Natura Viva

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Natura Viva

Příspěvek od Sody »

To byla nepovedená citace Myslivce Mildy ("Nabídli i lepší podmínky než v minulých letech, jenom aby mohli výstavu PRO LIDI uspořádat jak nejlépe to jenom půjde.").

Já tuhle fintu znám, proto jsem se najedl v lahůdkách kousek od výstaviště. Ale bylo mi líto důvěřivých návěvníků z daleka, kteří se při placení tvářili dost nešťastně...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva

Příspěvek od Lotr »

Tak nejvíc jsem se asi dozvěděl od Mildy, děkuji za info. Bohužel situace je jaká je, takže to byla asi nadlouho jediná myslivecká akce, na kterou se dalo dojet z všech koutů naší krásné vlasti. Ostatní akce padají jedna za druhou, většina lidí se bojí nákazy a raději zůstane doma.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva

Příspěvek od Myslivec Milda »

Nechtělo se mi kvůli jednomu příspěvku zakládat nové vlákno na téma: Dobře už bylo.

Takže pár aktuálních informací pro příští rok. Jednak velmi stručný výtah ze zprávy CZ-UB pro obchodníky a dodatek o výstavách v příštím roce.

Vážení obchodní partneři,
Česká Zbrojovka plánuje v příštím roce zúžit nabídku kulovnic - viz příloha.
Dle tohoto výhledu budou v příštím roce již kulovnice řady CZ 557 Lux a Lux II vyráběny pouze v rážích 308 Win. a 30-06 Spr., pokud nepočítáme novou ráži 6,5 Creedmoor.


Když k tomu připočítám fakt, že je definitivně zrušený veletrh SHOT SHOW 2021 v USA a velmi, velmi pravděpodobně taky IWA 2021. ( velcí vystavovatelé – Blaser / Swarovskioptik a další už dnes prohlašují, že oni tam určitě nebudou, i kdyby IWA byla ).

A bude hůř. CZK stále oslabuje vůči USD i k EURO , výrobci zdražují a zboží bude míň.

Takže možná, maybe, budeme vděční za Natura Viva 2021, pokud ji povolí.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Natura Viva

Příspěvek od bon »

Myslivec Milda píše: úte 17.11.2020, 18:27 Česká Zbrojovka plánuje v příštím roce zúžit nabídku kulovnic - viz příloha.
Pro CZ UB je lepší business flákat po tisících BRENy 2, na které podepsali kontrakt s AČR než dělat po pár kusech široký sortiment kulovnic pro myslivce.
Sorry za OT.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Natura Viva

Příspěvek od Toma »

A tak je to i se střelivem S a B.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Natura Viva

Příspěvek od roman200 »

No co se dá dělat, situace je taková jaká je, náboje si dělám sám a poslední slušná kulovnice od CZ UB je CZ550. Na poslední Natuře jsem byl a nebylo to špatné, více místa a co jsem chtěl jsem sehnal.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Natura Viva

Příspěvek od vasil »

a já myslel že je nemožné ještě zúžit nabídku kulovnic v CZUB a přece :)

malá vzpomínka na Naturu: musím dodatečně pochválit Mildu, jako jediný měl na výstavě prezentaci skutečných zbraní!

dál jedna "veselá" příhoda. V pavilonu po levé straně za stánkem Meopty byla paní která dělala ruční rytinu na zbrani, když se odněkud zprava ozvala rána z poplašňáku. Myslím že chybělo málo a dláto šlo durch :lol:
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Natura Viva

Příspěvek od vasil »

tak Milda byl zlým prorokem: výstava IWA 2021 zrušena
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Natura Viva

Příspěvek od Michal_123 »

Od čtvrtka 26. do neděle 29. května 2022 probíhá, tentokrát v řádném termínu Natura Viva 2022.
Vystavovatelé přivezou do Lysé nové modely kulovnic, brokovnic a malorážek, uvidíte například zbrusu novou CZ 600, termovizní předsádku tM35 Swarovski optik, mnoho typů nově povolených tlumičů hluku, japonské kulovnice Howa a řadu dalších exkluzivních novinek, které potěší i nejnáročnější lovce.
https://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Z ... -VIVA-2022
https://www.vll.cz/natura-viva
bart34
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20.9.2009, 9:20

Re: Natura Viva

Příspěvek od bart34 »

Ahoj, na výstavě měl stánek nožíř, který nabízel samostatné pilky v parohové rukojeti. Nejen, že jsem se blbec nerozhoupal k nákupu, ale ani jsem si nevzal vizitku. Nevíte prosím někdo kdo to byl? Díky.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Natura Viva

Příspěvek od Michal_123 »

Kde ten stánek byl? Vzpomeneš si přesně na umístění?
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva

Příspěvek od Myslivec Milda »

AD: bart34 – stačí se podívat na seznam vystavovatelů. Jak prosté, že.

https://www.vll.cz/natura-viva/seznam-v ... atel%c5%af



AD: Michal_123 : Každá výstava má svoje specifika, která jsou povrchnímu návštěvníkovi skryta. V podstatě ho po právu nezajímají. Zaplatil si vstupné na atrakci a chce si za svoje peníze užít a pobavit se. Aby taková atrakce fungovala, musí být splněny základní předpoklady a zájmy pořadatelů a vystavovatelů. Výstaviště VLL je soukromá firma. Ta musela investovat do budov, celoročně musí platit svoje zaměstnance, náklady na provoz a údržbu výstaviště a taky něco vydělat, že. Nikdo jim nic jen tak zdarma nedá. Pro ně je zdroj existenčních příjmů poplatek za stánky od vystavovatelů + tržby za vstupné. Navíc pořadatel VLL nese náklady i na „zadarmózní“ takyvystavovatele, kteří jsou však zpestřením a lákadlem pro obecenstvo./ Odborní přednášitelé, ČMMJ, VIP organizace, včetně neziskových atd.atd. / ( Výstaviště Brno je jiná kapitola, tam když nevydělají, tak rozdíl v hospodaření doplatí vlastník = město Brno.) Dále jsou tu platící vystavovatelé. Každý z vystavovatelů má náklady na přepravu exponátů a zboží na výstavu, pojištění, poplatek za stánek, náklady na ubytování, když je na výstavě, tak mu utíkají obchody doma, atd. Tady nastává střet zájmů. Pořadatel chce samozřejmě co největší nájem za všechny možné stánky na výstavě, je to ten jeho největší životodárný díl příjmů z atrakce, no a vystavovatelé zase chtějí co nejmenší nájemné, aby se jim účinkování na atrakci vyplatilo. Tady začíná tvrdá obchodní kalkulace každého vystavovatele, jestli se vůbec vyplatí vystavovat, když si za ty peníze co je tento špás stojí můžou zaplatit parádní rodinnou dovolenou třeba na Kubě, nebo si pořídit něco jiného. Jestli je účast na výstavě ekonomicky smysluplná. Všechno je to jenom obchod ! Nic osobního, nikdo se neprezentuje jen tak pronic-zanic. Vystavovatelé očekávají, že hodně prodají a ze zisku pokryjí svoje náklady a něco vydělají. Prezentace pro návštěvníky typu – „ okukovatelé, mudrlanti a nickoupitelé“ nedává smysl. Komerční výstavy – kdekoliv fakt nejsou charita. Všimněte si, kolik tradičních, obrovských mezinárodních výstav, autosalonů a veletrhů letos zaniklo z ryze komerčních a ekonomických důvodů. I ta IWA 2022 v Norimberku byla letos strašně ubohá. Chtělo by to dodat: uvidíte už brzy i u nás. Žijeme v digitální době, kdy čím dál víc prodávají různé E-shopy z obýváku, které nemají náklady jako klasické kamenné obchody a tím pádem jsou často levnější. Tak to prostě je. V této situaci probíhá dohadování mezi pořadatelem Natura Viva a vystavovateli o cenách za účast. Když to bude ekonomicky nepřijatelné pro některou stranu : Pořadatel/Vystavovatel, pak ubude pestrosti a nabídky zboží pro návštěvníky a ti začnou přemýšlet, jestli to vstupné na atrakci není moc přehnané vzhledem k tomu, co dostanou na oplátku za svoje peníze. Pokud bude návštěvník nespokojený, podruhé už nepřijede. Aby takové akce typu Natura Viva mohly fungovat a existovat, musí se najít takový konsenzus, kdy budou všichni účastníci atrakce co nejméně nespokojeni. Někdo musí takovou akci jako je Natura Viva zaplatit a zaplatit ji v konečné fázi musí právě platící a utrácející návštěvníci, bez nich by výstava nedávala smysl. Takhle to funguje. NIC není zadarmo, leda smrt. I tu však musí člověk zaplatit životem.
Odpovědět