Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Vše o kulovnicích a malorážkách
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od poli »

Steheňák. Nebo něco jako vnější prsní pouzdro, takové, co nosili amíci v 2.WW.
Přílohy
D2910-2.jpg
D2910-2.jpg (40.25 KiB) Zobrazeno 3915 x
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Michal_123 »

To jsem si prvně myslel taky.
Jenomže na krku mám pozorovák a pod levým ramenem mám pušku.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od poli »

Tak pak jedině ten steheňák.
Nebo si to holt budeš všechno přeorganizovat, když ti přibyla další věc.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Už to vidím na nástupu na naháňce. Dvacet chlapů s kulovými semiauto přes prsa, se šestiraňáky na stehně a pokud půjdou v televizi večer před tím Ptáci, tak záložní brokovnici na zádech kvůli zdivočelým sýkorovitým. Lovecký nůž pak doporučuji nahradit setem katana + wakizaši. Prostor pro vysílací čas na Nově zaručen.

Z mého pohledu, pokud mám zbraň pro osobní obranu a nutně ji musím při lovu u sebe , tak skrytě. Podpažák nebo opaskové pouzdro. Pokud bude povolena krátká pro dosled, tak bych ji nosil opět skrytě a "tasil až před použitím". Osobně si ji nikdy nepořídím. Na společné akci bych viditelné nošení zatrhl a osobně bych viděl skrytou pistoli pouze u určeného vůdce psa-psů pro dosled. Nerad bych vkládal poldů scénář :" Sedum statečných v borovičkách".
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Michal_123 »

Prosím Tě Pepo, o naháňkách / pohybu po honitbě v denních hodinách přece nikdo nemluví / nepíše.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od lovec »

Nie je v českom zákone o zbraniach zakázané viditeľné nosenie? Ak áno, tak je škoda nad tým vyplakávať...
osobne nosím S&W 629 v podpažnom puzdre na ľavej strane a guľovnicu tiež na ľavom ramene. Pri väčšom revolveri je to otázka vhodného púzdra, aby to človeka nobťažovalo a rozkladalo váhu. Samozrejme, je to pod kabátom, takže v prípade potreby je nutné ho rozopnúť, alebo mať rozopnutý. S puškou na ľavom ramene si to neprekáža, viac je to otázka hmotnosti zbraní a vhodného remeňa a puzdra, aby to dotyčnému sedelo. Ľahšia guľovnica a napr. menší 5-ranový revolver 357 Mag. je z môjho pohľadu bezproblémová kombinácia.
Je to však vec každého, že čo je ochotný vláčiť na ramene - niekto znesie len zlamovačku, druhému neprekáža ťahať ťažkú varmintku.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od pufr »

Nenosím krátkou na lov moc často. Ani po zamyšlení mě jiná reálná varianta než opaskové pouzdro - pro mne vpravo - a v autě z pouzdra do dveří nenapadla.
Vzhledem k tomu, že ideál je připojená svítilna s laserem, odpadají asi i vnitřní pouzdra ... :?

Ta dostupnost v dlouhém "burnusu" je horší, ale cestou k autu, kde je kritické místo, se člověk většinou zahřeje a rozepne :)

No a až tady budou ti medvědi, jak na Slovensku, taky bych to viděl na něco od 44 Magnum nahoru :!: :)
Pufr
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Michal_123 »

Lovec:
Zbraň nosit skrytě - alespoň zde v ČR- znamená, že "není vidět žádná část zbraně".
Pokud máš pouzdro, které tohle splňuje, tak není nad čím bádat, nebo plakat.
Na medvědy jsem připraven, nosím .44 Magnum :lol:
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od miso243 »

Keď už niekto má batoh, je riešením aj taška na zbraň napr. Falco. Väčšina ich má nosný popruh pripnutý cez spony. Stačí rovnaké spony upevniť na popruhy batohu a tašku mať na prsiach alebo bruchu (zároveň aj vyvažuje batoh-ja tak nosím ďalekohľad). Ďalekohľad sa dá bez problémov nosiť na pravom pleci
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Šumavák »

Tuzemskou legislativou nařízené skryté nošení opravdu neznamená nic jiného, než to, že zbraň musí být kompletně skryta, tedy nesmí být vidět ani její část. Stehenní pouzdra, byť by se třeba jednalo o variantu s krycí chlopní, toto bohužel nesplňují, leda tak v kombinaci s dlouhým hubertusem. :) V praxi to tedy znamená nosit krátkou zbraň v opaskovém, nebo podpažním pouzdře pod oblečením. Asi jedinými praktickými variantami, jak nosit krátkou zbraň skrytě a zároveň nemuset před tasením rozepínat či vyhrnovat oděv, jsou buď ledvinky na zbraně, které se nosí vepředu přes oblečení a nebo opaskové brašničky na zbraně, nosící se obvykle na boku. Obojí se vyrábí se v rozličných barevných provedeních, včetně těch myslivecky akceptovatelných.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Michal_123 »

Šumavák:
Ale splňují. Musíš mít pouzdro, které kompletně skryje zbraň, jak píšeš.
Pouzdro ovšem být vidět může.
Z pouzdra může být klidně patrné, že je v něm zbraň.
A může na pouzdru být zbraň klidně věrně namalovaná, chceš-li.
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od zvire »

Zdravím! Chlapi neblbněte, nehrajte si na urnu, jsme myslivci !!! To je stejné, jak s tím popruhem na kulovnici !!! Buďme myslivci a nehrajme si na zelené barety!!!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od rimar77 »

zvíře - no kdysi před lety tady někdo popisoval zážitek jak seděl na posedu a jen slyšel jak na něj někdo řve nech tam flintu a vypadni mířím na tebe a zastřelím tě. Takže v tomto případě krátká zbraň sebou na posed vůbec není bez logiky. Stejně jako když jdeš s vybitou flintou k autu nevíš jakého dementa potkáš. Ikdyž v dnešní době termopozorováků asi už takováhle možnost nepozorovaného přiblížení k posedu moc reálná není. A cestou taky dost člověk kouká.
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od zvire »

Rimar77 - Ano tak jsou někdy situace, že by asi nebyla na škodu krátká zbraň, ale zbraň sebou máme, tak je čím se bránit! A taky jsem už zažil situaci, že jsem přes nočák čuměl do laufu pytlákovi!!! Ale krátká zbraň by mi asi byla k prdu!!!! Nehledě k tomu, od auta a k autu chodím s nabitou flintou!!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od pufr »

Z mého pohledu je ten Michalův dotaz - jak kdo "nosí" - 100% legitimní a pro mnohé může být inspirací.
Chatování o důvodech/nedůvodech nošení krátké zbraně je nekonečná historka ... každý jsme v trochu jiné situaci - těžko zobecňovat :?

Ledvinku s pouzdrem si chci už několik let koupit, ale bylo by to pro mne spíš tak na léto "za světla", pod bundou nebo kabátem mi přijde pouzdro lepší i rychlejší - než trhat "sucháče"
Pufr
Odpovědět