Ruger American Rifle

Vše o kulovnicích a malorážkách
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od pufr »

Ano, pravda. Mění se jiná - pružina spouště
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od vasil »

miso, jinak řečeno: pokud chceš riskovat nošení odjištěné kulové zbraně, čiň tak prosím ve vzdálenosti 4,5 - 5 km od nejbližšího obydlí nebo výskytu osob. Hodně štěstí!
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od miso243 »

Vasil prosím ťa čítaj s porozumením. Reagoval som na to, že Z-boy uvažuje o thumbhole pažbe a pušku chce aj na nátlačky. Z osobnej skúsenosti s thumbhole viem, že v spojení s chrbtovou poistkou je zbraň menej pohotová k streľbe ako klasická pažba. Proste prehmatnutie palca je dlhšie. Preto som chcel vedieť či je v tomto prípade možné spoľahnúť sa na jazýčkovú poistku (čo ako sme sa dozvedeli zjavne nie). Niekoho by mohla jej prítomnosť zvádzať k zjavne falošnému pocitu bezpečnosti a tendencii nepoužívať chrbtovú poistku. Ja podobnú zbraň nemám - teda dlhú. Z mojej strany ti teda nič nehrozí.
MiraV
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26.3.2021, 21:43

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od MiraV »

Dobrý večer, mám dotaz. Měnil někdo z Vás pružinu spouště? Zakoupil jsem Ruger ranch a na můj vkus je spoušť dost ,,tvrdá´´ i po poladění červíkem. Nějakou pružinu jsem sice na ebay našel, ale neposílají do ČR. Na netu jsem našel pružin mrak, ale nepatřím mezi ty technicky zdatnější a moc se v nich nevyznám. Děkuji za každou radu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od pufr »

Pokud nikdo, tak alespoň prima video:

https://www.youtube.com/watch?v=_yXwZr-bKbM

Když tu spoušť podle videa rozebereš a pružinku nafotíš a oměříš (délka v nezatíženém stavu, celkový průměr, průměr drátu, počet závitů a uzavření konců - to bude i vidět na fotkách ...), tak ti nějaký schopnější kovoobráběč tady nebo jinde poradí, o kolik snížit průměr drátu, abys byl tak na 60% tuhosti &

Vnější průměr pružiny teda - podle videa - nejlépe na tu díru s vnitřním závitem - zjednoduší to montáž ... :)
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od vasil »

já to kupoval od gunbloke z Austrálie.
https://www.gunbloke.com/ecommerce/ruge ... spring-kit

pružina i flinta skončily u uživatele Ondrejs.
Mimochodem, Ruger american ranch 450BM mu s revolverovýma střelama Sierra 300gr chodí na 100m subMoa
marthass
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 15.10.2021, 13:54

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od marthass »

Ještě někdo nějaké zkušenosti? Volit Ruger american rifle nebo CZ 557? Winchester XPR sporter, Mauser m18 atd.?
Pastejrik
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29.8.2022, 7:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od Pastejrik »

Ratte píše: ned 16.2.2020, 8:54 Moje recenze na řadu American

https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 8231030784
Zdravím, mám dotaz. Měl jsem dne v ruce Predatora 308Win. Jako pracovní zbraň to bude super. Jen mi přišla hodně tvrdá a hlavně hlasitá ta pojistka. Obávám se, že na šoulačce bude její "cvaknutí" slyšet na celý les. Řešil jste to někdo?
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od vasil »

jojo, máš pravdu, cvaká to. Tady v čase 1:50 to uslyšíš
https://www.youtube.com/watch?v=4F0cYYwl9Ec
taky to má měkké předpažbí, taky nedohrotované hrany jak na plastu tak na kovu..mikrodetaily, kterých si všímají jen někteří. Origo zásobníky se mi moc nelíbí (asi nejblbější u 450BM), ale zase překážka jen pro někoho.. Mimochodem, tu variantu kterou má Ratte už neseženeš. V predatoru je 308 jen s obyč fabrickým zásobníkem, AI-style je v 308 k dispozici jen verze u Go Wild. Asi to nikdy nebude primární puška, ale svoje kouzlo má. Měl jsem už tři a nemám problém se k Americanu vrátit, konkrétně mě nyní láká 350legend.
Tu pojistku odladíš...
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od ridgeback »

Koupil jsem si kdysi pro Ruger M77 novou spoušť od Timney. Nakonec jsem z toho použil jen tu pružinku a chová se to, přesně jak potrebuju.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od vasil »

kdybys sháněl další pružinu, tak mám jednu plonkovou :wink:
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (40.37 KiB) Zobrazeno 1318 x
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Ruger American Rifle

Příspěvek od lovec »

Na trh prichádza druhá generácia Ruger American

https://www.outdoorlife.com/guns/ruger- ... ii-review/


Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět