Škatule, škatule, hejbejte se ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Jednoduchá otázka jak by to za komančů dopadlo kdyby na zkouškách byl rozhodčí bez aprobace a jak dnes :-D
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

I tehdy se dělo ledacos... Pamatuji se, že v r.1977 na PZ v okrese Rychnov n. Kn. málem došlo k tomu, že skupina malých plemen jela domů bez zkoušek, jelikož rozhodčí se nedostavil. Nakonec, po poradě rozhodčích, se vrchní rozhodčí zeptal, zda všichni souhlasí s tím, aby posuzoval jeden z vůdců - známý chovatel velššpringrů p. Frantiček Liml. Nikdo neprotestoval a tak se zkoučky mohly uskutečnit, i když to taky nebylo na 100 % košer.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od figi »

Ještě k těm vzdělávacím akcím - jen za poslední měsíce - koncem roku v Šluknově proběhla přednáška ( org. OMS Děčín ) na téma Lovecká optika, zaměřená na praxi, současně proběhla předváděčka FOMEI s možností pozorování a porovnávání za světla až do tmy. Obsazenost sálu tak sotva 20%. Ti, co byli, nadšení, a najednou to chtějí ti, co nebyli. Takže v červnu opakování. V březnu v České kamenici ( org. OMS Děčín ) aktiv - den plný přednášek o srnčí, černé, vysoké, ale i o historii přehlídek trofejí na Děčínsku. Obsazenost sálu sotva 40%. Za 10 dní bude Myslivecká konference v Liberci, zase celý den zajímavé přednášky, tak sem zvědav na účast. Netuším, jak je to jinde, ale tady u nás na severu je z čeho vybírat, třeba už teď se těším na tradiční Setkání jelenářů u Děčína (http://figi63.rajce.idnes.cz/Setkani_jelenaru/) a na další.
Na přehlídky trofejí také slabá účast.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od crif »

Zdeněk41> můžeš nějak charakterizovat tu úroveň, na jakou vzpomínají?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Lotr »

Je to o lidech a o penězích, jako všechno dneska. Též jsem nečlen, již několik let. Protože probíhá období výročních schůzích a mnoho hospodářů se zajímá o čísla odlovu, pohledal jsem pro ně i pro svou výroční zprávu nějaká čísla a vyšlo mi, že v mysl. roce 2013/2014 bylo v ČR evidováno 97.247 držitelů loveckých lístků, ČMMJ se svým počtem členů moc nechlubí, jediný údaj, který jsem dohledal na internetu byl stav k 31.10. 2015, kdy ČMMJ evidovalo 63.000 členů, což značí, že 37.247 držitelů loveckých lístků není organizováno v ČMMJ. Docela zajímavá čísla to jsou, která také o něčem svědčí. Proč nejsem členem? Protože jsem zjistil, že toho tolik pro mě, jakožto řadového člena, ČMMJ nedělá. Omílaná klišé, psa nemám, střílet už tolik nechodím, na vrcholové akce už vůbec ne, jsou u mě prostá pravda, a dál? Dál nic. Velice paradoxně však s ČMMJ docela úzce spolupracuji. Z naší party, která se hrdě nazývá expertním týmem a dlouhodobě se zabývá problematikou střetů zvěře s motorovými vozidly není také členem ČMMJ nikdo. Když jsme začali s pachovými ohradníky a začali mít výsledky, tak se na výstavě v Salzburgu objevil Jarda Kostečka stylem tady mě máte, jsem zástupce všech myslivců v ČR a chci jen to nejlepší. Začínali jsme s jedním úsekem ošetřeným Hagopurem na roudnicku, pořádali semináře, šířili osvětu, osobně jsme jezdili do honiteb po celé republice a dnes jsou pachové ohradníky rozšířené po celé republice. ČMMJ si z toho vyzobala exkluzivní práva na prodej prostřednictvím svého e-shopu. I toho Luďka Králíčka, který se do projektu rád přidal a pro osvětu s pachovými ohradníky udělal hodně práce, vyštvali. Po zjištění, že pachové ohradníky nejsou všespásné, jsme začali vymýšlet další a další způsoby ochrany silnic před střety se zvěří, přes jednoduché odstraňování náletů od silnic a zpřehledňování nepřehledných úseků až po poměrně sofistikované zařízení, jakým je Deer Detter 430, které zkoušíme u nás v Ústeckém kraji a se které jste i s mojí maličkostí viděli v televizi. Dodnes spolupracujeme nejen s ČMMJ, ale i s dopravní Policií ČR, Výzkumným ústavem lesního hospodářství a myslivosti, Krajskými úřady, Centrem dopravního výzkumu, firmou Hagopur a dalšími.
A co na to ČMMJ? Nic. A přesto pořád spolupracujeme. Bylo třeba zorganizovat v r. 2013 školení mysl. stráží, na úrovni dobrých lidských vztahů jsme dali s předsedou lounského OMSu hlavy dohromady, sehnali prostory, uspořádali dva dny školení a za ty dva dny jsme proškolili 95% mysl. stráží v okrese Louny. Stejnou cestou jsme provedli školení pro myslivecká sdružení, aby se mohla transformovat na spolky. Vyrobil jsem jednoduchou kuchařku "Jak ze sdružení na spolek", uspořádali jsme pár sezení a je to. Chlapi ze sdružení chodí dodnes pro radu. Nehledíme na to, zda jsou nebo nejsou členy ČMMJ. Ale ČMMJ se pořád chová tak, jako by byla nejmocnější organizací. Chcete dotace do spolků na léčiva, příspěvek na LUP, na vypuštěné bažanty. Dostanete ho, ale 85% členů Vašeho spolku musí být organizováno v našem okresním OMSu. (vydírání). Složils zkoušky na první lovecký lístek? Dostaneš za to od nás příspěvek, zaplatíme Ti členství na 3 roky. Ovšem Tvoji rodiče či prarodiče musí být nejmíň 10 let členy ČMMJ. (diskriminace) Když se konečně podaří sehnat někoho z nemyslivecké rodiny, tak ho ČMMJ ihned odradí k členství tím, že ho diskriminuje protože jeho rodiče nejsou členy. Co takový člověk udělá? Půjde a z trucu si zaplatí komerční pojištění. O různých vtípcích, že si na zkouškách psů připlatíte za účast až dvojnásobek jen proto, že nejste členy ČMMJ, nemluvě. Stejně to není k ničemu, protože těch pár stovek 1x za několik let vůdce, který si ty zkoušky složit potřebuje, nezabije, pouze ho to znovu odradí od toho, být členem. Mnoho let se diskutuje o tom, ať se od poplatku oddělí pojištění, že se mnoho lidí rádo vrátí, jen proto, že si sami chtějí rozhodnout, kde jsou pojištěni, mnohdy se svými psy. ČMMJ neslyší a asi slyšet nechce.
Pokud se nezmění myšlení lidí, zejména ve vrcholových funkcích, tak ke změnám v ČMMJ samotné a návratu lidí do ní nikdy nedojde.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od figi »

Rozhodně bych neoznačoval zvýhodňování členů ČMMJ na akcích pořádaných ČMMJ za "vtípek", naopak bych to zvýhodnění /znevýhodnění/ osobně udělal ještě větší.

Dnes to zvýhodnění členů nejrůznějších institucí a klubů funguje ve všech oblastech, a výrazněji, netuším, jestli to někomu přijde nenormální. Naopak si myslím, že to lidi berou jako normální. Myslivci ale myslí jinak, jak je vidět.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

Jak píše figi, jsou tu argumenty, že ČMMJ pro své členy nic nedělá a pak jsou tu nářky, že své členy zvýhodňuje. Já vám chlapi asi nerozumím. Chcete, aby ČMMJ dělala vše pro všechny myslivce, ale aby to sponzorovali jen členové? ČMMJ nežije z veřejných financí, nebo o tom alespoň nevím.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Lotr »

Já si nenaříkám, já pouze konstatuji. Samozřejmě je to věc názoru, ale jsou instituce a organizace, které si to dovolit můžou a které nemůžou. Ruku na srdce, ČMMJ prochází těžkou krizí, odlivem členů a tak si dle mého názoru tohle dovolit nemůže. Zkoušku na první lovecký lístek si můžu složit při studiu na škole, potažmo při nějaké organizaci mimo ČMMJ, stejně jako hospodářské zkoušky, je otázkou času, kdy se někdo ujme organizace zkoušek lovecky upotřebitelných psů. Organizace nebo spolky sdružující myslivce mimo ČMMJ už existují.
Mimochodem vtípek to je, zatím co některé OMSy odlišují poplatek pro nečleny pouze o několik desetikorun, tak některé OMSy to dávají nečlenům "sežrat" v řádech stovek až tisíců, člen ČMMJ 450 Kč, nečlen 1250 Kč. Mimochodem důvod, proč jeden z mých známých jel na zkoušky se psem o dva okresy vedle, protože tohle ho nejen urazilo, ale přímo nas....o. Že má zaplatit o pár kaček navíc jako nečlen chápe, ale nechápe, proč má být okraden, potažmo v rámci jedné a té samé organizace. Nekoukejte na to pohledem členů ČMMJ, mnohdy i zasloužilých (v dobrém slova smyslu), koukejte na problém očima té druhé strany. Nejde o peníze, ale o princip.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Kamile, když už jsme u těch poplatků u zkoušek LUP. Například u nás tyto ceny navrhovala kynologická komise ke schválení radě OMSu. Oni si to pejskaři ošéfovávají bez dikce ČMMJ a prosazují si to. A je v tom kus pravdy, která vychází i z potřeb a z praxe.
Psů i vůdců je čím dál méně, korony slabé, pořadatelé se snaží ,musí zajistit vše - pro 2 lidi nebo pro 150, a nakonec to konče prodělkem. Jednatel OMSu, který tam dělá administrativu a výběrčího, zaplatí rozhodčím cesťáky a celodenní rentu, nakoupí vítězům poháry a ceny, zaplatí MS za zvěř a v neposlední řadě i za pronájem honitby, kde se zkoušky konají. Tak to je. Něco to stojí. Většinou z toho vybraného za poplatky moc nezbyde.
Nehledě na to, že do kynologie se tlačí více a více ženských, které jsou pouhými množitelkami svých pejsků, k myslivosti vztah nemají, upotřebitelnost psů je jim šumák a potřebují pouze zkoušky pro kšeft se svými psy. V podstatě kurví kynologii. Proč by si tito lidé neměli zaplatit jiný peníz než chlap, co myslivost dělá srdcem. Já jsem člen ČMMJ a neřeším nic. Už jen z principu, protože si myslím, že musíme mít organizaci. Jsme ozbrojená složka a pokud složkou nebudeme a budeme pouhými jednotlivci, budou si s námi dělat co chtějí. Už jen ty snahy EU o zákazu samočinných zraní a vojenských ráží. No a v Brně teď na výstavišti můžete podepsat petici, měla by být pod hlavičkou myslivců...Tož tak, ale pravdu máš, ČMMJ by měla fungovat trochu jinak, poctivě a svižně....
Naposledy upravil(a) Jan Slavětínský dne stř 06.4.2016, 10:40, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Zdenek41 »

To Crif co ti k tomu mám asi napsat...podiv se okolo sebe jak to vypadá ,myslivost jako taková jde úplně do pr....Stačí si zajít na zkoušky o první lovecký lístek a to co z nich přijde do honiteb. Ty znalosti jsme měli tak v osmé třídě ZDŠ. Ale o to by ani tak v dnešní době nešlo co je nejhorší chybí úcta ke všemu živému, sebe pokora. Kariérizmus a s tím související jájovství jen já a nikdo jiný. Spolek, sdružení je od slova spolčovat se, sdružovat se. Proč se dnes razí heslo dva do spolku už je moc. Po té lidské stránce, znalostí a úctě k živému je to dnes opravdu špatné.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

To, že nějaká organizace zvýhodňuje svoje členy, je samozřejmě naprosto v pořádku, pokud je toho názoru, že jí to přinese nějaký efekt. Co už ale v pořádku třeba vůbec není, je používání ,řekněme ne zrovna "kalých" praktik. Abych byl konkrétní, není to zas tak dávno (pár let), kdy ČMMJ nabádala jednotlivá MS, aby neumožňovala účast na společných lovech těm, kteří nejsou pojištěni u Halali, resp. aby bylo vyžadováno předložení celé signované pojistné smlouvy s komerční pojišťovnou, s celou řadou detailů o plnění, době pojištění, dokladu o zaplacení atd., v případě nepředložení vyloučit takového účastníka ze společného lovu. Musím říct, že mě to tehdy docela pobavilo :-), tak jsem jako hospodář v soukromé honitbě vyhlásil, že to samé u nás platí pro členy ČMMJ, tedy předložení kompletní smlouvy se všemi náležitostmi včetně dokladu o úhradě, páč nějaká průkazka jakési zájmové organizace jako doklad o pojištění a výši plnění mě vůbec nezajímá :-), protože z ní též nelze poznat, na jakou výši je plnění sjednáno a zda neobsahuje výluku pro případ neopatrného chování pojištěného. To byl povyk panečku:-), fakt docela prča:-). No a netrvalo ani tak moc dlouho a vývoj událostí mi dal za pravdu, nenápadně vyšla najevo aférka, kdy nejmenovaný OMS sice příspěvky a pojištění vybíral, v průkazkách potvrzoval, leč platby neodváděl, takže jeho členové de facto nebyli pojištěni. A taky se ukázalo, že ČMMJ vlastně vůbec nemá přehled o tom, kdo je pojištěn a tak J.Kostečka najednou začal shánět nový program evidence členů, průkazkou je od té doby ten cár papíru (sjetina), a ty tlaky na to, jak nečlenové ČMMJ by měli předkládat smlouvu tak nějak zmizely :-). Ale třeba si ta organizace, resp. její vedení fakt myslí, že tohle je ta správná cesta a metody, jak navýšit počet členů, stabilizovat členskou základnu atd. :-):-). MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

PS - ještě jsem zapomněl, že od teď se budu víc zajímat, jestli doprovod na poplatkovou zvěř dělám nečlenovi nebo členovi ČMMJ :-). Pro členy ČMMJ to bude od letoška za peníze :-), ceny smluvní :-), bude jen správné, když mám platit dražší zkoušky se psem, tak že mi to ta organizace prostřednictvím svých členů proplatí zpět :-) a budeme si fifty fifty :-) a v případě dosledu pro člena ČMMJ ještě vysokohorská přirážka:-):-). Poplatek za občerstvení na naháňce pro členy ČMMJ taky vyšší :-), jak píše Honza Slavětín, dyk by mě nic nezbylo :-) až zaplatím kluky se psama, organizaci, honce....... Není nad to kastování podle té jednotné organizace :-):-). MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Víte chlapi, ČMMJ ,respektive okresní OMSy, nejsou tak finančně silné jako ta ČMMJ v Praze a nedisponují s takovými částkami. Je třeba tuto skutečnost rozlišovat, bohužel. Žijí jen z příspěvků členů a z toho všeho shání a platí ten běžný standart na který si všichni zvykli. Potřebuješ žádosti, povolenky, lístky k trofejím, papíry, jdeš na OMS a tam si to nafasuješ. Potřebuješ pasovací listy ,gratulační k životním jubileum nebo krále honu, vezmeš si to na OMSu ve skříni. Vysvědčení, průkazy LUP, katalogy, ceny na akce, investice do údržby zařízení - střelnic, nor, běžný provoz a náklady OMSu, atd ,atd. Víte, všechno něco stojí a chudý OMS dělá členům servis, zařizuje, organizuje, termínuje , odvádí daně do Prahy a žije v rozpočtu skromného zbytku na celý rok.
Členové to neřeší, nezajímají se o to,ale vědí, že od toho tam ten jednatel sedí a když přijdou, neexistuje,že něco nemá.
Praha je Praha . Bohužel lidé ,kteří odešli zhrzeni od ČMMJ neodešli jen z Prahy, a teď mi tam všichni trhněte nohou a polibte..,ale oslabili svůj okres a sami sebe ...
Naposledy upravil(a) Jan Slavětínský dne stř 06.4.2016, 11:55, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Kdepak to takhle rozdávají :-D
CZ 550 american 308win.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Leone, tam kde to funguje. :)
Odpovědět