Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Vše o kulovnicích a malorážkách
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Zdravím..

řeším výběr nové kulovnice a v rámci absolutního nerozhonutí bych rád znal názor ostatních a doufám v přínosnou diskusi pod článkem ;)

Momentálně vlastním 2 kulovnice a to Marlin XS7 v plastovém provedení v 243Win, kterou používám přes léto na lov srnců na poli a na podzim na lov srnčí holé. Plně odpovídá mým potřebám a vyhovuje mi pro tento druh lovu. Věřím si s ní a po hledání správné munice si s ní věřím i na delší vzdálenosti.
Pak vlastním Brno 98 v celopažbě v ráži 8x57IS tu nosím jakmile jdu do lesa a je tedy velká šance potkat černou + s ní jezdím párkrát do roka ke známým, kde je možnost lovu vysoké. Tuto zbraň si z „citových důvodů“ ;) chci nechat. Řeším, ale problém, že zbraň nestřílí, tak jak bych chtěl. Byl problém s pažbou, která se pnula a hýbala s nástřelem. Bylo upraveno uložení zbraně v pažbě. Se zbraní běžně lovím, ale nemá soustřely, tak jak bych si představoval na delší vzdálenosti a hlavně mi po letech řešení a trápení nějak chybí ta důvěra a chuť to dále řešit. Na zimní čekané a na šoulání za černou zvěří mi plně vyhovuje, jak přesnost, tak celkově zbraň samotná (optika s bodem z důvodu převážně nočního lovu atp.). Problém je, když potkám s touto zbraní černou na poli nebo mám možnost lovit vysokou a zvěř je dále jak 100,120m, tak nemám tu správnou důvěru a bojím se na tu dálku lovit.

Zároveň jsem levák a chtěl bych alespoň jednu zbraň mít na s levou klikou, takže jsem se rozhodl koupit si novou zbraň. Zbraň chci pravděpodobně v ráži 270 Win z důvodu lepší balistiky, dobrých referencí co se týká účinnosti na černou a vysokou. Nicméně ráže není nic na čem bych pevně trval. Účel zbraně vidím zejména na období, kdy je možno na poli potkat černou na větší vzdálenost (kukuřičná a řepková strniště atp.) + lov vysoké, kde pár metrů navíc nesmí hrát roli.
Cenová relace ideálně kolem 30 000. Mám tři vybrané kandidáty. V sestupném pořadí se jedná o:

Remington 700 CDL LH – zbraň se mi líbí, mám rád americkou jednoduchost a preferenci funkčnosti nad efektem. Trochu se po pročítání amerických fór bojím uložení zbraně v pažbě, kde se nejedná o volně plovoucí uložení hlavně v pažbě, ale dochází v jednom místě k podepírání zbraně, ale je to jejich standardní řešení, tak snad po těch milionech kusech zbraní vědí co dělají a přesnost by mohla být dobrá i s tovární municí. Ale zase jsem těch diskusí o problémech s tím uložením hlavně pročetl mraky a konkrétně u dřevěých pažeb to údajně zlobí a nechce se mi hned na novém kvéru řešit celý bedding atp.. Spoušť laditelná bez sundavání pažby a jinak asi nic moc zajímavého. Cena cca 33 000 a čekání několik (cca 3) měsíců. Jako výhodu vidím Rem koncept stavebnice – není problém si sehnat lepší spoušťák, jinou pažbu, miliony návodů a kitů pro bedding atp., miliony montáží a doplňků. Jako plus hodnotím jednání dovozce (ProArms). Neznám nikoho kdo tu zbra%n má a nebo podobnou (BDL atp.) a mohl by poreferovat o „out of box“ přesnosti…

Tikka T3 Hunter LH – asi pro nikoho nic nového. Na mě trochu krátká pažba (2m postava..), poctivá stavba, kde není moc znáných problémů. Sám jsem z Tikky párkrát střílel a nemám s ní nějaký zásadní problém. Příjemná spoušť a tak dále. Nelíbí se mi Detex jakožto dovozce. Doba dodání levé verze v konkrétní ráží několik dlouhých měsíců až nekonečno, zálohu v polovině ceny atp.. mám trochu problém s představou, že dělám obchod s takovouhle firmou ;) Cena by byla asi taky někde kolem těch 33 000 ( s Weaver lištou). Jak je to s dodáním čehokoliv v případě poruchy si nechci radši ani představovat.

Rossler Titan 6 Lux v levé klice – zbraň jsem na živo nikdy neviděl (asi zahlídl, ale nezkoumal), z fotek mě uplně neoslovuje. Slyšel jsem dost negativních zkušenosti na kvalitu, ale jednalo se o první kusy a mám info, že firma se to postupně celkem naučila odladit. Cena podobná jako předchozí modely s tím, že dodání by nemuselo být tak dlouhé.
Budu moc rád za jakýkoliv názor do diskuse, který mi pomůže se rozhodnout. Kdybyste někdo měl návrh na jinou zbraň v podobné relaci, která by byla dle vás lepší volbou a nejedná se nutně o levou kliku, tak bych to asi taky zvážil ;) Jde mi o přesnost, odolnost (zbraň je pro mě občas dost nástroj a ne objekt každodenního utírání a údržby), ergonomii…

Díky moc a mějte se fajn..
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od ridgeback »

Také držím zbraň na leváka. Remingotna jsem dřívě chtěl, ale nedokopal jsem se k němu. CDL jsem měl v ruce (nestřílel z toho). Ok, jen trochu těžší.
Tikku LH jsem vlastnil. Potíže s Detexem znáš sám. Je zvláštní, že se po tolika létech neponaučili a takovým se mi příčí dávat peníze. Samotné zbrani není co vytknout.
Střílel jsem z Rosslera. Jeho cena, termín dodání, měnitelné laufy, pažby atd... by mě v této chvíli asi přesvědčili.
Nyní jsem v srnčí honitbě tak mám CZUB 527 v 223 LH american. Je to jiná kapitola, ale zbraň super.
Škoda, že většina uvedených zbraní má zásobník - já raději schránku. Pavel
Vložil bych to do: kulovnice pro leváky
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Díky za odpověd.

Do sekce pro leváky jsem to nevložil, protože podmínka levoruké kulovnice není ta hlavní...hlavní je přesnost, kvalita, odolnost.. a chci to v levé klice. Když se najde něco mimo levou a bude to ok, tak to zvážím.. SPíš šlo o porovnání těchto 3 zbraní.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od Petr Hošek »

Zdravím. Tikku a Remmington neznám, ale vlastnil jsem necelou sezonu Rossler Titan6 v 7x64. Koupil jsem ho z druhé ruky tak nevím jestli jsem měl jen smůlu nebo co, ale ta flinta se mi tuze nazlobila. Nejprve zní občas nešla vytáhnout nábojnice (netvrdím že to byl problém zbraně. Mohlo to být nábojnicemi SB), pak se mi párkrát stalo že jsem odjistil a nešlo zajistit dokud jsem nepřebyl, párkrát vzpříčená nábojnice mezi hlaveň zásobník a závěr (většinou při nedotažení závěru do konce při přebíjení), pak jsem přišel na to že jde odpálit i při nedovřeném závěru( vadný úderník, samozřejmě okamžitě v opravě) a nakonec mi přišlo že stačí aby se koukla z okna a je olezlá rezem. Možná jsem měl jen smůlu možná ne ale už bych si to znovu nekoupil ! Ted mám Browning XBolt a zatím spokojenost cena 31300kč včetně weaver lišty a výměnných mířidel (batue-klasika).
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od tibi1 »

Suhlasim s Ridgeback-em...som lavak, mal som ZKK600, a mam CZ527, Tikku LH a Sauer LH...co sa tyka tvojich kandidatov Remi, Tikka, Rossler je cenovo na tom kazdy skoro rovnako. Osobne by som sa priklonil k Rosslerovi i ked som pocul problem so spustovim mechanizmom ale taktiež len u prvych modelov zaroven by som vsadil na vymenitelnost laufov nakolko nemusis do konca zivota lovit kde lovis a co lovis a tiez ta moze konkretna raz casom omrziet alebo sklamat ci chut skusit neco nove co sa moze lahko stat to si dobre uvedomujes i teraz ked si vsadil na 270W...potom budes kupovat novu tikku alebo remingtona???? Rossler je koncepcne okopirovany sauer a v spojeni s lothar walther laufom maju fakt vynikajucu presnost a taktiez podla ich noveho katalogu je moznost volit rozne dlzky a hrubky hlavní. Takze ja teraz uvazujem nad Rosslerom v 9,3x62 s nahradnym laufom 243 W a s tymto mam predstavu odlovit 1/2 sezony v jednej razi a 1/2 sezony v druhej razi. Pri vymene laufu kontrola nastrelu a "trening" nikdy nezakodí a 3-4 naboje do terca nemoze byt taka financna katastrofa.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od lovec »

tibi1 píše:.....Rossler je koncepcne okopirovany sauer.....
Tu ta len malicko poopravim, Titan je povodnym dietatom firmy Mauser. Projekt vznikol este pred predajom Mauseru firme Blaser. Potom bol pozastaveny a neskor ho prevzal puskar Erich Rossler, ktory ho dotiahol do finalnej podoby a uviedol na trh.
Tu by som si dovolil uvahu, ze to bolo dobre aj zle. Dobre v tom, ze je na trhu cenovo pomerne dostupna flinta s vymennymi hlavnami (tiez si chcem tento rok dokupit jeden lauf). Zle mozno v tom, ze ak by projekt dotiahol Mauser do konca, bolo by to pravdepodobnejsie z hodnotnejsich materialov a mozno na vyssej urovni. To je vsak teraz uz jedno.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od tibi1 »

ano dik za upresnenie. Myslel som len na to ze ked vyberie majitel zlezo z pazby tak ako prve uvidí hlaven obopnutu puzdrom zaveru a istenu imbusmy t. j. usmevne identicky princip, ale ako pises ak by sa pouzil v globale kvalitnejsi material bola by to fakt slusna zbran ale uz aj cenovo asi tesne po znacku S202 alebo M03 ale to asi pán rossler neplanoval ak chcel oslovit širokéééé masy.... Ked teraz stoji standard titan nieco jemne cez 1.000eur a aj to hlavne kvoli tomu zasranému drevu - (sorry za vyraz ale nemozem si pomoct ak sa navysuje hodnota zbrane nicim nenavysujucim jej funkcnost resp. presnot alebo spolahlivost) neviem si prestavit kolko moze stat navysenie nakladov pri vymene vsetkych polymerovych dielov za kovové. Ako prvu som ideologiu setrenia plastmi zazil na tikke a dodnes mi to pije krv, takze tam asi bude ten skutocny rozdiel oproti "železnejšiemu" Saku
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od Boci1 »

Nevím na kolik by přišel Mauser M94 dnes,ale v 95 stál cca 2400 DM,což byla zhruba cena Mannlicheru.Šla koupit i ekonomická verze Mauser 225,cca 1800 DM.Úsměvný na týhle flintě je,že už to dělá minimálně třetí firma.V polovině 80let jí nabízela VOERE v několika provedeních pod názvem Titan II.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od lovec »

Ked uz sme tak trosku odbocili, kolega slon, ktory sem tiez obcas nakukne, ten by vedel povedat, kolko pred nie dlhym casom stal taky dost zachovaly kusok v 30-06. Myslim si, ze ten panko k tomu prisiel ako slepe kura k zrnu..... fajnova gulovnica, niet co dodat.

Trosku k teme, mal som alebo mam kazdu z uvedených znaciek a vsetky mi sluzili a sluzia k mojej spokojnosti.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od Petr1k »

2 klouda:
nezmínil jsi Browning X-bolt, ale i ten je v levém provedení a za cca 30k. Mě vyhovuje a doporučuji.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Zdravím.

Díky za připomínky. Vyšašil jsem v jednom krámě jednu Tikku v 7x64 skladem, tak se v pondělí pojedeme seznámit...a když si porozumíme, tak asi pojede se mnou i zpět. Uvidí se...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Tak jsem dnes jel najisto vyzvednout...a přijel s prázdnou. Totálně blbě usazené v pažbě. Na levé straně předpažbí se hlaven dotýkala po celé délce dřeva a na pravé straně byla cca 3mm mezera......
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Tak po zvážení všech pro a proti jsem teda dal šanci druhé levé kulovnici Tikka v 7x64 (druhé a poslední v ČR..) a ta už dopadla o mnoho lépe, takže zítra registrace, usazení optiky a příští týden si spolu snad už vyrazíme ;)

Koupil jsem si Hammerheady. Vyzkouším a uvidíme co dál...

Pro zajímavost posílám ukázku, jak blbě byla zapažbená ta první. Jestli to takhle prošlo kontrolou z fabriky a nebo se to až časem u prodejce seschlo...těžko říct.

Odkaz na fotku: https://www.dropbox.com/s/1ugbfdi2gdqzc ... .06.39.jpg

Dík za rady a za názory!
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od Ondra »

Gratuluju k nový kulovnici :wink: . Ať se s ní daří! Cos posehnal za montáž? Optilock?
A ta fotka...no...to je teda opravdu dokonale plovoucí hlaveň :shock: . Hezky v tom předpažbí plave.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Levá klika - Tikka, Rossler, Remington..prosím o názor ;)

Příspěvek od klouda »

Sehnat tady cokoliv je problém. Leupold kroužky na weaver shanim na jinou kulovnici...problém, Optilock...problém. Přemýšlel jsem tam dát weaver lištu a PRW na to, ale optiku měnit nebudu, tak to zatím na základě zkušeností z jiných Tikk kde to funguje osadíme obyč Kozap kroužkama na Tikku s tím, že na usazení, lapování atp.. bude brán extra zřetel ;)
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět