Elektrický mlýnek na maso

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od suhl »

Možná to sem úplně nepatří, přesto se zeptám. Nekupoval jste někdo, nebo nemáte zkušenosti s elektrickými mlýnky na maso? Co od něj čekat, nebo na co si dát při výběru pozor.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od Karel61 »

To, co jsem viděl, byly Číny a hrozné pouťovky. Za Berkel chtěli - nevím už kolik - nějaký nesmysl. Nakonec jsem vzal ruční Perkelt, koupil elektromotor se šnekovou převodovkou, soustružník-důchodce mi udělal za stovku spojku a je z toho stroj jako hrom :!:
Cena Perkelt 700,- Kč, motor se šnekem (pokud si pamatuji) kolem 2 tisíc.
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od Paryba »

Určitě doporučuji ruční - je to to samé jako u mlýnku na kávu. Elektrické jsou zbytečně drahé a dost často málo výkonné.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od tonny »

Já před pár lety koupil nějakou čínu na způsob zaniklé značky Porkert vel. 22. Kamarád mi zabrousil nový nůž a šajbu a je to v poho. Teď jsem se díval na net a firmu Porkert znovu začala vyrábět česká firma http://www.mlynky-porkert.cz/o-nas/. Jinak zas tak často nemelu a pohyb potřebuji.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,jelikož nekupuji mleté maso a melu si sám jsem řádově před rokem koupil mlynek od zelmeru mám tuchu typ 1000.80,včetně narazecky,odstavnovace,krouhace.....tyhle kraviny používá žena,je jen melu.za mě super stroj....zatím se mi ho nepovedlo zakousnout!!!můžete to tam cpát co se do něho vejde dvěma rukama!umleto mraky masa....tak jsem na něho vlitnul trochu profi,a umlel poprvé 36kg na klobasy,za týden znova to samé.měsíc na to 72kg,je pravdou že pokud je malinko teplý tak ho nechám odfrknout,ale 36kg by bez problémů udělal v tahu....cena myslím 2500kc,jediné na co jsem si netroufl je toto množství narazit,to dělali reznici na profi narazecce.za mleti za jedna doporučuji,magoda
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od Paryba »

Ahoj, helel možeš poslat prosím odkaz?

Citace celého předcházejícího článku nemá smysl. Smazáno: Karel61.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od magoda »

Huicholes
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05.11.2019, 11:12

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od Huicholes »

Dobrý den,

jaký je váš názor na značku Kenwood. Nemáte s mlýnkem této značky nějakou zkušenost? Zkoušel jsem hledat fóra kde se tohle řeší, ale nic relevantního jsem nenašel. Jediné srovnání co se mi zdálo použitelné je plné této značky.
Díky.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od regis24 »

Nevím jak tahle značka konkrétně. Nicméně, většinou jsou to hračky z plastu.
Já jsem to udělal tak, že mám mlýnek Porkert 22, k tomu z bazose motor a frekvenční měnič. Melu třeba 20 kg masa bez problémů.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od kikin »

Dal jsem na zdejší recenzi Magoldy,koupil Zelmer a dobrý.Používám již 4 roky.Když ,,domácí škůdci" ztratili nůž z mlýnku,servis bez problému dodal poštou.Výkon výborný.Když odběratel bizonního masa chtěl 50kg mletého na hambáče,šlo to v kuse.
Mountainman
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 06.3.2021, 23:02

Re: Elektrický mlýnek na maso

Příspěvek od Mountainman »

Podle toho kolik toho člověk nemele ( a povídat se u toho může ) :-)
Odpovědět