Pracovní kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od SoukuM »

Já jsem jako pracovní kulovnici zvolil Steyr manlicher CL II s plastovou pažbou v 9,3x62. Cenove je to samozřejmě nad limit, ale stejnou službu udělá Marlin, Ruger atd. v podobne konstelaci. Akorát bych se po teto zkusenosti vyhnul plastove pažbě, ačkoliv rozumove důvody naopak pro ni hovoří. Subjektivne pro mě plastova pažba nikdy více. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Pavel Šimek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23.1.2019, 8:41

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Pavel Šimek »

Mám v podstatě stejnou zbraň jen v 8x57js. Já jsem spokojen včetně toho plastu na pažbě. Proč příště plast ne?
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od SoukuM »

První problém byl se zkrácením pažby, úchyty na šrouby držící botku jsou dost krátké a vyšlo to jen tak tak, navíc problém tam dat jinou botku, takže se musela složitě upravovat ta originální (mam všechny pažby udělaný na sebe). Tenhle problém by s dřevěnou pažbou nebyl. Druhy problem-ta plastova pažba je hlučna, v originále je duta, musel sem ji vypenit stavební pěnou, jinak kdykoliv s tím člověk někde tuknul nebo zavadil tak výrazně slyšitelne. A poslední zcela subjektivní problém, pažba se mi v zimě zda studenejsi ☺, já vím že objektivne je to blbost, když je -5 tak dřevo i plast má teplotu -5, ale mě ta plastova zebe do rukou☺. A nesmějte se mi☺. Proste plast už ne. Jinak spokojenost, pažba má beding, střílí to perfektne. Priste už vždycky dřevo i při vědomí všech výhod plastu. Proste mi to nesedlo.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od SoukuM »

Měnit už nebudu ale možná si na to někdy nechám udělat dřevěnou pažbu na míru a podle mého návrhu. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Toma »

Já myslím že to blbost není ,jak píšete o tom pocitu studenější pažby.Dřevo nebude tolik odebírat teplo do sebe jak plast,při stejné venkovní teplotě,proto bude pocitově příjemnější.Vemte do ruky při mínus pěti ocelovou trubku,a třeba násadu sekery.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ten pocit není blbost, nicméně si myslím, že plastový pažba, zejména pokud má takové měkčené úchopové plochy, tak je teplejší a snad mám pocit, že teplejší než dřevo. Co je vysloveně ledové, je lamino. Navíc je plast i tišší. Samozřejmě bude mít vliv i konstrukce a materiál, protože zřejmě nebude každý plast stejný.
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Pracovní kulovnice

Příspěvek od jira »

Tak ono vlastně nejde pro koupit si levnou kulovnici a ke přijdemě zbytečný otlokat drahou zbraň v traktoru. Co se komise týká tak je to také možnost. Jen.si říkám proč kupovat kulovnici v komisi za cc12-15tis když se v podstatě dá v dnešní době koupit za podobný peníz nová. U te komise člověk neví co to má za sebou ikdyž se tam najdou pěkný kousky.
Odpovědět