grs se nemusíš bát při těchto vzdálenostech žádné zvěře. Další alternativou by určitě bylo něco od Nosleru (ballistic tip apod.). Pokovad chceš lovit ještě dál, tak bych šel klidně do Hornady A-max (155grs).
Jinak k té ranivosti: o všech střelách tady toho najdeš hodně. SB- nevyrovnané účinky, pokaždé se to chová jinak. SST - u mě zatím velká spokojenost. Velká přesnost (i na velké vzdálenosti). Většinou vše v ohni. Výstřel kolem 5ti centimetrů.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od xtaup »

Zdravím, nemáte někdo informaci, zda se dá někde sehnat ocelová liště weaver na marlin xs7, mám trochu obavy z odolnosti stávající duralové, která se dávala jako originál ke zbrani, tak bych jí rád vyměnil za ocelovou, ale neznám typ, který to je. Pokoušel jsem se jí najít na netu, ale asi jsem hledal špatně. Díky za jakékoliv info.
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od miki14 »

Můžeš tam dát dvoudílnou Leupold QR,QRW nebo Warne Maxima nebo vcelku.Na Brownellsu(vcelku jí mají) nebo E-Bay seženeš musí to být ale na Winchester 70 aby to pasovalo.
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od miki14 »

Jo ještě jsem zapoměl.U tý jednodílný dej bacha na délku závěru:Short Action-17,86 a Long Action-19,23.Pro Winchestra 70 tedy pro Marlina.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od xtaup »

Moc dík za info
nettik
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 25.1.2013, 21:19

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od nettik »

Tak jsem taky poridil Marlina v plastu, ale rozhodne v nem nezustane, origo pazba je kratka, nizka, mekka... proste v cene pusky je vylozene hlaven za ty prachy.
Zatim jsem z ni byl strilet jen dvakrat, dohromady asi 100 ran, po nastreleni nejlepsi soustrel 5-ti ran 0,96moa (SAKO 168gn HPBT) a vcera podruhe venku a 5 ran 0,486moa(Hornady steel match 155gn). Ale po dvou hodinach sla presnost ta tam, bud jsem uz byl unavenej, nebo hlaven moc zahrata, nebo nevim. Vsechny strely sly pres hradla a rychlost zacla padat a s ni i presnost. Zkusil jsem vycistit, prvni rana po cisteni na flek, rychlost zase o fous nizsi, dalsi rana zase pomalejsi a uz to litalo mimo 3cm a vic (smer 10-11hodin od stredu terce) tak jsem to zabalil. Uvidime co priste...snad jen unava a tepla hlaven...doma poradne vycisteno, vic delat asi nelze.
Jo cetl jsem na americkem foru www.marlinowners.com ze maji obcas problemy s nedotazenyma listama, tak nez namontujete puskohled, zkontrolujte si dotazeni, pripadne rovnou zakapnout modrym Loctitem (242) at Vas to pak neceka jako ted me ;-)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od dalas »

Osobně si myslím, že pokles rychlostí souvisí se "zalapováním vývrtu". Nižší průtlačný odpor mění křivku hoření. Já to mám naopak, nejnižší rychlost je z vyčistěného vývrtu, pak se srovná na o něco vyšší hodnotě. Naopak s teplotou by rychlost měla narůstat. Tolik jen můj názor na problém.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět