Savage 12 BVSS

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
peter 29
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 17.10.2010, 18:35

Savage 12 BVSS

Příspěvek od peter 29 »

Model 12 BVSS je určen pro střelbu a lov na delší vzdálenosti
Hlaveň je typu Heavy Barrel (těžká hlaveň) s kanilováním, délka 66 cm
Je vyrobena z nerezové oceli, povrch s vysokým leskem ponechán v barvě kovu
Zbraň je vybavena nábojovou schránkou
V Kalibry 223 Rem. By sm ju bral hned. Ma ju niekto?
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Savage 12 BVSS

Příspěvek od cobaj »

Mám, ale v 308.
A střílí to :D
A-max 155gr 950m/s a kupodivu příjemná rána díky váze a botce. Super spoušť.
Jedna je teď v bazárku na www.strelectvi.cz
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Savage 12 BVSS

Příspěvek od zispo »

Tak jsem si pořídil taky jednu Savašku a to 12 VLP DBM. Je to podobný model jak BVSS. Zbraň hodnotím velice kladně, dobře udělaná zbraň vše je pečlivě zpracovaná a složená. Perfektní je že nemá žádnou závěrovou vůli. Dál po přeměření komory jsem naměřil 51,1. Jak už zde psal kolega příjemné střílení malý zpětný ráz. Jediný problém co jsem zaznamenal a sám odstranil bil s AccuTrigger. Problém se projevil při prudkém doražení závěru zaskočil jazýček a zbraň se zablokovala. Odstranil jsem tak, že jsem si jej přenastavil. Výrobce dodává klíč k nastavení takže se dá udělat doma. Ze zbraně mám vystřeleno 50 rán zatím chodí. Jak pojedu na delší střelnici jak 100 M. Tak napíšu víc.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Savage 12 BVSS

Příspěvek od Choochoo007 »

pufr píše: pon 16.4.2018, 19:43 Re: Mauser M18
...........Když jsem viděl tu nijak nepředimenzovanou bicí pružinu, potrápil jsem ho dotazem, zda se starali o funkční časy bicího mechanizmu (s poukazem na 60 let starou konstrukci Stevens/Savage, která má pouhé 3 ms oproti dlouhým 7 ms u M98)
Nemas nejake info jak je to s casy treba u CZ, Howa, Rem, Tikka, nevim treba ta Sabbati,...? :wink:
Ta Savage je zajimava. Napnuty udernik videt na videich videt neni, takze si clovek tezko udela obrazek aspon o delce chodu. U CZ, Howu si aspon zmerim, delku chodu, abych si udelal nejaky obrazek. Tikka vypada ze ma celkem kratky chod. Jestli nekdo meril aspon delku chodu, tak at doplni. Jestli se da zmerit delka chodu u Savage, tak muze take doplni, ikdyz tady si prave nejsem jist tou moznosti diky sroubu v udernikove matici. Zase by to mohlo jit pres otvor v cele zaveru pro udernik, kdyby se nekomu chtelo.
Diky :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Savage 12 BVSS

Příspěvek od pufr »

Kontaktem do hlavně - na dopad úderníku měří funkční čas bicího mechanizmu třeba Dvořákův Trigger Scan (je to česky mluvící emigrant - ten chlap teda, ne ten přístroj), ale mám z něj k dispozici spíš měření pistolí než pušek ...

https://www.dvorakinstruments.com/Produ ... System.asp
Pufr
Odpovědět