Škatule, škatule, hejbejte se ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

To je snad jasné - disciplinární senát byl vcelku nezávislou institucí, zpravidla konal bez ohledu na případnou stranickou příslušnost provinilce a přřspíval k vytváření dobrého jména myslivecké organizace. Ale těžko vysvětlovat někomu, pro koho je vše z období před "sametem" jen a jenom špatné.
Kritériem pravdy je praxe.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

Starému bolševikovi se holt zastesklo po kárných senátech, odebírání povolenek, vylučování atd., není nad tu "spravedlnost z ulice". Komora, případně povinné členství a jakési disciplinární senáty je totální nesmysl. Neexistuje jediný důvod aby jakýsi pofidérní spolek suploval úlohu SS. V Maďarsku ÚS povinné členství v komoře prohlásil za protiústavní, na Slovensku se tak zatím nestalo. Ale pro jisté lidi je to lákavá představa, docílit tím povinným členstvím pravidelného přísunu financí pro pár jedinců, to je ten jediný důvod, proč chce někdo komoru a povinné členství.
MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Na Slovensku to je dobrý kšeft pro pár jednotlivců
CZ 550 american 308win.
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Špalda »

Když tak nadáváte pořád na minulí režim ve spojitisti s ČMMJ. ČSMJ-ČMMJ. Byla založena v roce 1923 a to byli komunisti KDE?
Je to od nás spíš ostuda, že nedokážem v organizaci kterou zakládali naši dědové spíš pradědové, udělat a udržet pořadek aby se za nás naši předci nemuseli stydět. Ano Já jsem členem ČMMJ. Spiš bych řekl, že těm nečlenum je lito pár kč navic za pojištění a členství u ČMMJ o proti jiným pojišťovnám a proto vymýšlí jak si to omluvit.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od crif »

Špaldo asi takto, když už píšeš o tom jak si udělat pořádek.
Proběhly volby a ve vrcholných orgánech sedí kdo sedí. Kupříkladu zmíním p. Nováka z kynologické komise. Zúčastnil jsem se několika zkoušek z výkonu psů. Jak měli rozhodčí dvojí metr k "rodině Nováků" a ostatních vůdců, ti může říci spousta kynologů z Kolínska. Vše podchycené, protože byly potřeba body na Podhajského. Jinde by je vyhodili. Dokonce je jednou zařízl jeden rozhodčí přímo na první disciplíně- ohrádka. Už v životě neposuzoval ve zmíněném okrese.
Takže co k tomu říci. Odkud myslíš ten pořádek? Z jakého stupně?
Co se týče pojištění. Sami si můžeme vybrat kam. Ale už jen ta dvojitá vazba, se mi příčí. A proto říkám. Ano, ale chci mít jasný výstup z jejich činnosti.
Sám platím pojištění v řádu stovek tisíců za majetek, tak mě pár stovek nemůže položit. Ale....ale.....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Tim »

Já se teda nemohu míchat do toho, jak to bylo nebo nebylo s ČMMJ za komunistů, protože když probíhala sametová revoluce tak já zrovna čekal až mi máma vyvaří pleny :lol: Ale...
Pokud do toho mohu vnést pohled mladého myslivce, tak asi takhle... Členem ČMMJ nejsem. Proč? Vlastně nevím... Když jsem si dělal lovecký lístek, nikde jsem se nedozvěděl co ČMMJ vlastně dělá, jaké by to pro mou maličkost mělo výhody a nevýhody... Zkrátka a dobře ČMMJ není vidět. A už to je podle mně špatně...
O vstupu do ní ale nyní přemýšlím. Můj dlouholetý kamarád si právě nyní chce dělat lovecký lístek a nemaje automobil, poprosil mně o to, zda bych ho na přednášky vozil. Po pár vyslechnutých přednáškách se o mně ale pokoušela mrtvice, protože to co tam někteří "lektoři" hustí adeptům do hlavy je prostě a jednoduše k zblití... Položil jsem tedy kamarádovi (jeden z přednášejících) otázku, jak je možný že jeho kolegové vůbec mohou s tak mizernými znalostmi chtít někoho učit a víte co mi odpověděl? Že jsou rádi že mají aspoň někoho, protože jim ČMMJ neproplatí ani cestu (a to někteří jedou i 50km) ani případnou stravu a tudíž to nikdo nechce dělat...
A to je sakra špatně....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od BwanaHunter »

Mě nějak asi uniká logika toho, jak by povinné členství přispělo k "nebezzubosti" ČMMJ a jejímu lepšímu fungování.

Špalda> je laciné obvinit ty, kdo nejsou členy ČMMJ, že to je proto, aby ušetřili pár stovek. Je spíš na zamyšlenou, proč se ČMMJ nedokáže chovat a prezentovat tak, aby myslivci chtěli být členy, byli rádi a byli ti hrdí, jak tu zaznělo. Že je jednotná, silná a schopná organizace potřeba, o tom žádná.

Já jsem osobně zvědavý, co ukáže nové vedení. A to myslím bez ironického podtextu. Prostě zvědavý. Prvotním trochu zklamáním pro mě byla reakce předsedy na návrh novely zákona o myslivosti. To že je proti, to by mi nevadilo. Ale čekal bych trochu konkrétnější důvody, jako že novela nemění nefunkční způsob mysliveckého plánování apod. Místo toho jen neurčité prohlášení - jsme proti, je potřeba ustanovit komisi, vytvořit koncepci...blablabla, přišlo mi to jako bezkrevné prohlášení politika, a ne schopného a akčního manažera. Ale třeba jsem to jen nepochopil. Na stranu druhou, pokud byl jednatel neschopný a byl odvolán, je to pozitivní příznak. :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od sara »

Pánové to je boj s větrnými mlýny. V jakémkoliv lidském uskupení, které vykazuje dané charakteristiky /počet jedinců, strukturovanost, územní rozložení skupin, atd.........../.nastupují takřka "přírodní zákony", kterými se toto uskupení řídí. Klasický referenční vzorek máme v politice na všech úrovních. Motivem pro přijetí funkce nebo "funkcičky", je potřeba moci a jsou to hmotné statky. Rozhodně ne páchat malé nebo větší dobro pro všechny. Není to nic povzbuzujícího, ale je to ,s pravděpodobností rovnající se takřka jedné, tak. A tyto principy jistě fungují beze zbytku i v ČMMJ. Tím se samozřejmé nevylučuje možnost vytvoření určité protiváhy, třeba v nepokojenosti členské základny. Ale, tam je mnoho ale. sara
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Špalda »

BH..Špalda> je laciné obvinit ty, kdo nejsou členy ČMMJ, že to je proto, aby ušetřili pár stovek.


V mém okoli, každeho koho se zeptám PROČ není členem, tak 99% odpoví. Proč bych měl platit 800kc, když jinde platím cca polovinu. Takže to o těch penězich taky bude. :?
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

Špalda - jenže to právě vypovídá o tom, jak je ČMMJ vnímána, pouze jako zdroj nekvalitního a předraženého pojištění. Otázka zní proč. Odpověď - protože se tak sama ČMMJ chová, nese tedy sama následky. Za posledních cca 25 let neudělala pro myslivce nic, naopak. Tak čemu se kdo diví? Moc sem nepřispívám, ale v řadě názorů se shodnu s BH, tak jak čtu jeho příspěvky. Navíc ten vývoj sleduji dlouhodobě, spíš jen tak ze zájmu, jako "hrdý nečlen", o nějakých pár stokorun tady vůbec nejde. ČMMJ je organizace, neustále řešící interní skandály, problémy, ekonomické úniky, bolševický způsob řízení, absolutně netransformovatelná, neschopná flexibilně reagovat, nemá dostatečně erudované lidi, nikdy nekončící bláboly o tradicích a dalších zcela zástupných problémech dostávají prioritu oproti skutečně majoritním problémům atd. Je až komické pozorovat, jak se najednou ČMMJ ohání jakousi koncepcí myslivosti, když dlouhá leta byla proti a jediný, kdo tvorbu dlouhodobé koncepce prosazoval, byla APM v čele s Ing.Řehákem, kromě vágních připomínek k novému návrhu ZoM není schopna reagovat legislativně kvalitními a podloženými návrhy atd., prostě není tam nic. To dneska pro řadu lidí není otázka těch pár stokorun, to je otázka proč platit na něco, co k ničemu není. MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Zbrojovák »

To jsou vše obecně známá fakta. A musí se nechat že Figi má, ať chceme nebo ne, pravdu...
Jinak jsem též nečlen, nikoliv však hrdý, bohužel...
Spíš je mi divné že v Myslivosti to nezdůvodnili a informovali až v 4/16, když ve Světě Myslivosti 3/16 je kompletní koment a k tomu přímo i vyjádření předsedy.
Myslivost je přece "stavovský" časopis ČMMJ ne? :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovak> tak má pravdu, min. částečně. ČMMJ "něco" dělá, zajišťuje kurzy a zkoušky uchazečů, zkoušky psů, střelecké soutěže... Ale záleží na úhlu pohledu, dá se namítnout, proč tedy nepřipadá tahle činnost myslivcům tak významná, aby měli pocit, že má smysl finančně podporovat organizaci? Je to proto, že jsou nespokojení s kvalitou? Nebo proto, že je to z většiny taková banda ignorantů, o jaké mluví Špalda, která uvažuje ve stylu "lovecký lístek už mám, psa nemám a mít nebudu, tak proč bych neušetřil takový strašný balík, pár set Kč, když je za to x piv"? Nebo si říkají, že tohle je sice fajn, ale to je ten základ, a chybí jim to, o čem píše MSoukup? To že ČMMJ není vidět v médiích, že nedělá nic proto, aby zlepšila reputaci a postavení myslivců ve společnosti (to že si to leckdo kazí sám, to mi říkat nemusíte), že není schopná aktivně působit proti prosazování nesmyslných zájmů různých antispolků, že není schopna kvalitně se spolupodílet na legislativě, že není schopná zajistit myslivcům kvalitní informační servis, jak vidíme třeba na příkladu změny zákona a změny sdružení ve spolky a požadavky na dokládání ekonomických dokumentů do rejstříku, jak je diskutováno ve vedlejším vlákně? Někde ten informační servis je nulový, někdy jsou informace podávány vyloženě mylné a chybné. Čest výjimkám, ale ve většině případů...
Figi mluví o vzdělávacích akcích, dokonce zdarma, na které nikdo nechodí. Ne že by mě překvapilo, kolik je mezi myslivci ignorantů, co jdou radši do hospody...ale u koho z vás kdy proběhla nějaká vzdělávací akce, kterou zajišťoval OMS? Zase, čest výjimkám, ale mě by to vážně zajímalo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3397
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

No není to vše tak úplně pravda. Třeba:
http://www.cmmj.cz/Organizacne-pravni/V ... avody.aspx
http://www.cmmj.cz/Ekonomika/Ekonomika/ ... ictvi.aspx
Jako člen ČMMJ máš slevu 10% na čtyřkolky Toyota. U Hiluxu Vám to vykompenzuje příspěvky na celej život.
A ty další zmiňovaný akce? Už jsem tu někde uváděl nástřel, na jaký platy ty příspěvky vyjdou. Propagace? Kolik třeba stojí pořízení a uvedení propagačního materiálu třeba v televizi?
Nezlobte se, ale na mě to dělá dojem, že počítáme, že za 500,- Kč/rok (odečtu zhruba pojistku) jsme si zaplatili super servis a sami si budeme šmidlat jen to, co nás v myslivosti baví. A pokud bych někde za něco loboval, tak to taky nebudu troubit do světa.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové ...Pane Bože nesvádějte vše co se v dnešní době děje s lidmi na bolševika . Kdo z vás ho pamatuje ? Když se kradlo a kamarádíčkovalo tak jen v nějakých 50 000 horních.. a co dnes ?
Můžu vám jen napsat, že spousta zahraničních hostů (myslivců) a pořádných kapitalistů jen nostalgicky na tu dobu vzpomínají na jaké úrovni zde myslivost byla. Dnes jen podvodné jednání a prachy. Úroveň klesla minimálně o 50% . To nepovídám já, ale oni. Může za to ČMMJ ? Asi to bude spíš v každém z nás a systému . Čech je zvyklí vše svádět na druhé. Hlavně když to sype...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Co xe týče akcím pořádaných ČMMJ a zájmem oně ze strany členstva, uvedu konkrétní čerstvý příklad " Přehlídka trofejí okresu Trutnov a honiteb KRNAP. V MS nás je přes dvacet a na tu přehlígku se přišlo podívat asi 5 členů, z toho dva, kteří v lo0nském roce nic neulovili... Člověk aby se za ignoranci svých "kolegů" styděl.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět