Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Z vlastních zkušeností z 8x64S v brněnském zetku, kde jsem měl o 130mm méně než předepisují normy pro danou ráž, bych řekl, že přesnost negativně neovlivní zkrácení délky hlavně, pokud je hlaveň dobře usazená v pouzdře, udělaná jak má- střílel jsem tovarními starými SB a přesnost byla pod 1MOA, podle toho jaký jsem měl den.
Nicméně, v tomto případě továrních nástřelek, bych sázel na lepší ergonomii pažby, čitelnost mířidel a hlavně pravidelnosti chodu spouště.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

BwanaHunter - Figho beru jako odborníka, který by jistě k tomu měl co říct. Ale nač jitřit nějaké vášně, stejně nikdo z těch, kteří se přou, nemůže na 100% říct, že má pravdu. Bez nějakých objektivních zkoušek jde o dojmologii a dohadování, které nikomu nic nepřinesou. Proto jsem to napsal tak, jak jsem to napsal.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od BwanaHunter »

Kodiak> marja pano, vliv delky hlavne na presnost neni o dojmologii a dohadovani, ale o fyzice, vnitrni a prechodove balistice a tedy o faktech. A je faktem, mnohokrate overenym, ze delka hlavne sama o sobe vliv na presnost ( ano, do urcite vzdalenosti, ale to souvisi spis s ucinnym dostrelem, nez presnosti jako takovou, tedy je to o definici) nijak zasadni nema. A udelatko na strankach Lutze Möllera je uzitecne dost. Vubec stranky LM jsou fajn. Tak bych se na to podival, nez zacnu neco povidat. Pokud jde o figiho, nechci vyvolavat demony, ale figi asi umi strilet (asi pisu proto, ze jsem ho strilet sam nikdy nevidel, ne ze bych tomu neveril) ale to, ze umi neco pouzivat z nej nedela odbornika, jako dobry ani vyborny ridic jeste neni konstrukter, a to co tady siril byly obcas taky dobry bludy. A Hanaka si davam ke kave misto dikobrazu, jako kdysi Shiva. Tohle byvalo slusne forum, ktere si zakladalo na korektnosti a presnosti informaci. Pokud se tady zacnou sirit nepravdy typu "kratsi hlaven je presnejsi", "neeee, delsi hlaven je presnejsi" bude to za chvili jak na myslivost.cz.
Ja netvrdim, ze CZ557 neni presna, drzel jsem ji v ruce jen na sucho. Ani nemam problem se zbranemi CZ, naopak, ja jsem s nimi spokojeny, co mam strili hodne pod MoA a zasahy typu upravy a ladeni nebyly nijak dramaticke, a myslim si, ze bez nich by se neobesla zadna OutOfBox tovarna, zvlast v tehle cenove kategorii, takze o tom to neni. Jen bych rad, aby se prezentovala fakta, ne bludy a zachovala uroven diskuze.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Nemám chuť plnit fórum balastem, který nemá moc k tématu, proto mou reakci najdeš v SZ.
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od zetko »

...tak 557 v 30-06 mám už 14 dní doma. Vyměnil jsem ji za Tikku Hunter,kde mi nevyhovovala ráže. Tikku jsem měl dva roky a tak si mohu dovolit malé srovnání.Tikka je lehká a pro běžného myslivce šikovně vymyšlená zbraň,kde jsem si chválil především přesnost,váhu a precizní chod závěru.Bohužel 6,5 mi přestala vyhovovat,když jsem začal více lovit v lese,než na louce.CZ 557 mi padla do oka ihned,jak přišla na trh,prostě jak ženská,flinta se musí taky líbit :) . Popisována tu byla mnohokrát,nebudu se opakovat,ale přece jen vyzvihnu jednu z jejich plus a to je pažba.Je hezká,ale především velice slušně sedí v rameni,fakt se povedla. Padla tu otázka,jak flinta střílí ? Dobře střílí a nekope!! Zatím jsem na seznámení vzal SaB SPCE 11,7 a ta na 70m schovala 3 rány pod dvoukorunu,že nebylo rozeznat jednotlivé vstřely v terči. Víc zatím nebyl čas,ale na zvěř se chystám asi s Normou Vulkán,nebo SaB Nosler Partition.Nebudu jen chválit,co mi k té flintě nesedí je váha.Na tak krátkou flintu je těžká,tam Tikka vede..................
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

přesun z jiného vlákna
BwanaHunter píše:Asi by to patřilo spíš kousek vedle, ale protože to běželo na IWA na stánku Blaseru, dám to sem.

Je to reklama na R8, která opět není můj šálek kávy, ale je to natočený pěkně :))



http://www.youtube.com/watch?v=m4qZ8T-xYm4

A teď česká verze :D
http://www.youtube.com/watch?v=THYZ8PYYSPU

osobně bych vyzdvihl záběry v časech 1:22 a 2:26, tak plynulé nabíjení nové 557 opravdu stojí za natočení. To se zase něco povedlo - a ta střelba, supr.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

a další
http://www.youtube.com/watch?v=kU_2sOiduSQ

proklamovaná sériově odladěná bezhlučná pojistka :shock: 1:15

to pomíjím že střílel na jiného srnce anebo dostřeloval ale to už tam není, s takovou ranou by kus neudělal ni krok :roll:

...Tímto zdravím marketing a výrobu CZUB, a taky Sell.Bell. :?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Hirc »

mě dostalo tohle

http://www.youtube.com/watch?v=Hme8waSSCCQ

... jen si nejsem jistý, zda to spíše nepatří do tématu "Jak přijít o zbroják" :evil:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Jo, to je na zbroják, pochopitelně. Jméno delikventa při "zastřelování" tam mají :lol:
No a aby byl výčet promo neodolatelné 557 úplný:
http://www.youtube.com/watch?v=X_KkWvAOZbQ - stromy nestromy, divočák nedivočák nějak to vyjde...však nová munice SB je třeba pořádně otestovat- na živo. A kde je ten třetí ulovený?
http://www.youtube.com/watch?v=Ha7Hf4DBj5s - důležité je se umět pochválit :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=4wlcyCn2WxQ dobrá ranka na zvěř v klidu, úlomek vlevo, co víc si přát :lol:
promo jak cyp
a na závěr třešinka :wink: http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... Ych86spahQ
toho Karla je mi líto... tak trochu nahý v trní
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zdenek41 »

Co k tomu dodat...prostě pecka.Ale na reklamu to neni.Ovšem špičková zvěř.Ikdyž za plotem mě nezajímá.Asi moje chyba. :wink:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:A teď česká verze :D
http://www.youtube.com/watch?v=THYZ8PYYSPU

osobně bych vyzdvihl záběry v časech 1:22 a 2:26, tak plynulé nabíjení nové 557 opravdu stojí za natočení. To se zase něco povedlo - a ta střelba, supr.
Hnidopichu... :twisted: Třeba tím reklamním videem chtěli potencionálním zákazníkům sdělit, že nemusí mít z nové kulovnice CZ 557 obavy, protože se z pěti ran minimálně jednou doopravdy trefí a její závěr má neotřelý osobitý chod, který nikdy neomrzí - pokaždé zadrne někde jinde... :lol: Nevím, kdo stojí za Hubert TV, ale reklamní přínos tohoto klipu mi připadá podobný, jako když si CZUB kdysi jako "reklamu" na své tropické kulovnice CZ 550 Magnum vylepila na web příběh ze safari jednoho zahraničního zákazníka - mamlase, který touto puškou lovil kaferského buvola a sundal ho snad až osmou ( :!: ) ranou, přičemž jen zázrakem díky takovému střeleckému "mistrovství" nepřišel o život, aby pak závěrem svého příběhu mohl konstatovat, že CZ 550 Magnum je skvělá zbraň... :roll: Jasně, ta zbraň za to nemůže, ale podvědomí v reklamě pracuje a já bych do Afriky nechtěl pušku, co kaferského buvola zabije až osmou ranou... :lol: Závěrem přidávám odkaz na již povedenější (více Blaser - ani pes nechybí) video ze stejného zdroje:

http://www.youtube.com/watch?v=akC0ns3mX2Y
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kasari »

Já těm chlapům v reklamách nezávidím... Všichni jdou nejdřív dlouho do kopce... :lol:
Ulkomaalainen...
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od fordik »

to zbrojovák a třešinka
Když jsem to video viděl poprvé, nevěděl jsem, jestli mám brečet nebo se smát. Ředitel marketingu nedokáže 2 minuty mluvit souvisle bez taháku a konstruktér v riflích a svetru. U pana Rodena ta příprava taky spíš nic než moc. Na to, jak se dlouho o 557 mluvilo, tak křest velká bída. to video snad ani neměli pouštět ven.

fordik
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Jak přes kopírák o pořád dokola, nápad dobrý - ale nodotažený... :( to nemluvím o konstrukci - ta je možná i celkem dobrá, ale pokud neumí firma vypustit ani prvních pár kusů na promo ve špičkovém stavu, je to opravdu bída a působí to tak, že si z lidí dělají legraci. Navíc ruku na srdce, první plán CZUB nebyl ani tak novou 557 reagovat na neblahé ohlasy uživatelů 550tek, ale maximálně snížit cenu UVN - stačísi prohlídnout dobroušení povrchu pouzdra závěru (dle brodské hantýrky "lůžka" :oops: ).

Dobré video není jednoduché natočit a vše je otázka poskytnutých financí zákazníka, jenže základní atributy dobré reklamy by mohlo mít. Opět to nikdo v CZUB necenzuroval a asi neviděl provední videí konkurence - když i já amatér tam najdu tolik základních bot.
hlavně že je nařtu Kasina, ale že by jim řekl že se zvěř nestřílí na obřitek a úlomek patří na druhou stranu klobouku (leda snad že by při natáčení zemřel nějaký kolega v zeléném :shock: a fotili se po pohřbu :oops: ). Že se na srnce v reklamním videu z ČR nechodí v maskáčové hučce, či se nevedou po odstřelu kusu blbé samochvalné kecy, naopak je znát úcta a pokora. C.Rakušan se točí v hrobě.
Kdysi jsem viděl opravdu dobré německé video z lovu horských buvolů v Tanzánii - někde tu odkaz visí, mohlo by být bráno jako reklama na dvojáky už nevím jakéto značky, snad to byl Krieghoff. Ten kousek měl úroveň, atmosvéru s jistou pokorou a vzdáním holdu tamní zvěři - není to v tom co se loví, jestli srnec nebo buvol.
Někdy je mi to až líto a stydím se, že my češi neumíme až na pár výjimek (věda, lékařství) oslovit svět a těžíme většinou jen ze střípků úspěšné hystorie.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Reno píše: přidávám odkaz na již povedenější (více Blaser - ani pes nechybí) video ze stejného zdroje:

http://www.youtube.com/watch?v=akC0ns3mX2Y
Jé, no tak to je taky paráda 1:34 -detail na neopracovaný lučík se zbytky dělící roviny po odlití - sergut
a 1:47 opravdu ale opravdu energické vyhazování vystřelené nábojnice dokonce v detailu, která ledva vypadne pod zbraň :lol:
tak i vyhazovač se jim povedl, jsem zvědav co se dozvíme příště.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět