Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Michal_123 »

Olovo můžeš k obraně normálně používat.
Do specifikace zvýšené ranivosti nespadá.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od msoukup »

Když to prase bude ležet, tak ho v pohode dostřelis na slecho čímkoliv od 22 short. Když bude útočit, tak je opravdu jedno, čím ho mines. Něco z kkz nastrileno mam včetně nějakých dynamických, ale nedělám si iluze, že bych něco moc svedl ☺. Tim spise bych byl skepticky k lidem, co nastrileno nemaji. Na druhou stranu, lepší mít a ne potřebovat než nemít a potřebovat☺. Ať si každej dela co chce. PS- to jsou lidolovci fakt takový udavaci?
M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Lotr »

To já samozřejmě vím, že olovo lze, to bylo jen v rámci diskuze. A do naší oblíbené .22 Short se nic jiného ani neláduje.
Milane P.S. ano, teprve pár let ve státní správě myslivosti Ti ukáže, čeho jsou myslivci mezi sebou schopni. Uznání jedné honitby tady u nás v Ústeckém kraji se díky vzájemné nevraživosti znepřátelených účastníků řízení táhlo dlouhých 12 let.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od msoukup »

Kamile, já Ti to samozřejmě věřím, jsi profík se spoustou praktických zkušeností, ale stejne mě tohle chování myslivců vždy prekvapi☺. Ze někdo střelí omylem jinou VT se může stát každému ale řešit to takhle..... Na Slovensku mají hezké pořekadlo, co se v hoře stalo, má v hoře zůstat ☺. Tim spis bych to nespecifikoval výkonem, stejně se budou udávat, buďto to bude moc slabý nebo zas moc silny☺ nebo bude v zásobníku moc nábojů atd., stejne něco vymysli☺.
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Lotr »

Milane když mi můj bývalý kolega, který dnes už bohužel není mezi námi, a já si ho dodnes hluboce vážím pro to všechno, co pro mě udělal a co mě naučil, říkal, jací jsou myslivci blbci a čeho jsou schopni, tak jsem mu s hlavou plnou ideálů o myslivosti nechtěl věřit a nějakou dobu nevěřil. Dnes vidím, jak hlubokou pravdu měl, bohužel. Ale třeba už jen dělám moc dlouho s lidmi :lol:
Já tady prezentuji jen svůj názor, podpořený mou profesionální deformací :D a názory z okolí, nedeformované mou "úřední bublinou" jen a jen vítám, protože vždycky je dobré stát rovně nohama na zemi a nevznášet se někde v oblacích :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od msoukup »

Jo, to znám a přesně vím o čem mluvis, prošel jsem si stejným koleckem☺. Když v tom zákone nebude to slovo "vhodnou", tak až si Franta,Pepa nebo Lojza přijde stěžovat, že Karel dostřelil moc slabou nebo silnou, tak se přidržíš definice kkz podle zákona o zbraních a střelivu a je to☺, podekujes dotyčnému Frantovi, Pepovi nebo Loujzovi za jeho zájem a starostlivost a ukážeš na dveře, problém vyřešen a ušetřit si čas a nervy☺. Já bych to nekomplikoval, budou z toho akorát problemy ☺. Uvidíme jak se zákonodárci predvedou☺.
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Lotr »

Já spíš myslím, že prase půjde na pitvu na veterinu, aby se zjistilo, jak moc před smrtí trpělo, a zda nedošlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Střela, pokud bude nalezena, půjde na balistiku, aby bylo jisto v tom, že byla použita ta a ta konkrétní zbraň a zda nedošlo k porušení zákona o zbraních. Bude se zkoumat míra zavinění, společenská nebezpečnost a skutková podstata činu, tedy zda byly naplněny materiální i formální znaky činu. Budou vyslechnuti všichni účastníci naháňky, včetně kuchařky a toho, kdo z pivovaru přivezl pivo a limonádu na poslední leč. Usnesením bude přizván znalec, který bude zkoumat, zda naháňka proběhla dle zákona o myslivosti. Vše samozřejmě se zásadou "in dubio pro reo" A všechno to bude trvat tak dlouho a bude to tak nákladné, že Lojza s Pepou prodají všechny své zbraně a příště půjdou do leče s klackem, jestli vůbec nějaké příště bude (nadsázka)

Ano, nebude předjímat, neboť to správní orgán taky nesmí :mrgreen:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od poli »

Kdyby jim to šlo dát zaplatit, bylo by to krásné, ale tohle všechno uděláš na náklady státu, potažmo obce. A to proto, že pánové si pokaždé podají stížnost proti usnesení a nadřízený orgán ti přikáže udělat, doplnit, došetřit, vyslechnout, ....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od pufr »

Lotr píše: stř 24.6.2020, 12:12 Bude mi milejší, když bude v zákoně uvedeno, že "k dostřelení poraněné zvěře lze použít i vhodnou krátkou kulovou zbraň s úsťovou energií nejméně 450 J"
A jak ti chudáci, co si "vygooglí", že podle veřejných zdrojů má jejich revolver s oblíbenými náboji Eú = 525 Joulů a pak jim to po průšvihu někdo změří a ono to bude v průměru z deseti ran jen 391,2 J :?
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kratké zbraně ANEB ochrana našich dlouhých :-)

Příspěvek od Lotr »

Takoví chudáci, pokud se jim podaří prokázat, že jednali v dobré víře (viz § 2, odst. 3) zákona č. 500/2004 Sb., Správní řád) dostanou jen symbolickou pokutičku, neb správní orgán přihlédne ke všem okolnostem případu a přijme jako polehčující okolnost to, že si v dobré víře nakoupili své oblíbené náboje Eú = 525 Joulů, ale zároveň přihlédne k tomu, že jako držitelé ZP a dlouholetí zákazníci Vlašimi měli vědět a věděli, že údaje na krabičce jsou nadhodnocené :wink:

poli: to máš pravdu, průběh řízení půjde za státem, ale advokáti, kteří byli s Lojzou a Pepou na té naháňce, a kteří budou jimi najati, aby je ve sporu zastupovali, budou tak drazí, že jim opravdu nezbyde, než prodat ty jejich klacky (rozuměj flinty)................ :mrgreen:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět