Chovný/Nechovný

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Chovný/Nechovný

Příspěvek od klouda »

Jen tak pro zajímavost by mě zajímali Va?e názory na věk ( podle mě jeden rok) a jak by jste se tvářili kdyby ho u Vás někdo střelil? Podotýkám, že je filmován v honitbě s výbornou úživností,kde je srnčí zvěř v dobré kondici. Ročci mají celkem standartně vidláčka, a o silnější trofeje taky nouze není. Nevím jestli je to dobře vidět z fotek ale srnec má z profilu parů?ky vůči sobě dost vyosené. Nalevo malá vidlička, napravo lehce pokroucené bez výsad. Díky všem za poznatky.
FOTKY:

Obrázek

Obrázek

VIDEO:
http://youtube.com/watch?v=eQf2GoATxbw
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

Mno, i kdyz je docela silny v postave, asi nebude dle meho nazoru moc dobre geneticky zalozeny co se tyka trofeje. Takze ja bych ho asi strelil, zvlast pokud rikas, ze je t uzivna honitba se silnymi srnci. Podle me by takovy srnec mohl mit pristi rok nejake slabe vidlicky. Ale mozna se mylim a lepsi by bylo ho nechat na pristi rok, co ukaze. Ale to je nejiste, rije ho muze odvat buhvikam.
Takze podle me neni chovny. Toz tak.
Maris
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 11.1.2008, 12:59
Bydliště: Malšice 30

odhad věku srnčí

Příspěvek od Maris »

Ahoj, odhaduji roček a u nás chovný. Nestřelil bych ho. V honitbě vám běhá určitě nějakej bulkař, ale najdi ho!!! Jo to je kum?t. Marek.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

těžko soudit věk, je vidět, že srnec je ve velmi dobré fyzické kondici. Já osobně takovéhle srnce nelovím, je jednoduché se u nich právě o ten rok splést. takže za mně-nelovit-roček 100% chovný a i jako dvou-letý si myslím na tom není nejhůře.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Z fotek toho moc vidět není. Já bych řekl 2-letý odstřelový srnec, ročci nemívají tak tmavé kučeravé čelo a v této síle by roček byl zřejmě alespoň z části ještě v lýčí. Alespoň u nás. Navíc zkušenost mi říká, že roček nemívá tak vybělené (vystrouhané) kroty výsad, nebývá výbojný a tak intenzivně nestrouhá jako srnec dvou a více letý, ale každá honitba má jinou úživnost a tím i trochu trošku jinou zvěř.
Pokud je dvouletý, je jasně odstřelový, po takovéto zimě musí být 2-letý srnec, když má být chovný, minimálně středně zalo?ený ©esterák.

Nimrod
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

V našich podmínkách, pokud je to roček, bych ho nechal. Paličkářů je dostatek (asi se projevila mírná zima a horší odstřel srnčat). Jako dvouletýho, což si myslím, že je (náznak větrníkové skvrny na prvním snímku, pokud to není ta tráva před a i celková vizá?), tak bych usiloval o jeho ulovení. To však platí jen pro podmínky u nás.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Díky moc za veškeré poznatky. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná jistě o ročka... čim dál tim víc se přikláním, že je to spíš srnec dvouletej ( zejména kvůli fyzické kondici). Zítra se dostanu zase do revíru, tak uvidím :wink:
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět