Zakázkové kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Zakázkové kulovnice

Příspěvek od tuky »

Nepřidá se někdo k objednávce, že by jsme mohli dostat nějakou množstevní slevu :D
http://rednews.nova.cz/clanek/hi-tech/t ... sveta.html
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od fesoj »

Nádherná zbraň - šperk, ale nechtěl bych ji ani zadarmo, vždyť s takovou flintou aby se člověk bál jít do revíru, co kdybych ji někde poškrábal ?
Naposledy upravil(a) fesoj dne pon 30.4.2012, 21:50, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

jako ale.. to je ta drahota jen ve zdobení ne?.. píšou že používaj "standardní" mechanismy Zoli atd....
přijde mi to jak nože "mistrů" na které se čeká 20 let...(na nůž za který dáte ještě desetisíce dolarů...)

samozřejmě ta flinta asi bude střílet skvěle,ale ne o moc líp než flinta za 10 000 euro.......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

No mě by celkem zajímalo, co na té flintě dělá tak vysokou cenu. To kovali ty damaškové hlavně sami? Když si vezmu toho Blasera se zlatou hlavní a pažbou z jednoho kusu slonoviny, zlatodiamantového oryxe co byl letos na IWA, nebo třeba zbraně Petera Hofera apod., jsou alespoň na pohled nákladnější (neříkám jestli hezké nebo vkusné, každému se líbí něco jiného, mě se třeba líbí jemná rytina, anglická gravura a přiměřeně zlata mi nevadí), a jsou přeci jen o něco levnější (i když myslím, že cena slonovinového Blasera nebyla zveřejněna). Tady zas nevidím moc zlata, žádné diamanty a gravura nevybočuje z obvyklého standardu zbraní firem Hofer, Borownik, Hambrusch apod. Takže mi není moc jasné, co z ní dělá nejdražší zbraň.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

koule prodejce :-) prostě se podívá kdo je nejdražší a vynásobí to 3, přidá hezkou historku o něčem - materiál, slepý 100-letý mistr.... :-))

aneb jak ty rusáci
hele, to jsou boží hodinky, zlatý, pěkný, kolik tě stáli?
400 000,-
hehe, ty si blbej, tady za rohem je mají za 650 000,-

:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Rogam »

Jedna věc je vyrábět nejdražší pušky a druhá věc je, je prodat. Toto je dobrej marketing, do této doby moc lidí Viggo Olssona neznalo :wink: Určitě je puška přepečlivě vyladěná, ale cena je umělá. Zvláště, když mají základ od Italů :mrgreen: to mluví v této "cenové kategorii" samo za sebe.....
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

nevím jaký konkrétní slonovinový Blaser to měl být, na letošní IWE jsem byl, ale neviděl ho, jelikož osobně mi Blaser nic neříká, je to přílišná komerce (já jsem zatížen na ty anglický flinty), ale zde: http://www.huntinglegends.com/gun-room/ ... -for-sale/ je jeden za pouhých 520.000,- EUR....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Zbrojovák »

pokud někdo nabízí flintu za takové peníze a neumí ji vyrobit z kusu železa, navíc si říká puškař... navíc zoli proboha! :shock:
obyč ital konfekce.
Základ je to hlavní co tvoří flintu, ne zdobení a dřevo. Čistá snobárna. Kdo tomu rozumí, raději si za tu cenu koupí např. 10ks Johannson magnum, vedle kterého by zoli ani neleželo
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> slonovinový Blaser nebyl letos na IWA. Ten už je někde u Saudů. Pokud to tedy není ten na prodej, který jsi sem dával. Nevím kolik podobných flint běhá po světě,ale moc to nebude. Že by už i Saudi přišli na to, že Blaser je krám :lol: :lol: V názoru na Blasera se s tebou shodnu, u mě má zákaz vstupu. V tomhle jsem se spořil s Mildou, blahé paměti :) Já myslel tu kulovnici s motivem arabských oryxů, samý zlato a diamanty.
Pokud jde o anglické zbraně, dvojáky jsou moje krevní skupina, nas stánku firmy, která obchoduje staré zbraně (nemám po ruce katalog a na webu to nemůžu nějak najít) měli úžasný W-R 577 NE a pár nádherných H&H.... jsem si trochu uslint i jiné věci :)))
Mě je jasné, že u flinty, která stojí na začátku tohohle vlákna, jde o marketing a pozornost, ale i tak si myslím, že cena by měla jít nějak zdůvodnit, i když je umělá a nadsazená. Tady postrádám i tu legendu...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

Anglické zbraně jsou nádhera, od těch známých výrobců je to většina "zakázková výroba", sem tam mají něco skladem, asi nejvíc H&H, mám to celkem nastudované :lol: Občas se na netu objeví slušná anglická flinta (včetně dvojáku), pokud chceš nějaké tipy, tak Ti můžu poslat SZ. "Lovím" je jen Evropě, dovoz z USA je komplikovaný.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Pekna prace
http://www.youtube.com/watch?v=2JP0IsZxSe0&t=535s

Zaujala mě ta pazba s beddingem predpazbi
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od pufr »

Jestli mě paměť nemýlí, tak David Petzal v knize Total gun manual píše, který americký puškař začal používat tenhle "full length - full contact" barrel bedding - obecně se píše, že je to - ve správném provedení - dobré řešení pro tenké lovecké hlavně ... :?
Bych řekl, že půjde i o to dřevo - by to nebylo nějaké "krajové prkno", co s vlhkostí mění tvar v řádu centimetrů :D
BTW - právě i proti změnám vlhkosti dřeva je ten bedding zádlabu hlavně výhodný

Prima video (snad ho někdy shlédnu celé :) )
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Jako práce pěkná, to se musí nechat.
By mě zajímalo zda i u nás takový existuje :shock:
Jinak jako ten bedding zabrání krutu dřeva?
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od gawein »

Co se týče beddingu předpažbí. Pokud je zbraň používána pro lov stylem jeden výstřel, tak to není nic špatného, pozitiva převažují. V USA to většina custom puškařů v druhé pol. 20 století dělala pak se prosadila více volně plovoucí hlaveň. Používalo se to jak na polo tak hlavně na celopažby. Zjednodušuje to výrobu a eliminuje opticky kroucení dřeva. V tomhle konkrétní případě(ve videu) dává puškař jen poměrně tenkou bezbarvou vrstvu která v kombinaci s povrchovkou bude téměř neviditelná. Hlavní důvod je to kroucení dřeva. Mužete udělat super práci s malou mezerou rovnoměrně kolem hlavně. Pak ji hotovou postavíte do vitríny a za 2 měsíce bude na jedné straně fuka a druhá bude ležet na hlavni.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Zakázkové kulovnice

Příspěvek od xHonza »

To Gawein: Co takhle stabilizovane drevo, uz to nekdo z vyssi ligy na flinty zkousel?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět