Besedy s dravci

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět
ivanajirsova4866
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06.12.2016, 11:36

Besedy s dravci

Příspěvek od ivanajirsova4866 » úte 06.12.2016, 17:05

"S Hubertem do školy" je program,který v letošním roce podpořilo ministerstvo zemědělství a Řád sv. Huberta se sídlem na Kuksu.
S Hubertem do školy aneb program "Dotkni se křídel".
Tento,dalo by se říci vzdělávací program vznikl na základě zájmu jak dětí,tak i dospělých.Málo kdo se dostane do tak blízkého kontaktu s dravcem,jako na těchto ukázkách.Je velice obtížné takto vychovat dravce.Nejde pouze o nákladnost co se týče financí,ale trpělivost a každodenní péči spojenou s přímým kontaktem lidí.Není možné odjet,byt jen na den,a ponechat dravce bez každodenní potravy a kontaktu.Je to velice náročná činnost co se času týče.Ale ani mi nejsme dokonalí a vševědoucí.Celý život se musíme učit.at chceme či nechceme.Učíme se například jak vstoupit do dětských duší a hlaviček.Jak prezentovat dravce,aby si děti a dospělí zanechali kladnou vzpomínku na danou chvíli.Jak upoutat pozornost na dobu delší než 10 minut, odpovídat srozumitelně na otázky,které jsou mnohdy záludné,ale i pro nás jsou ponaučením.Velice často se vracíme do dětských let a vzpomínáme na naše reakce v tomto období.Doba jde stále dopředu a tlačí nás sebou.Dnešní vyuka ve školách je mnohdy složitější a náročnější.Děti jsou stále krok před námi díky moderní technice.Nenechme je ale zcela propadnout počítačovému světu. Naučme je poznávat také jiné,důležité věci, na které v dnešním schonu posouváme do pozadí.Naučme je,že i příroda nás potřebuje a bude potřebovat tak jako my ji.Naučme děti milovat vše živé i neživé a otevřme jim srdíčka.Mnoho z nás rádo vzpomíná na dobu,kdy s kamarády běhaly po lese a hrály různé poznávací hry.Vratme zpátky do těch let,zapátrejte v paměti a dejte možnost vzpomínkám na dětství vyplout na povrh.Nenechme se zcela strhnout pokroku.Vždyt stačí jen otevřít okno a pozorovat nebe.
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2185
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Besedy s dravci

Příspěvek od fesoj » stř 07.12.2016, 19:15

Moc hezky napsáno. Jen postrádám základní účel tohoto příspěvku, kterým by /podle mne/ mělo být navázání kontaktů. A k tomu chybí adresa či nějaký odkaz. Myslím, že by to admin snad nepovažoval za komerční inzerci.
Kritériem pravdy je praxe.
ivanajirsova4866
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 06.12.2016, 11:36

Re: Besedy s dravci

Příspěvek od ivanajirsova4866 » stř 07.12.2016, 20:22

Srdečně Vás zdravím.Ano kontakty jsem tam neuvedla právě z důvodu komerce.Ale budu samozřejmě velice ráda za tuto možnost a podporu. Nejen na našich stránkách Vás všechny ráda uvítám.Přikládám tedy okaz -- http://dotkni-se-kridel6.webnode.cz nebo stránky FB- Dotkni se křídel@Jirsovi kde najdete mnoho fotografii z besed i našich miláčků.
Odpovědět