Remen na kulovnici

Vše o kulovnicích a malorážkách
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Myslivec Milda »

kojot píše:Mildo super, ale prase by jsi na něm asi netahal, že?
Tak to máš pravdu pane kolego. Na Niggelohu bych prase netahal ani omylem. Víš že mě to dodnes ani nenapadlo, že se na řemenu od kulovnice tahá ulovený divočák ? Vždy si k ulovenému kusu dojedu LC čkem, uvážu na lano nebo pro něho pošlu pickup. Zaneřádit si pěkné vybavení nebo auto, za to mi žádný kus nestojí. Až dodnes jsem žil v omylu že řemen na kulovnici je proto, aby mi zbraň pohodlně držela na rameni, nebo abych si ji o řemen opřel / položil při střelbě. Teď jsem díky tobě zase o něco chytřejší. Možná je to i tím, že mě zvěřina jako taková nezajímá, lovím pro trofej. Prostě jsem takový „kosťař“.


AD, Bwana - Někdo holky, jiný vdolky. Ty máš rád staré čezety s Leupoldy a humpolácké pracovní řemeny , no a já jsem snob, mám rád krásné , trvanlivé a funkční Niggelohy na Blaserech a Swarovskioptik. Vkus je mimo jakoukoliv diskuzi. Každý od řemenu na zbraň čekáme něco jiného. Mám respekt k jinakosti druhého a to samé čekám od okolí. Ovšem šmahem hanět a pomlouvat špičkové Niggeloh řemeny nesvědčí o velikosti ducha. Kdyby opravdu byl Niggeloh tak špatný, už dávno by zkrachoval a ejhle, opak je pravdou. Tož tak.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

Onďa: Pokud si jej osobně nevyzkoušíš někde v prodejně, tak přes E-shop ho radši neber, budeš zřejmě dost zklamaný, spíš než co je s ním špatně by bylo snadnější říct co je na něm dobře.

Milda: Právě od Tebe jsem čekal lepší radu než Niggeloh. Niggeloh Premium mám na flintě, je vcelku ucházející, ale chci stahovací. Koukal jsem na stahovací Niggeloh v prodejně a naživo je to opravdu něco šíleného...

Bwana + Kojot: díky za podnětné odkazy, tudy asi povede cesta, bude to něco "na míru", co zastíní i německé soudruhy :D :)
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Myslivec Milda »

kounek píše:Onďa:
Milda: Právě od Tebe jsem čekal lepší radu než Niggeloh. Niggeloh Premium mám na flintě, je vcelku ucházející, ale chci stahovací. Koukal jsem na stahovací Niggeloh v prodejně a naživo je to opravdu něco šíleného...
Sorry pane kolego. Ač nerad přiznávám, že s tím stahovacím řemenem od Niggelohu máš víceméně pravdu. Na rameni to asi není to pravé ořechové, ale dá se "to" poštelovat. Nicméně pokud nechceš na řemeni na kulovnici tahat ulovené divočáky, pak je tu takové "maďarské umění" . Řemen vypadá jako plochý popruh na utahování nákladu na kamionech, jenže je s gumovými vlákny uvnitř a textilie navenek, na koncích je to pevně zašité v kožených koncovkách s poutky. Když je to jen tak na kulovnici, je to našponované od poutka k poutku, Když se to dá na rameno, prověsí se to - "tak akorát" - aby se s tím dalo chodit. Je to za pakatel, kolem 400,- Kč. Docela to funguje ale ta německá elegance a prvotřídní zpracování včetně špičkových matriálů mi tam chybí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda> nechci vířit OT, tak jen podotknu, že pro mě osobně je existence, úspěch a rozvoj Niggelohu takovou malou záhadou. O tom co je "krásné" se přít nebudu, neboť souhlasím s tím, že vkus je mimo diskuzi, ale snad nevadí, když napíšu, že mě osobně a dle mého osobního vkusu se pod slovem "krásný" skrývá jiný design, než produkuje Niggeloh. Když jsme u toho Blasera, jejich řemen, který pro ně Niggeloh dělá, se mě např. zoufale nelíbí. Ale nechme stranou vkus a vzhled. Kdyby to bylo alespoň funkční... zřejmě očekávám od svého nářadí opravdu něco jiného, než podstatná část veřejnosti, protože když jsem odzkoušel jejich řemeny, byl jsem hluboce rozčarován. A to na tom prasata taky tedy zrovna netahám. :D Takže bych Niggelohu dával rok, maximálně dva, protože dobrou barvářskou šňůru s obojkem jistě vyrábí i někdo jiný a čepice se skládacím kšiltem je sice super nápad, ale na úspěch firmy na trhu to asi nestačí. A máš pravdu, zmýlil bych se, neděje se tak. Ovšem problém s tím nemám, naopak mám rád svět co nejpestřejší. A na stranu druhou musím říct, že ten jejich barvářský obojek s hliníkovým vnitřkem, který se nijak nedeformuje a neomezuje psa za žádných okolností je pecka, a neviděl jsem takový od jiného výrobce (což zase neznamená, že nemůže být).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

U toho stahovacího Niggelohu mi ani tak nepřišla strašná ta funkce stahování, ikdyž si myslím že dlouho nevydrží fungovat tak jako u nového kusu (můžu se mýlit), ale ten řemen prostě na rameně široký jen vypadá, ale ve skutečnosti je na rameně prohnutý, protože je nějak prapodivně vyztužen a zařezává se do ramene víc než obyčejný 3 cm široký kožený řemen...

Jinak já nemám nic proti eleganci, klidně si za to připlatím, když to bude fungovat, ale prostě to musí fungovat...

Nebyl by náhodou odkaz na ten řemen co vypadá jako kurt na náklaďáky, že bych na to alespoň hodil internetové oko? Díky
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Kolego, tenhle "kurt" jak píšeš o tom řemenu, tak něco podobného jako "kurt" jsem si před léty koupil v Lysé u Poláků. Černý,z nějakého silonu - prostě kurt, chtěli za něho 60 peněz. Směšná cena, na koncích klasické kovové upínání.
Po letech používání na kulovnici hodnotím tento řemen jako velice praktický a téměř nezničitelný. Pohodlný na nošení, při střelbě v kazatelně měkký a tvárný do ruky, při náhodném smyku po dřevě tichý a při šoulání a při rychlémsnímání flinty z ramene pohodlně sjede aniž by ti s sebou bral rukáv huberťáku jako ty současné protiskluzové řemeny.
Já osobně nejradši používám klasické kožené řemeny s filcovým nebo hadrovým podšitím. Jeden takový už mám 30 let na brokovnici, ten filc už sice není jako nový, ale ten řemen vymyslel praktik. To se o některých současných řemenech za 3-5ti násobnou cenu těchto, nedá říci .
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Rogam »

Niggeloh, takový fajnový řemen pro opravdové Myslivce a já se na dvoják do Afriky odbyl hadrovým http://hollandandholland.com/product/ca ... fle-sling/ :?
Naposledy upravil(a) Rogam dne stř 11.2.2015, 20:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kojot »

Takhle vypadá ten "kurt" na tahání prasat.
Přílohy
P2113165.JPG
P2113165.JPG (160.4 KiB) Zobrazeno 9059 x
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Myslivec Milda »

kounek píše: Nebyl by náhodou odkaz na ten řemen co vypadá jako kurt na náklaďáky, že bych na to alespoň hodil internetové oko? Díky
Ale jistě pane kolego, vyfotil jsem to mobilem a prohlédnout si to „ maďarské umění“ můžeš zde níže na odkazu. (Je tam jak ten gumový řemen, tak dál i kožený stahovací, no a jako bonus obrázky technického vývoje NightVison od r. 1914 do r.2014, výroba dýky ze starého ložiska, nové a dosud málo známé druhy zvěře a další odborně-populární a poučné obrázky. )

http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Aby ... rremen.jpg
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

OT: Prošel jsem si obrázky všechny a u vývoje brýlí nočního vidění jsem se opravdu ze srdce zasmál...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od tanak »

chcem sa opytat ma niekto skusenost , Remeň na zbraň Härkila Rifle Sling

http://deerland.sk/products/4823-polovn ... rland.aspx
Přílohy
remen.png
remen.png (98.14 KiB) Zobrazeno 7888 x
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
v3nca
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pát 26.8.2011, 16:31

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od v3nca »

Používá tu někdo niggeloh automatic? Teď mám stahovací remen od Zubicka, ale není to ono plandá i stažený a tím koncem, za který ho stahuji věčně tukam do okynka. Nevíte jak ten Niggeloh drží na rameni? Nepadá na předek např. s namontovanyma harriskama? Jak spolehlivě funguje to stahování? Díky za poznatky.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od kounek »

Za mě stahovací nebrat. Zkoušel jsem to v obchodě a hrůza

Široký Niggeloh mám a je super.

Před koupí si je někde oba zkus a uvidíš sám...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Ratte »

Jestli můžu trochu odbočit, existuje nějaký praktický, nikoliv tradiční důvod nosit kulovnici na jednom rameni jak je zde zvykem a ne křížem přes záda?
Já to tak nosím a přijde mi to pohodlnější, puška je dobře fixována, nemusím jí přidržovat ani v nejtěžším terénu a mám tak volné ruce. Hlaveň směřuje k zemi, což mi přijde bezpečnější a pohotovost ke střelbě je přitom s trochou tréninku stejná což mám vyzkoušeno.

Osobně používám popruh používaný izraelskou armádou
https://zahal.org/product/zahal-2-point ... df-emblem/
Mám ho přes 15 let. Používám ho krom lovu i na taktické střelby na střelnici a na airsoft a jsem s ním naprosto spokojen.
Dá se velice snadno a rychle zkrátit a navíc umožňuje rychlé prodloužení o 10 cm pouhým zmáčknutím klipsny když je potřeba.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Remen na kulovnici

Příspěvek od Šumavák »

Původ tohoto dnes již spíše jen z tradice používaného mysliveckého způsobu nošení dlouhé palné zbraně má ryze praktické a logické základy. V dobách jeho vzniku neměl prostý myslivec automobil kousek od posedu, ale musel si úlovek obvykle odnést na zádech. Tudíž musel nosit batoh, nebo jiný nosný zádový systém. A když měl něco takového na zádech, pušku si křížem přes záda pochopitelně dát nemohl. Zbývalo ji tedy dát na rameno, konkrétně na levé, protože v pravé ruce měl hůl, pro jistější pohyb ve špatně schůdném terénu, případně i jako oporu při střelbě. No a pokud by měl pušku pověšenou na rameni jako voják a prodíral se s ní hustým porostem (mladé smrčiny a další), tak bude pořád o něco zachytávat a to i v případě, že si ji tam pověsí hlavní dolů. Takže nejvhodnější pro tyto účely byla pozice na rameni hlavní dopředu, kdy měl myslivec zbraň pod kontrolou, o nic nezachytávala, šla poměrně rychle sundat (použít) a zároveň tím, že držel ruku na ústí hlavně (hlavní), zabraňoval tomu, aby mu tam nenapadal nějaký bordel. A časem se holt myslivci v rámci svého a stavu (privilegií) začali tímto způsobem nošení od ostatních "ozbrojenců" odlišovat. Toť vše.
Odpovědět