Jak dobre prectete cernou zver?

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět

Co je na fotkach???

Bachyne
22
48%
Knour
24
52%
 
Celkem hlasů: 46
vhool

Příspěvek od vhool »

... super,myslim ze k tomu neni co dodat.aldo,proste jsi hvezda.
p.s.snad jen to"kde se mu tam vzal ten strapec" :shock: :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to mosin: 9-ku jsem ani nemusel pouzivat; stacilo, kdyz slysel, ze bude vystaven na tom znamem a vyhledavanem foru strelectvi!!! a hned pozoval jako cindy crawford nebo claudia schiffer :lol: . pokud jde o upravu, je to nejnovejsi trend - takzvany jihocesky styl prirodni. na moravu jeste nedorazil??? :wink:

to vhool: nemyslis si, doufam, ze jsem provedl operaci pro zmenu jeho pohlavi? :D zadny transsexual to neni!!! :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

neboj aldo,to bych si nedovolil.navic sam dobre vim jak je tezke kolikrat obeznat zver a vim ze kdyz se spletu na fotce tak je vse ok.proto pri lovu radsi nevystrelim nez pak premyslet kde soudruh vhool udelal chybu... :wink:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Opravdu názorná ukazka toho,jak je složité určit pohlaví černé zvěře . Fotky přitom byly pořízeny ve dne, černou v dne?ní době střílíme většinou v noci kdy pravděpodobnost přesného určení pohlaví je úplně někde jinde. Myslím si,že to byla názorná a velmi poučná ukázka pro každého soudného myslivce. Já osobně mám tento problém vyře?ený.Na samostatné kusy bez rozdílu pohlaví ze zásady nestřílím již řadu let. Pro toho, kdo se nedokáže udržet a nechat odejít kus bez výstřelu, Nechť je to ponaučením jak snadno se dopíďit k průseru.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Olaf píše:Opravdu názorná ukazka toho,jak je složité určit pohlaví černé zvěře . Fotky přitom byly pořízeny ve dne, černou v dne?ní době střílíme většinou v noci kdy pravděpodobnost přesného určení pohlaví je úplně někde jinde. Myslím si,že to byla názorná a velmi poučná ukázka pro každého soudného myslivce. Já osobně mám tento problém vyře?ený.Na samostatné kusy bez rozdílu pohlaví ze zásady nestřílím již řadu let. Pro toho, kdo se nedokáže udržet a nechat odejít kus bez výstřelu, Nechť je to ponaučením jak snadno se dopíďit k průseru.
Plně se s tímto ztotožňuji, pokud mi přijde samotný kus, který je velikostí už alespoň lončák tak nestřílím. Samozřejmě, když přijde odrostlé samotné selko.
U samotného kusu chybí porovnání, což je v noci mnohdy hlavní a jediné měřítko soudnost lovu, či chovu.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Panove, dalsi hadanka... co byste rekli na tuto fotku z myslivosti?
Kdo je kdo? 8)

http://www.myslivost.cz/Upload/Obrazky/ ... 9_35_1.jpg
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

TO ANDY:
Poslední je selátko, lovný kus, doufám, že kolega míří právě na něj, první tři chovní, třetí je podle mě kňour.

Akorát, že ten lovec si nesedne na sedátko, aby se lépe opřel 8)

může takto být, nebo jak odkazovat na odpověď, ocitovat jen určitou větu?
Naposledy upravil(a) Tomfi dne čtv 12.4.2007, 20:12, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tomfi:
Necituj prosimte ten posledni prizpevek :roll: Uz nevim jak to mam rict.

Jinak posledni kus je jasny :-) Jde spis o ty prvni tri :!:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

no, to je peknej orisek... (ale andy, diky za nej :wink: )

brano zprava doleva:
1. kus knour, cca 100 - 120 kg
2. kus bachyne, cca 70 - 80 kg
3. kus nejsem si jisty, podle tela asi knour, ale nezda se mi, ze by sli 2 knouri s bachyni
4. kus sele, 30 - 40 kg

p.s. skoda, ze nepozname pravdu :(
p.s.s. ale diky alespon za vymenu nazoru
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Pro Edelweise:
spíše si myslím, že čeká až mu tam dojde to selko. Třetí kus zprava je podle mě kňour!
První a druhý bych řekl bachna
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Dle mého názoru je rozhodně třetí kus z prava kňour. Potom ten poslední je slovitelný a dokonce bych se dohadoval, že by to snad byl kňourek? ale těžko říci. První kus je dle mě bachyně. No a ten druhý bych taky tipoval na bachyni. Jednak není vydno znaků kňoura a dvadnak jak bylo zmíněno, tak by asi tak velcí dva kňouři tu nebyli.

Jinak ten borec dle mě míří úplně někam daleko víc dopředu jak na poslední kus. A je taky dle mě blbost namířit dopředu a čekat až mi to doběhne do rány, protože by tam mohlo doběhnout jiné. Také je docela možné, že je to jen foceno jako ilustračka a ani se nestřílelo :wink:

ještě bych měl dodat hmotnosti, takže z prava do leva (hmotnosti vyvržené):
1. cca 90
2. cca 80
3. cca 100
4. cca 40 max 50, ale to už je moc
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

jejda :lol: ja bych opet vybocil z rady a tipuju tri sekaci cca 60-80kg a to posledni je jarni sele max 30kg (vse po vyvrzeni) a navic vsechno knourci :lol: a ted me sezerte :lol: :lol: :lol:

p.s. navic je to v zime (klidne prosinec) takze knouri po hromade neni zas az tak vzacnost :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No a ja bych rekl rovnez jako Vhool, ze jsou to vseci knouri. Prvni tri kolem 100Kg a posledni tak 40Kg.

Bachyni NEvidim :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

...jeste k tomu kam ten "pan"miri,rekl bych ze pan bude hamoun a ceka az se mu ti dva daji do zakrytu :evil: .....
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Souhlasím s Vhoolem a Andym, podle mě je to partička buzíků, páč tam asi fakt žádná holka není.
Odpovědět