Browning BAR

Vše o kulovnicích a malorážkách
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

miso243 píše: pon 30.11.2020, 7:48 Kozlice Brno expres alebo Verney Carron čo som pozeral ceny stoja cca rovnako ako Bar.
Brno Expres jsem měl na střelnici na vyzkoušení v 8x57 JRS když u nás byla zbrojovka první moje zmačknutí a dvojstřel😁😁😁 říkám chlapovi co mi jí podával ze zbrojovky no jak Zetháčko😂 úplně mu spadl úsměv a říkal to není možný atd.atd. Pak už mi to tedy neudělalo ale ta kozlice mi nesedla,kulobrok od nich má strejda,doupravil si pažbu, nechal udělat hlubokou rytinu a je to krásná, lehká a přesná zbraň. VERNEY znám jen z obrázku, mrknu na to podrobněji. Ještě by se dala ZOLIna ale mám italský kulobrok a moc se mi do Italky nechce.
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Browning BAR

Příspěvek od ramo »

A co toto - Kulová kozlice HAENEL Jaeger 8.11? :?: No ale už je to přes 60... (68) :roll:
Mám ji v 9,3x74R a je to miláček... :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Browning BAR

Příspěvek od Šumavák »

ramo píše: pon 30.11.2020, 12:45A co toto - Kulová kozlice HAENEL Jaeger 8.11? :?: No ale už je to přes 60... (68) :roll:
Mám ji v 9,3x74R a je to miláček... :twisted: :twisted:
Firma Haenel před pár lety citelně zúžila nabídku loveckých zbraní a již několik let vyrábí pouze kulové jednušky Jaeger 9 a opakovací kulovnice Jaeger 10. Takže jejich kulový automat, kulová kozlice i kulobrok jsou bohužel minulostí... :?

Co se týče samonabíjecí lovecké kulovnice Browning BAR, o spolehlivosti tohoto léty prověřeného systému myslím není důvod pochybovat. Samozřejmostí by ale mělo být používání kvalitních nábojů s vhodnou (zahrocenou) střelou a také např. v mrazivém počasí funkční části zbraně řádně vytřít do sucha, aby někde nezatuhnul olej. Jediné relativní riziko závady pak představují dosledy, kde může hustá vegetace (u jakéhokoliv automatu) zablokovat vyhození prázdné nábojnice po výstřelu. Sice se to stává jen výjimečně, ale zrovna mně už se to jednou stalo u brokového automatu, naštěstí ta jedna rána slugem tehdy stačila, druhé nebylo zapotřebí... :oops:
z-boy
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05.1.2019, 21:13
Bydliště: Hulín

Re: Browning BAR

Příspěvek od z-boy »

Dobrý den, včera sem byl nastřelovat nočák se známým co má obchod se zbraněmi a když sem mu říkal že bych si chtěl na podzim koupit Bara tak mě od něho odrazoval že prý u těch nových modelů stojí prý hlavně za ho×no, že to kdesi četl že prý když tak ať vemu ten starší klasický ale já chci právě ten nový z důvodu hřbetního natahování. Nemáte někdo nějaké zkušenosti s těma novýma Barama jak to střílí třeba do 200m jedna rána nebo víc? Chtěl bych to mít jako flintu na vše od natláčky přes posed. Děkuji za odpověď
Gazela 58, Glock 43x, Rakousko 16/70, IŽ16,SAKO A7 Roughtech Range 308win. - ZD 6-24x56, Ruger American rifle 308win. - Vortex Crossfire ll 3-9x50 V-brite + pard NV008 plus
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Browning BAR

Příspěvek od Michal_123 »

Před nějakou dobou jsem chtěl samonabíječku se stejným úmyslem, jako Ty.
Nakonec jsem zejména kvůli radám zde z fóra vybral Benelli Argo.
Samonabíječky mám ještě jiné, ale nikoliv lovecké.
Zde jsou závěry, ke kterým jsem došel:
  • Na naháňky super
  • Na posed je to pro cíl ve velikosti selete nejlépe na vzdálenost max. 100m
  • Po vyčištění se změní bod zásahu
  • Rozhodně bych si samonabíječku jako jedinou loveckou zbraň nepořídil
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Browning BAR

Příspěvek od vasil »

Michale, ale aspoň se do Benelky dostaneš při čistění zezadu. Tu změnu zásahu je potřeba uvést na pravou míru...musíš taky říct, že čistěním myslíš vyndání železa z pažby a vyčištění mimo pažbu. Zásah se Ti při takové rozborce změní i u opakovačky.
U BARbuchy nic takového nehrozí. Tam pokud chceš (chemií a pečema) pucovat ve směru střelby musíš postupovat jako při stavění plachetnice v lahvi :wink: Zato bez změny zásahu :D
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Browning BAR

Příspěvek od Michal_123 »

Vasile, Benelka je super, to je jasné.
Vyčištění hlavně má na zásah vliv vždy a u každé zbraně. Ale samozřejmě hovoříme o čištění s demontáží hlavně, jak píšeš.
Benelli i BAR se sice dá vyčistit zezadu třeba flexi lankem s filcovými válečky Ballistol, ale u té Benelli mi vždy trochu oleje nateklo do plynového kanálku... pak to ale při výstřelu trochu vyletí do předpažbí, což nevadí.
Ta Benelli se dá rozebrat skutečně velmi snadno, takže proč nečistit rozebranou a včetně pístu.
Hlavně jsem tím chtěl říci, že na lov z posedu, pokud se nejedná o lov na krátkou vzdálenost, bych volil nějakou opakovačku. Ale je to můj subjektivní názor.
Odpovědět