Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

No, je to pravda takový "slangový" termín používaný dříve soudruhy, kteří pamatovali "technologický skok" konce II. Světové války v průmyslové výrobě :D :D
Mi osobně jsou (nevím proč) zinkové slitiny na zbraních, jako náhrada ocelových dílů, pořád "příjemnější" než plast - samosebou s výjimkou konstrukcí, co od počátku "stojí" na plastu (G36 apod.) :?
Pufr
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiri S. »

Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Nešlo by téma přejmenovat na "Nová kulovnice ČZ 557", přeci jen pro nové členy se může lépe vyhledávat téma s přesným názvem.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Na „konkurenční“ fórum jsem vyvěsit nějakou tu droboť o mé zkušenosti z posledního sestavování a zkoušky kompletu CZ 557 Varmint a Meopta Meostar 4-16x44 a kolega Choochoo mne požádal, abych ten příspěvek dal i sem, protože ne každý chodí a sleduje všechna fóra věnující se střelbě a lovu.
Před časem se můj kamarád rozhodl ke koupi kulovnice a puškohledu, aby si ještě malinko posunul obzory ve sportovní střelbě, které se drahně let věnuje. Já byl požádán, abych pomohl s výběrem vhodného „materiálu“ a po tom, co řekl své možnosti a svou představu, kterou jsme samozřejmě ještě museli drobet dopilovat, nakonec padla volba na již zmíněnou CZ 557 a Meostar 4-16x44.
Po výběru v podnikovce CZUB, podnikovce Meopty a koupi všeho potřebného nezbýval čas a „zprovoznění“ se posunulo asi o dva měsíce, tak že tento týden se nám oběma ukázalo prázdné okénko v kalendáři a konečně jsme jeli na střelnici.
Po montáži sestavy a doladění všech detailů jsem nastřelil zbraň a po tom přišel čas na zkoušku toho, co jsme vlastně pořídili. Pro oboje jsme po vzájemné dohodě zvolili vzhledem k vzdálenosti pouhých sto metrů levné střelivo a to Sellier a Bellot HPBT 10,9 g a Geco TM 11g, lepší prostě nemělo smysl.
Drobné shrnutí: Pažba na poměry CZUB je hodně dobrá, příjemně padnoucí do rukou, konečně si dali práci s ergonomií a já jsem se dočkal pažby, do které se nemusím vůbec nijak nutit, spoušť je tam, kde má být, závěr funguje bezchybně. Uchycení železa do pažby – Torx – No konečně to jde dotáhnout beze strachu.
K té pušce mám jedinou výtku a to se týká vyndávání závěru, s mýma tlustýma prstama to tlačítko prostě nezmáčku a musím použít nástroj.
Níže jsou výsledky mého snažení o zkoušku pušky a snad to bude i trochu vodítkem pro ostatní, při výběru zbraně. Protože jak mi napsal jeden z místních diskutérů, který to má v hlavě evidentně srovnané (můj osobní názor) – „Rozmohla se v české zemi Tikka mánie“ a každý čeká, jestli mu jí konečně po půl roce od objednání dovezou, nebo jestli si bude muset vzít něco jiného (ráže, provedení) než si objednal anebo jestli bude dál čekat a těšit se na další dodávku, která však není zárukou toho, že se dočká. Já osobně patřím k těm, kteří raději jednají, než aby počítali Těšínská jablíčka a zasněně koukali do dáli směrem k Finsku na průměrnou pušku, která není lepší než cokoli v této cenové hladině (Toto je můj osobní názor a nechci tím urazit ani rozhněvat majitele pušek značky Tikka a ani majitele jiných pušek v této třídě).
Osobně se už těším na třístovku, tam teprve bude vidět, co to umí, ale já vlastně nepochybuji o tom, že to bude dobré. Ještě trochu poladím spoušť.
Přílohy
Sellier a Bellot HPBT 10,9 g (5x)
Sellier a Bellot HPBT 10,9 g (5x)
IMG0118A.jpg (9.9 KiB) Zobrazeno 10782 x
Geco TM 11g (5x)
Geco TM 11g (5x)
IMG0117A.jpg (10.98 KiB) Zobrazeno 10782 x
Geco TM 11g (2x)
Geco TM 11g (2x)
IMG0116A.jpg (10.35 KiB) Zobrazeno 10782 x
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od fanda2 »

Ta flinta vypadá hodně dobře, ale bohužel se opravdu jedná o levnější verzi 550tky. Na druhou stranu bych ji určitě dal přednost před tikou no a s CZ bych samozřejmě upřednostnil CZ550.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Nemyslím si, že by tady šlo o to čeho to je nebo není levější verze! A ani se nebudu zatěžovat myšlenkou na to, kdo vymyslel tuhle jemně řečeno "zvláštní" hlášku, která se v celku často opakuje. :roll: Připadá mi to, jako kdyby někdo řekl, že tohle Maserati je dražší verzí Fiatu, protože jsou z jednoho koncernu.
Je to prostě kulovnice, s trochu jiným pojetím, které teď "frčí" a které si trh žádá a hlavně to funguje tak jak má! Chci raději žít v domnění, že zbrojovka udělala něco, u čeho vzala v potaz požadavky a připomínky zákazníků a odborné veřejnosti :D .

Ps.: Nemám ni proti CZ550, jednu mám doma a spokojenost veliká :wink:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od pufr »

Jj. Ten Varmint mě taky zaujal, už mám jeden "na firmu" objednaný, pokud bude střílet alespoň obdobně, paráda :)
Pufr
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od fanda2 »

Ale jo já taky netvrdím, že je špatná. :D
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Montáž a dalekohled na CZ 557 + seřízení

Příspěvek od Milik607 »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli je nenáročné seštelovat spoušť na CZ 557 , jestli stačí dole povolit dva torxy a jen vyndat spoušťové ústrojí,nebo to má ještě nějaké úskalí a chtěl bych se zeptat,jaký doporučujete puškohled a montáž na tuto flintu. Lov převážně za zhoršených světelných podmínek. Je dobrá veawer lišta?

Přesunuto ze subfora Lovecké střelectví. Pufr
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Petr1970 »

Milik: prosimtě, co nejdřív číst? zase patláš x věcí dohromady...

o weaver liště je toho tuna.. ANO, jeslti je kvalitní a dobře udělaná, je to podle mě super - ale jen pro nějaké účely.. - výměny optiky atd...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

Tak jsem si pročetl poslední stránku tohoto vlákna a hle:
Kodiak1 píše:...Níže jsou výsledky mého snažení o zkoušku pušky a snad to bude i trochu vodítkem pro ostatní, při výběru zbraně. Protože jak mi napsal jeden z místních diskutérů, který to má v hlavě evidentně srovnané (můj osobní názor) – „Rozmohla se v české zemi Tikka mánie“ a každý čeká, jestli mu jí konečně po půl roce od objednání dovezou, nebo jestli si bude muset vzít něco jiného (ráže, provedení) než si objednal anebo jestli bude dál čekat a těšit se na další dodávku, která však není zárukou toho, že se dočká. Já osobně patřím k těm, kteří raději jednají, než aby počítali Těšínská jablíčka a zasněně koukali do dáli směrem k Finsku na průměrnou pušku, která není lepší než cokoli v této cenové hladině (Toto je můj osobní názor a nechci tím urazit ani rozhněvat majitele pušek značky Tikka )...
Pokud bys opravdu nechtěl (jak pokrytecky píšeš) "urazit ani rozhněvat majitele pušek značky Tikka a ani majitele jiných pušek v této třídě", tak negativní komentáře adresované těm, co si je hodlají pořídit či pořídili, ve svých PR příspěvcích opěvujících CZUB prostě vynecháš, že? :? Navíc ohledně Tikky nemá (ne)schopnost tuzemského dovozce ji přijatelně rychle dodat nic společného s jejími kvalitami. Osobně mám praktické zkušenosti jak s kulovnicemi CZUB, tak Tikka T3 (včetně přímo vlastnických) a snažím se být nestranný. Myslíš, že bys něco takového dokázal také? :roll: Jinak CZ 557 Varmint už jsem měl také možnost si vyzkoušet, bohužel rovněž pouze na 100 metrů, kde prakticky všechny normální varminty při použití dostatečně kvalitní munice střílí v podstatě jednou dírou. (Za můj celkem dlouhý střelecký život se mi na tuto vzdálenost to samé občas povedlo i s některými standardními lehkými loveckými kulovnicemi s tenkými hlavněmi různých délek a ryze loveckou municí.) Ten CZ 557 Varmint jsme postupně zkoušeli čtyři, pouze jednomu z nás jeho pažba vyloženě sedla, u zbytku rozpaky různé intenzity, ale střílet se z toho dalo. Že by byla spíše optimalizovaná pro střelbu vleže, než v sedě? Ale je na ní dostatek materiálu, takže si jí teoreticky každý zručný kutil může dopižlat k obrazu svému. S ohledem na to, že se aktuálně jedná o jediný CZUB nabízený "dospělý" varmint, asi by si zasloužil lícnici stavitelnou. Přesnost na těch 100 metrů byla v normě (na varminta), použité střelivo S&B Target, střela tuším 10,9 gramů? Spoušť prý byla původní, docela ušla, ale nějaké to doladění by určitě snesla. Chod závěru byl díky použití zásobníku a zachování větší části levé strany pouzdra závěru citelně lepší, než u jiných modelů 557, ovšem Tikka T3 to pořád není (haha :twisted: ). Jak kvalitní jsou použité materiály, tedy to, jak bude zbraň fungovat i po odstřílení většího počtu ran, ukáže až čas. Pokud obstojí, může představovat snadno dostupnou kulovnici pro sportovní vyžití, případně i statický lov na delší vzdálenosti. (Pro ty, co nemají na Tikku :twisted: )
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Reno, znovu jsem si pročetl text, který jsem napsal a ze kterého jsi udělal “výcuc“. Ani po přečtení po více jak dvou měsících jsem neshledal žádný morální problém a ani nepravdu.
Co se týká kvalit dovozce, nebo chuti výrobce dodat na náš trh objednané zboží, je všeobecně známo a na různých fórech dostatek materiálu k přečtení. Prostě buď musíš mít kliku, nebo čekáš a čekáš. Není to o tom, že by bylo měřeno každému stejným metrem, protože v třeba v Německu není problém sehnat model, který si zákazník žádá.
Nezlob se na mě, ale tvoje nestrannost, o které píšeš je do nebe volající žvást, kterým jsem se solidně pobavil :) . A ještě úsměvnější je to, že bys to žádal po ostatních :lol: . Opravdu si stačí přečíst tvoje komentáře výrobků Tikka a CZUB (včetně tohohle). Snahu možná máš (nemohu hodnotit), ale nějak ti to prostě nevychází.

Po pravdě ani nemám pocit, že bych měl mít potřebu nestrannosti, to se samozřejmě nijak nepere s tím, že nemám chuť se navážet do majitelů výrobku Tikka, to nemám za potřebí ani omylem. Třeba tak jak to děláš ty -
Reno píše:(Pro ty, co nemají na Tikku :twisted: )
To si myslím, že je naprosto zbytečná ukázka proklamované nestrannosti, možná by to mohl být i její vrchol - jak se to vezme :roll: !
Každý ať si koupí co chce a po čem touží, někdo si chce koupit hned a někdo si rád počká, někdo si chce honit triko a jiný chce střílet a netýká se to jen výrobků Tikka a CZUB. To mohlo být obsahem mého sdělení.

A taky mám, kupodivu, zkušenost s výrobky obou zbrojovek, a že by mezi nimi byly oslňující rozdíly? Ne to nejsou. Jistě s přihlédnutím na rozdílnou konstrukci. Vlastně ano, je tu rozdíl s příchodem nového modelu Tikka T3X jako náhradu za T3 je to rozdíl cenový, ale na funkci a výkonech jsem rozdíly žádné nenašel.

Co se týká pažby – střílel jsem v sedě i vleže a žádný problém jsem neshledal (prezentované nástřelky jsem dělal v sedě).

Stavitelná lícnice – ano v tomhle jsme za jedno, ta by tomu varmintu opravdu sedla, na to si budeme muset počkat, v CZUB nejdou změny tak rychle, jak bychom si přáli a možná se ani nedočkáme … (že bych napsal i kritiku na CZUB – skoro bych řekl šokující informace).
Za sebe bych ještě přidal věc, která mi vadí na CZ557 Varmint a to je výběr ráží, prostě není. Nejsem zrovna obdivovatel .308 Win, tak že pokud by bylo na výběr, určitě bych to ocenil. A zase je tu to čekání na změny v CZUB - tohle snad půjde rychleji.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Reno »

Kodiak1 píše:...Nezlob se na mě, ale tvoje nestrannost, o které píšeš je do nebe volající žvást, kterým jsem se solidně pobavil :) . A ještě úsměvnější je to, že bys to žádal po ostatních :lol: . Opravdu si stačí přečíst tvoje komentáře výrobků Tikka a CZUB (včetně tohohle). Snahu možná máš (nemohu hodnotit), ale nějak ti to prostě nevychází...
No, jinou reakci jsem od tebe nečekal a zejména jsem si byl jistý tím, že se okamžitě chytneš mé koncové rýpavé poznámky. Zkrátka ze tvé strany opět snůška demagogie, snah o manipulaci a přesun do osobní roviny, viz onen "do nebe volající žvást". Jak jsem si všiml (a možná nejen já), tvůj "férový" způsob komunikace zde na fóru už museli párkrát usměrňovat moderátoři (taková ta modrá písmenka na konci některých tvých příspěvků, obsahující např. sdělení, že není vhodné do tebou citovaných textů jiných diskutérů přidávat slova, která tam původně nebyla, nebo naopak účelově vynechávat ta, co tam naopak byla). Tvá dikce v rámci PR příspěvků tady na fóru, respektive nekritické opěvovaní produktů CZUB za každou cenu a dehonestace těch, co si dovolí jim něco vytknout, mi připomíná dnešní EU a její patolízaly, kdy každý, kdo si dovolí mít jiný názor, než stanovuje oficiální propaganda, je nevděčný hlupák, xenofob, rasista, neonacista a ruský agent. Když se tady například kritizuje chod závěru kulovnic CZ 550 (a některých CZ 557), který navzdory značným vůlím a vaklání nezřídka drhne a má tendenci se příčit, hned přispěcháš s tvrzením, že ze strany zbraně je vše v naprostém pořádku, vše funguje jak má a není důvod ke stížnostem, neboť chyba je výhradně na straně uživatele, protože neumí "správně" ovládat závěr typu Mauser dle příruček pro vojenské zbraně ze začátku 20. století, takže určitě "tahá za cecek", místo aby tlačil dlaní v ideálním směru. Že je něco takového reálně neproveditelné v případě, kdy potřebuji opravdu rychle přebít a na zbrani mám osazenou optiku, samozřejmě účelově ignoruješ. Když jsem tě požádal, ať do této diskuse, primárně o nejnovějších kulovnicích CZUB, nezatahuješ (ne)schopnost tuzemského dovozce dodat kulovnice Tikka T3 v únosném termínu, což nemá s jejich kvalitou nic společného, samozřejmě o tom opět musíš alespoň krátce mlít. Tvé ubohé výpady proti těm, kteří si T3 pořídili, či chtějí pořídit, místo aby zakoupili tebou opěvované produkty CZUB, mohu, posunuto do 80. let minulého století, parafrázovat například takto: "Nechápu, že nějací hlupáci mohou čekat tak dlouho, než Mototechna konečně doveze další Ladovky. Já si raději koupím levnější a dostupnější Škodu 105, která má přece prakticky stejné užitné vlastnosti." Jenže ten, kdo měl možnost v praxi porovnat tehdejší Škodovky a Ladovky, musel konstatovat, že Lada je lépe zpracovaná, pohodlnější, lépe se ovládá, má lepší jízdní vlastnosti a výkon. Ano, Škodovky spoustě lidem sloužily ku spokojenosti, ale to rozhodně nikoho neopravňuje k tomu, aby se navážel do těch, co si připlatili a počkali si déle na Ladu. Ať si každý koupí, co chce. Navíc tyto své výpady průhledně zaobaluješ do pokryteckých prohlášení, že "nechceš nikoho urazit ani rozhněvat". Pokud bych to opět parafrázoval: "Stupeň vaší inteligence a logického úsudku jsou na velmi nízké úrovni, ale to je jen můj osobní názor a nechci tím nikoho z vás urazit ani rozhněvat." Víš, já nikomu kulovnici Tikka T3 nenutím, na trhu je nabídka loveckých zbraní relativně široká (na poměry ČR), takže každý si může vybrat podle svého vkusu, finančních možností a dalších kritérií. Reaguji jen z důvodu, že mě jako bývalého i současného vlastníka kulovnic CZ 550, CZ 527 i Tikka T3 irituje, číst tady nějaké laciné PRko, otírající si o Tikku hubu. Osobně proti kulovnicím CZUB, které považuji za nižší střední třídu, nic zásadního nemám, to ale neznamená, že pokud mají nějakou slabinu, budu nad tím zavírat oči, nebo to dokonce fanaticky obhajovat. Každopádně tímto diskusi s tebou definitivně končím, její pokračování by ze tvé strany změnu úrovně tak jako tak nepřineslo. Všem ostatním se upřímně omlouvám za OT, snad je z obsahu výše uvedeného textu zřejmé, proč jsem jej napsal. :oops:

Abych se konečně vrátil k tématu tohoto vlákna, tak ohledně aktuální nabídky kulovnic CZ 557 je pozitivní, že už je na výběr z různých tvarů i materiálů pažby. Také nabídka varmintu, byť v jediné ráži (zatím?), je pozitivním posunem. Každopádně u nabídky ráží obecně mi stále chybí například evropská klasika, zažívající dnes určitou renezanci, tedy 9,3x62. Také v nabídce stále chybí nějaké magnumové ráže v kombinaci se zbraní standardní lovecké hmotnosti, což dnes nabízené "tropické" CZ 550, případně HA Hunter, nepokrývají. Ohledně trvanlivosti (kvality použitých materiálů) u CZ 557 bohužel ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se již prostřílel na úroveň tisíců ran, takže na nějaké hodnocení je stále brzy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Reno,
nejak nechapu smysl a prinos tvych prispevku k tematu CZ 557. Ze ty jsi se spatne vyspal a mas rejpavou :wink: Kazdy mame holt jiny nazor a pozadavky na pusku.
Kodiaka jsem k prispevku k CZ557 Varmint premluvil ja, protoze za uvedene penize cca 24tis nebo kolik to stoji, nabizi dle meho hodne a presnosti to dokazal.

O jakych modrych pismenkach v prispevcich to mluvis? Prosel jsem schvalne vsech 141 prispevku Kodiaka a nikde jsem nic nenasel, ani jeden korigovany prispevek. Ze by spatne hledal vyhledavac?

Osobne jsem byl take priznivcem Tikky, ale plastova pazba Varminta neni nic extra, takze vyhrala Howa. Tikka tu pazbu donedavna mela dle meho dost nepovedenou a o moc se nezlepsila. Byla lehka, sklon pistolove rukojeti a drzeni v dlani nic extra(pro me, dnesni T3X model je mozne vylepsit nastavcem), pazba dost kratka(pro me), nutne pouzit a dokoupit podlozky nebo dedelat. Dnes ma Tikka T3X nektere dily z hliniku misto plastu, pazbu trochu poladenou, ale k tomu i dosti vyrazne cenu. Nebudes verit tomu co mi rikal sam prodejce Tikky. Ze ta pazba na Tice pusobi levne a i na omak neni prijemna, ze treba takova CZ, asi myslel model Syntetic, ma pazbu lepsi, prijemnejsi.
Kdo chce strilet rychle a ne cekat rok, dva, nevim, tak v Nemecku Varmint cca 1500E, coz je ve vysledku s dovozem neuveritelnych 42tis. Za to mam pomalu dva varminty CZ557, ktere budou strilet cca stejne. Nove pazby z Tikky T3 varmint se daji sehnat za par korun cca 1000 až 2000Kc a ze by to zelezo melo hodnotu 40tis kKc? To si tedy opravdu nemyslim.

Dnes je vse delane na spotrebu a cenu jako ty auta. Co drive bylo kovane tak je dnes lisovane z plechu, co bylo hlinikove je dnes plastove. Vse se chce dnes akorat levne vyrobit, levne konstrukce, levne plastove materialy. Napr u Saka A7 bych toto necekal, ale co chtit po levnem plastu.
http://hunting-washington.com/smf/index ... 5429;image

Konstrukce CZ 557 je dnes T3 hodne podobna, akorat bez tech plastu. Tikka ma hladsi chod, to je pravda. U 557 mi u kamarada prisel chod trochu horsi, ale to se po par ranach ochodi. Pazba Lux mi prisla dokonala, perfektne sedla a je to slyset vsude. Takovou odezvu jsem na pazbu Tikka Hunter nikdy neslysel. Jinak s chodem zaveru svych 550 nemam problem (po par prebitich si vse pekne sedlo a vse jde hladce). Kdo chce tak ho vzprici a asi vzprici i tu Tikku. Kdo ho u CZ vzprici tak to proste neumi ovladat a nebo to dela umyslne :D

Narazis na kvalitu CZ, ale ne o kvalite Tikky. Napr. se objevily svolavacky ohledne nepovedenych hlavni u Tikky a Saka. Pamatuji si, ze i v tematu Tikky se mluvilo i o korozi, ze je na to T3 hakliva.

Vzpomnel jsem si i na svuj stary prispevek u Tikky.
Choochoo007 píše:Narazil jsem nahodou na zajimave obrazky Tikky, opravy, upravy.

prasknuti zaveru u kliky
http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=498856
dalsi
http://www.shootforum.com/forum/viewtop ... 20&t=20816

doplneni recoil lugu ala Remington
http://www.tikkashooters.com/wp-content ... 080009.jpg
Za sebe muzu rici, ze pokud ne CZ, tak treba Sako asi jo, ale Tikku asi ne. Je to na to co to nabizi dle meho predrazene(dnes po uprave cen) a jeste spatne dostupne. Kdo chce strilet nechce cekat leta, takze porad lepsi S105 nez Lada na plakatu. Jaka je dostupnost nahradnich dilu (plastovych matic zaveru), zasobniku?

Jinak pekny test varmintu s jeste lepsim vysledkem ikdyz ne o 557, ale o 550.
https://www.all4shooters.com/de/Jagd/Bu ... -Buechsen/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od dalas »

Nebudu tu polemizovat, která zbraň je lepší a která horší, protože některé parametry jsou objektivní, ale je jich také dost subjektivních. Jen se tu vyjádřím k některým postřehům.
U Tikky (alespoň u té mé) nevzpříčím M závěr i kdybych si prst v pr..li zlámal. Nevím jak u L, ale věřím, že tam to taky nejde. Dále se mi trochu nelíbí argument "ono se to ochodí" Jak je to zpracované, když se to po pár přebitích "ochodí" ? To že je lehká pažba a těžká hlaveň je dobře. Ta hmota musí být u Varminta vpředu. Lehká hlaveň a těžkej zadek pažby má mnohem menší příznivý vliv na přesnost. Když je obojí těžké, pak si zase stěžujeme "kdo se s tím má tahat". Současná Tikka je předražená? No když fabrika nestíhá při svých kapacitách pokrýt poptávku, pak si to může dovolit. Jsem přesvědčen, že kdyby se ve stejné situaci ocitla CZ, tak poletí ceny taky nahoru. Konec konců už tu kdysi byly nářky, že všude ve světě CZ prodává levně kvalitu a nepodarky zůstávají u nás drahé. Jsem celkem patriot českých firem, ale to neznamená že jsem nekritický.
Co mohu vyzvednout u Tikky, je podávání. Ještě se mi nestalo, aby se mi vzpříčil náboj a to při všech těch možných střelách a délkách náboje. Dokonce to bezchybně podává i prázdné nábojnice. Naopak povrch u nerezu se projevil jako choulostivý na mechanická poškození, které se projeví "vyleštěním" jinak matného povrchu. Je to sice jen kosmetická vada, ale na kráse nepřidá.
Jinak pánové, nenechte vášně cloumat svým majestátem, vždyť to nestojí za to.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět