vakuovačka

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

vakuovačka

Příspěvek od Hirc »

Zdravím, potřebuju poradit - chtěl bych si pořídit vakuovačku na balení zvěřiny do mrazáku.

Používáte někdo vakuovačku? Můžete mi něco doporučit? Nemusí být úplně za pár stovek, ale zase nic za profi cenu...

Díky :)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: vakuovačka

Příspěvek od rimar77 »

zdravím kupoval jsem na zkoušku vakuovačku v akci v Lídlu abych si zkusil a nevyhazoval zbytečně peníze, kdybych zjistil že to stojí za houby a rozhodně vakuovačku doporučuju je to skvělá věc skladnější balíčky do mrazáku když to dám rozmrznou není všude barva když to povolí maso není přemražené atd. ale s výrobcem neporadím páč zkušenosti nemám koukni se na heuréku na recenze
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: vakuovačka

Příspěvek od tonny »

Používáme svářečku fólií s vývěvou eta 0762. První vydržela asi 10 let, loni se kupovala druhá, přepálil se odporový drát který se dá sice vyměnit... Stála kolem osmi stovek.
Bez vývěvy si ani nedovedu představit dávat nafouklé pytlíky do mražáku, jsou i méně skladné a náchylnější na roztržení. Doporučuji pořídit.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: vakuovačka

Příspěvek od magoda »

https://m.mall.cz/vakuovacky/bionaire-v1020-foodsaver
doporučuji mam dva roky v provozu.....Norsko, ryby.tady na zvěřinu, na doporučení zakoupili moji tri kamaradi.Doporučuji, mnoho muziky za pár penez.velka spokojenost!!!!!! Pytle nejsou nejlevnější, ale dají se použít vícekrát, jen je musíš udělat delší! !! Lovu magoda
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: vakuovačka

Příspěvek od kabát »

Mám ji několik let, odsaje vzduch a zataví, používám folii v roli. Zatavím konec, uříznu délku pytlíku a zatavím maso. Folie je pevná, neprotrhne se. Odsávání a zatavování je automatické, není tam drátek ale nějaký pásek. Drátek propaloval pytlíky a nedrželo to podtlak, pásek krásně folii provaří. Pytlíky dvakrát nepoužívám, je to obtížné vymýt. Do folie dávám jen hodnotné opracované kusy ryb a zvěřiny, na sáčku nešetřím.
Je to od FOOD SAVER ale model už nevím.
Vřele doporučuju, je to skvělá věc, pokud chceš skladovat delší dobu a i jako dárek je takový kousek zvěřiny oproti mikrotenovému sáčku pohlednější.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vakuovačka

Příspěvek od BwanaHunter »

Máme tuhle:

http://www.westonsupply.com/Realtree-Va ... 501-rt.htm

Trosku drazsi varianta, ale ma odolny profi motor, vydrzi jit v kuse x hodin, kdyz je toho potreba zpracovat vic atd. Funguje super, vakuovani vykonne, zatavovani pomoci pasku jak u kabata spolehlive a velice pevne. Vic rezimu i na marinovani atd. Vymyvani a opakovane pouzivani sacku mi pripada, ze jde hygiena potravin, ktera je hlavni vyhodou vakuovani, trochu do haje.
Jinak vakuovacka obecne je super, urcite bych doporucil.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: vakuovačka

Příspěvek od magoda »

BwanaHunter:zdravím pane kolego,s těmi sáčky se malinko pletete,je to asi tak jako by jste nechtěl umýt hrnec od guláše,taky ho nevyhodite :wink: :D cena roli fólie do food saweru je pětikilo.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: vakuovačka

Příspěvek od kabát »

No nevím, ty škvíry v sáčku po obvodu umývat, zbavit krvavé vody, tak to přeju dobrou chuť.
Naštěstí hrnce nemají ostré hrany, dají se umýt vřelou vodou , drátěnkou, práškem.
Ale proti gustu ....
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vakuovačka

Příspěvek od BwanaHunter »

Magoda> take zdravim, je to vec nazoru. Me to pripada spis jako prat kondomy, nez jako myt hrnec od gulase, ale jak rika kolega kabat, proti gustu... Ano, taky sacky musim kupovat...:-))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: vakuovačka

Příspěvek od Hirc »

tak já asi zkusím nějaký ten Bionaire FoodSaver. Kamarád si pořídil vakuovačku od LA-VA, ale ta je pro mě hodně drahá (http://www.la-va.com).

ještě takový blbý dotaz - ty fólie musí být originál ke značce výrobce, nebo jsou univerzální :?:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: vakuovačka

Příspěvek od rimar77 »

stačí aby ti sedli na rozměr co se šířky týče , dělá se více druhů co do do tloušťky fólie a nebo jsou svařené po obou stranách a některé jsou svařené jen na jedné a pak se usvařuješ :-)) já kupuju do mého od Ety a etu nemám :-)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vakuovačka

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> přesně, jakýkoliv, jen musí sedět šířka sáčku se šířkou svařovací štěrbiny. Resp. sáček nesmí být širší, užší být může.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět