Steyr Mannlicher SM 12

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od cr001 »

znecas: napiš, že flinta má rozptyl 1/4 MOA - to by mělo být OK :D :D :D
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od pufr »

2Znecas - Nediv se, tohle je uživatelské forum, tu se prahne po sdělení, že někdo sám vyzkoušel, co daná věc nebo zbraň umí neb v marketingových sděleních výrobců dnes bývá "pravdy" poskrovnu. Samosebou i to tvé sdělení spokojeného uživatele má svou hodnotu, ale ta "třešnička na dortu" ve formě fotky terče s poznámkami o zbrani, střelivu, zaměřovači atd. by to prostě zas "o level zvedla" :)
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

znecas> mám poměrně silný pocit, že tahle debata nikam nepovede, ale naposledy to zkusím... My snad ani nic vědět nechceme. A nemáme nic proti SM. Ty jsi sem napsal, že je "neskutečně přesná". Na to ti kolega Durell správně napsal, že to není žádný kvantifikovatelný a porovnatelný údaj. Já jsem se ti snažil poradit, co uvést, ovšem marně. To že je to nejpřesnější flinta, co jsi zatím měl, to je - jak přesně píše Leon - informace asi 100% správná, ovšem 100% na hovno pro ostatní, co to tady čtou. Pokud chceš uvádět konkrétní údaje o zbrani, přesněji to vždycky bude o soustavě zbraň-optika-střelivo, měl bys uvést konkrétní standardní údaje. Už jsem ti to psal MOA, soustřel, atd. A nebo prostě napsat, že jsi se zbraní spokojený, problémy jsi nezaznamenal, a dál se v tom nebabrat. Protože to, kolik jsi zbraní ulovil zvěře, o zbrani nevypovídá vlastně nic.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od znecas »

Pánové, koukám, že opravdu debata nikam nevede a toto vlákno, možná i fórum opuštím ! Samozřejmě si rád počtu Vaše příspěvky, ale reagovat snad na ně už asi nebudu, jsem z toho zde znechucen. Bohužel pořád nechápu, co by zde člověk - myslivec mohl psát, tedy nejsem žádný puškař, v odborných termínech...a ani se mi nechce, proto jsem nezmínil termín MOA, protože to také někomu nemusí být jasné ! Proč taky ? Mým výrokem o tom, že je zbraň neskutečně přesná, jsem nechtěl nikoho urazit a snad všichni jste se tohto výroku chytli :-) Přeci tyto fóra nenavštěvují jen puškaři a lidé, co se zajímají výhradně jen zbraněmi. Chtěl jsem zde umístit své poznatky s touto zbraní. Někdo, kdo uvažuje o její koupi pro lovecké využití, mu tyto tvrzení pomohou nebo naopak nepomohou. Píšu zde i pro "obyčejné" lidi. Neskutečně přesná zbraň pro mě SM12 prostě je, protože jednoduše jsem nedržel v ruce přesnější - možná, že je to i napínáčkem u SM12...Jestli si dobře pamatuji v tomto vlákně, někdo psal,že se zbraní není spokojen a že Mannlichery jsou zmetci. Tak tímto zmetkem jsem opět střelil dnes nad ránem prase v klusu na 100 m na hlavu :-) (vím, že je to skoro pro všechny informace k hovnu) ... a asi toho zmetka jdu prodat :-) (taky k hovnu) PS: Jinak kdo čte, tak v podpisu mám napsané, co na zbrani mám za optiku. Jen tedy dodám, že optika je pak posazená na kamenech SUHL, přední noha a zadní pak nejnižší možná otočná montáž MAK. Střílím Geco 7x64 TM, používal jsem i RWS EVO. (Vlastně je to všechno k hovnu). Mějte se tu hezky, kdo bude chtít nějakou neodbornou informaci a poznatek, tak mi jistě napíše soukromě ! LOVU ZDAR ! :-)
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od lovec »

Reagujes ako maly jesitny kluk.
Stacilo normalne napisat, ze zbran ma so strelivom XY rozptyl na 100m XY milimetrov z troch ran, alebo z piatich ran. Vybavene. Tak ako ti to uz napisali minimalne 2x predo mnou...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

znecas> jak říká lovec, reaguješ jako malý uražený harant. No, když půjdeš, brečet tu nebudeme. Tohle fórum mělo vždy dobrou odbornou úroveň, na rozdíl od jiných, a já budu jedině rád, pokud to tak zůstane. To že trefíš prase na 100m v pohybu, i třeba do hlavy, zřejmě vypovídá o tom, že jsi dobrý a pohotový střelec, o zbrani pak to, že ti zřejmě dobře "sedí", pažba atd., ale o přesnosti se z toho moc nedozvíme, protože na to stačí přesnost třeba 2 ty MOA, neboli na 100m nějakých 5,8 cm, a to opravdu není nic moc přesnost. Přesto na to, o čem píšeš, bohatě stačí. Nikdo ti tu neříká, že je ta flinta k hovnu. Ano, informace o tom, že jsi střelil prase jak píšeš, je dobrá na to podělit se o radost, případně pochlubit, pogratuluju ti a popřeju lovu zdar, ale jinak je ta informace nic moc neříkající. Pokud to ani po tomhle nechápeš, tak se měj fajn.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Vážení kolegové, fórum se jistě pyšnilo jistou a to poměrně vysokou úrovní, ale bohužel se tady taky vyskytli reklamní psavci, narcisové a Googlevědátoři. Prostě to berte jako přirozenou, spontánní, uživatelskou referenci člověka, který si asi na nějakou flintu v životě mákl a je M 12 spokojený. Mnohdy to znamená víc, než plný článek přesných statistik, vzorců a srovnání. Určitě jste se v životě rozhodli na základě obdobného doporučení. Nemusela to být zbraň, mohla to být třeba žena, která se na vás usmála , dali pár vět a měli jste jasno. Nepotřebovali jste před prvním rande psychologický a psychiatrický profil, výsledek gynekologického vyšetření, krevní rozbor, chemický vzorec silikonu v případném prsním implantátu, či složení rtěnky. Prostě si padli do oka, tak jako znecas a M 12 a ta jeho M12 je podle něho dokonce lepší než kul. značky Blaser! Jak cenná to informace! Třeba pro Mildu.
Skuteční vedoucí týmu, šéfkonstruktéři, trenéři atd. se vždycky, přestože mají plno tabulek, grafů a srovnání, svých testerů zeptají: "No a jaký z toho máš pocit?!"
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Durell »

To je samo sebou. Každý asi dačo také zažil. Ja som to mal s S202 Jednoducho láska na prvý omak ( z ženami to funguje obdobne ). Keď opadnú prvé dojmy začnú sa objavovať prvé chybičky a detaily. Ako väčšina konštruktérov to poznám, po prvotnom návrhu treba projekt na čas odložiť a pozrieť sa naň z ineho uhla. Až v tomto momente sa ukáže skutočnosť a triezvejší pohlad na vec. A slová ako neskutočná , úžasná, krásna, famozna ..... sú nahradené sedí dobre, spúšť ma hladký a krátky chod skoro všetko s nej lieta cca MOA a niečo aj 1/2 MOA . ....


S202 bola láska na prvý pohlad a aj napriek jej chybičkám a nedokonalostiam pretrváva harmonický vzťah. Flinta na chvíle pohody a relaxu, ktorá nenechá v štichu .
R8 - je svadba z rozumu, len taká ta iskrička tomu chýba. Flinta na každodenné výkony, na ktorú sa dá spolahnúť.

No a pre neho je tá SM 12 ako pre mňa S202, len z nej musí trošku vytriezvieť ( to ako v dobrom ), potom už nebude neskutočná, ale striela na 100 m do 2,5 cm.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

Josef K> Však jo, to máš pravdu. Snažil jsem se kolegovi, možná neuměle, napsat, že pokud se nechce pouštět do debaty na téma přenosti atd., ať prostě napíše, že je s ní max. spokojený, skvěle naplňuje jeho očekávání a basta. A jak píše Pufr, i to má svojí hodnotu. Jen jsme se ho snažili, a to podle mě jemně a návodně, přesvědčit, že do diskuze o přesnosti zbraně informace o tom, kolik s ní střelil prasat, tak úplně nezapadá. (A ne že mi někdo řekne, že mu ta prasata nepřeju :D )
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od cr001 »

...jen pro odlehčení: "neskutečně přesná" je téměř totéž co "skutečně nepřesná" - takovou nechci - celý život hledám skutečně přesnou :D :D :D
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od sara »

Znecas - promiň, ale tvá vyjádření mají ,jako u jiných přispěvatelů, řadu různých konsekvencí. Píšeš , cituji: "Tak tímto zmetkem jsem opět střelil dnes nad ránem prase v klusu na 100 m na hlavu". Když jsem tuto část četl ,tak mi skoro zatrnulo. Vypěstovaný podmíněný reflex, bohužel. To víš za 40 roků ve společnosti kamarádů v zeleném , se to na na člověku projeví. To buď ještě rád , že ti někdo spravedlivý nevyčetl, že lovíš na individuálním lovu černou v klusu na sto metrů. Upřímně ti říkám, že mně osobně je to srdečně jedno. Jinak SM 12-ky jsou TOP zbraně, o tom žádná. sara
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Durell »

Sara - ohľadne tohto by som nebol tak zaujatý. Mne sa tiež už zopár krát stalo, že diviaci ťahali rovnomerným presunovým krokom ( nie útekovým ) cez lúku a krmovisko si nevšímali. Ulovil som diviaka v pohybe, prasa aj lanštiaka - ( plán je plán ) . Nevidím na tom nič zlé, ak si je človek istý ranou na komoru. Úmyselne na hlavu nestrielam ani na 35 m na krmovisku. Ten zásah na hlavu odhadujem skôr na väčšie predsadenie. :D

Celé sa to však točí okolo " neskutočne " a verím, že ten pojem bude kvantifikovaný zo strany autora :wink: :)
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

Sara> mozna jsem te jen nepochopil, ale proc by nemohl strilet prase na individualnim lovu na 100m v pohybu...?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od sara »

BH- To by jsi se měl zeptat těch, co mě a mým skutečným kamarádům úspěšně, s prominutím, "zhnusovali" prožívání myslivosti a lovu v rámci MS po dobu takřka 30-let. Dneska už jsem se z tohoto prostředí plném rivality , závisti, vlezprde....ství, skupinkaření , haurovství a já nevím čeho všeho ještě, naštěstí už vylomil. Pokud někdo z aktivních lovců v MS neslyšel něco na svoji osobu typu: "ten je v lese pořád", nebo "to by se nemělo", nebo " jak to, že už má letos 15 prasat a já žádný, ha..l jeden," atd, atd., tak pak, jak praví klasik" šťastná to žena".
Dávno tomu co jsem taky ulovil divočáka v klusu na cca 90 m ,a z mladické nerozvážnosti jsem se pochlubil v širším mysl. kolektivu.
Abych se pak dozvěděl, "že se pak nachází v honitbě pomlácená zvěř atd.atd.". Marně jsem mohl někoho přesvědčovat, že jsem za 10 let nechybil kus spárkaté a to jsem toho tehdy nalovil dost. Už chápeš ten nechtěný podmíněný reflex, který ve mně "kamarádi v zeleném" po léta vybudovali. omlouvám se za OT, sara
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Karel61 »

Připomínám, že použití vulgarit je porušením pravidel fóra. Od teď již budu zasahovat. Karel61.
Odpovědět