Natura Viva

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Natura Viva

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, příští týden od čtvrtka 20.8 do neděle 23.8 bude probíhat posunutá výstava Natura Viva.
https://www.vll.cz/natura-viva
Chystáte se tam?
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Natura Viva

Příspěvek od roman200 »

Já snad ano, pokud jí do té doby nezruší kvůli rýmičce. Mám sice obavu z toho, jak to tam bude zorganizováno, ale snad to klapne.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva

Příspěvek od Myslivec Milda »

Osobně si myslím, že navštívit letošní Natura Viva je docela dobrý nápad. Jednak je to letošní jediná výstava s tématem myslivosti a sportovního střílení, druhák je okurková sezóna a taky po srnčí říji, tak proč si neudělat výlet na sklonku prázdnin a koupit si něco hezky-užitečného. Co vím, tak tam v hale C bude vystavovat zdejší sponzor a mecenáš fy. STROBL, taky Binox, Thermvisia, Meopta, Svět dalekohledů z ČB, Samozřejmě Záhoří-Rudel se zajímavými novinkami, z oblečení pak PETEX, Edelwild, Impala, WERRA, Aksana MODEN, Prosport, a další. Taky tam bude Betalov, Eurolamp a premiérová zajímavost - Life Style Camper ( přívěsy za auto do přírody a pro lov . Klasicky nesmí chybět Michal Zubíček. Se zbraní tam budou značky : AKKAR, ATA Arms, MAUSER , Blaser – včetně premiérových modelů – R 8 NEPTUN ( pažba potažená kůží z rejnoka + doplňky z mamutoviny, i na IWA to bylo za sklem ! Ostatně i na N.V. to bude za sklem, aby se tenhle skvost nepoškodil. Samozřejmě i modely Ruthenium, Individual, Baronesse, Black Edition, Intuition, všechny varianty Success a něco z Ultimate + známé a oblíbené další modely. Vše k prodeji. ) Dál tam bude k vidění i ke koupi kompletní nabídka optiky: Swarovski Optik, Blaser , ZEISS, Novinky z Meopty Přerov – nová řada Optika 6 a taky optiky HD + klasika. Něco od RWS a GECO. Samozřejmě i venkovní stánky s různými „ cetken – tretken & dárken “ z výletu, docela dost občerstvovacích stánků všeho druhu. Ceny vstupenek budou letos lidovější a udělat si letní výlet od čtvrtka do neděle je lepší než proležet víkend v poloze HK. Pokud jsem na někoho z vystavovatelů zapomněl, pak se tímto omlouvám.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva

Příspěvek od Lotr »

Tak co, byli jste tam někdo? Jaké jsou Vaše dojmy?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Natura Viva

Příspěvek od palkopal »

Tristní. Ale dalo se to čekat.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Natura Viva

Příspěvek od kikin »

Ale mohli jste si udělat selfičko s Burešem :D
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva

Příspěvek od Lotr »

To jsem se toho dozvěděl :lol: :lol: :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Natura Viva

Příspěvek od Róža »

Byl jsem a měl jsem raději zůstat doma. Letos to bylo hodně slabé. Za to nemůže výstava,ale ten zpropadený covid.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Natura Viva

Příspěvek od Michal_123 »

Zase tak hrozné to nebylo.
Z velkých vystavovatelů chyběl Sellier Bellot a CZUB.
Takže kdo si chtěl koupit náboje SB nebo osahat něco z produkce CZUB, byl zklamaný.
Jinak tam bylo v podstatě všechno. Samozřejmě bylo celkově méně vystavovatelů, ale hlavní věci, jako řemen od Zubíčka, nebo oblečení od Margity nebo od Harta, byly jako vždy.
Letošní hit byly chlaďáky.
Jednoznačný plus byly širší chodbičky mezi vystavovately.
A pivo Hubert vlevo před vstupem bylo jednoznačně úžasné!
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Natura Viva

Příspěvek od palkopal »

Za to nemohl covid, ale ti blbci, kteří z něho dělají ebolu. Vzhůru do ovčínů.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura Viva

Příspěvek od Myslivec Milda »

U letošního ročníku výstavy Natura Viva je třeba komplexně pochopit co se v současném česku děje. Například : BVV Brno vlastní město, a když tam s výmluvou na Covid 19 nic nedělají, tak manko v příjmech zaplatí brněnský magistrát a ředitel je v pohodě. To samé platí pro výstaviště v Č.B. Taky za ně manko v tržbách někdo jiný zaplatí. V tom je zásadní rozdíl mezi nimi a Výstavištěm v Lysé n.Labem. To je čistě soukromá firma a jeho majitel musí platit jak zaměstnance ( nebo je propustit ) , tak všechny náklady související s tímto výstavištěm ( údržba budov, platba za děšťové srážky, energie, mzdy, poplatky, etc.etc.) Soukromému vlastníkovi fakt nikdo nic nedá. Takže buď to riskne, vlastně musí risknout, a uspořádá co nejvíc výstav v rámci možného, nebo skončí a půjde na pracák. Určitě z VLL oslovovali a prosili každého vystavovatele který tam kdy vystavoval, aby se prezentoval i letošní rok. Nabídli i lepší podmínky než v minulých letech, jenom aby mohli výstavu PRO LIDI uspořádat jak nejlépe to jenom půjde. Nosný a nejdůležitější záměr VLL byl uspořádat výstavu tak, aby lidé-návštěvníci opravdu přijeli. Stalo se taky, že ti co účast slíbili, se pár dnů před zahájením odhlásili ( ČMMJ/ časopis Myslivost ) , Maďaři zavřeli hranice, někteří oslovení vystavovatelé došli k závěru, že jim to nestojí za to, aby se obtěžovali na tuto výstavu přijet. ( mimo jiné CZ-UB za poslední roky nikdy nevystavovala jako sólo fabrika, S&B to letos taky nestálo za účast, atd.atd.atd. Argumenty byly většinou takové, že -- kdo by tam koncem prázdnin šel, bude to prodělečná akce, nestojí to zato, co když tam chytnu koronu, etc.etc.etc. ) Jednoduše řečeno - letos vystavovali jenom ti, co neřešili ekonomiku a svoji výdělečnost tohoto ročníku výstavy , nebáli se covidu, a věrní návštěvníci výstavy jim stáli zato, aby se zúčastnili a udělali jim radost. Bez ohledu na finanční výsledek akce. Taky to od nich byla podpora pořadateli VLL, který se fakt snažil a taky musel něco vydělat na svoje živobytí. V hale C bylo celkem 22 vystavovatelů, na největším stánku bylo k vidění i ke koupi cca. 50 ks pušek, cca. 80.ks optiky – Meopta/ Zeiss / Swarovski / Kahles, včetně úplných novinek. Kdo chtěl přebíjení, našel fy. Strobl, kdo chtěl oblečení našel tam několik výrobců a prodejců z Česka, Slovenska a Turecka, kdo chtěl optiku ještě jiných a různých značek našel tam Svět dalekohledů, kdo chtěl doplňky našel tam dva stánky M. Zubíčka a nebo Jelínka, kdo chtěl baterky našel je tam taky, kdo chtěl nosiče na zvěř na auta , tak tam byly taky, kdo chtěl NV nebo Termovize, tak tam byli tři vystavovatelé, koho zajímaly dotované chladicí boxy na zvěř-mohl si vybrat dosyta, Kdo chtěl lovecké kempovací přívěsy tak se taky mohl podívat. Venku byl parádní přívěs fy. Swarovski s veškerou optikou, stánky s pouťovým zbožím – oblíbené dárkové „ Cetken & Tretken „ Občerstvení bylo bohaté, stánků s jídlem a pitím habakuk. Určitě to byla velká škoda, že tam nebylo více vystavovatelů, ale za to VLL pořadatel opravdu nemůže. Počasí se vydařilo, a reálně to byla letos jediná reálná tématická výstava k myslivosti a střelectví. Co bude za rok ? Jen bůh ví. Zkusme věřit, že to bude akce s větším počtem vystavovatelů, aby byli návštěvníci co možná nejvíc spokojeni. Kvůli nim – obecenstvu se taky tyhle akce pořádají, že. Takhle to vidím já.
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Natura Viva

Příspěvek od fradus »

Re Kikin. Zamotat politiku a osobní antipatie do loveckého fóra dokáže jen silně retardovaný jedinec.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Natura Viva

Příspěvek od kikin »

Re.fradus-politiku na výstavu jsem já netahal,to on.Proti politice na fóru jsem vždy vystupoval.
Zrovna tak jsou všeříkajici urážky na fóru.Tak pokud patříš do jeho klaky(a vyjadřování tomu nasvédčuje),nech si to na sektářskou schůzi.
Sody
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.1.2018, 10:15

Re: Natura Viva

Příspěvek od Sody »

Mně se výstava líbila. Jen jsem nepochopil (když to dělají PRO LIDI), to občerstvení ve stylu "past na turisty". Prodávat jídlo na váhu a chtít za mističku guláše 180 korun mi přijde sprosté i když se to aplikuje na cizince. Tím hůř, když to zkouší na obyčejné lidi z vesnice.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Natura Viva

Příspěvek od Michal_123 »

Sody: Jak myslíš "dělají PRO LIDI"?
Hlasuj nohama a přemýšlej hlavou.
Ta občerstvení tam mají zaplacený prostor stejně jako vystavovatelé. To znamená, že jsou to soukromé subjekty.
Výstaviště s tím nemá nic společného, pokud jsi to tak myslel.
Dodám, že to dělají hodně cizinci, nevím, napálil jsem se před lety a od té doby k těm s kotly a várnicemi venku nechodím. Tehdy to byli Maďaři, podle vzhledu a mluvy předpokládám.
Cena mě štvala, ale hlavně to nebylo k jídlu.
Od té doby chodím do těch jídelen vevnitř.
Odpovědět