Ukradený posed

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ukradený posed

Příspěvek od figi »

Samozřejmě vyloučení z MS, nevím, co sis představoval ty.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradený posed

Příspěvek od Geronimo »

Úplně jednoduché. Tak jako se zbavili mně i když protizákonně. Proti ti napíšu, na co si máte dát pozor,aby jste se potom nemuseli tahat po soudech. V první řadě si pořádně prostudujte vaše stanovy. Rád bych je viděl,ale asi to nebude možné. Pokud to máte ve stanovách jako jsme to měli my,tak v jednom roce musí mít člen nejdříve upomínku a až potom ho můžete vyloučit. Takže za sebemenší "blbost" neůčast na brigádě,nekrmení zvěře atd. mu musíte udělit na členské schůzi první upomínku. Řádně zapsat do zápisu,aby bylo černé na bílem. Jinak jestli o této upomínce budete hlasovat,(opět dle stanov) tak nezapomeňte hlasovat nejdříve o tom ,jestli budete hlasovat veřejně nebo neveřejně. Ještě jednu důležitou věc jsem zapoměl. Na schůzi pozvat zase dle stanov a tedy písemnou pozvánkou,myslím nejpozději 10 dnů před konáním schůze,kde bude v bodě X uvedeno,jednaní o udělení důdky členovi XY. Prostě všechno musí probíhat,tak jak to stanovy ukládají a soud by se neměl zabývat podstatou vyloučení,ale jeho provedením. Člen, se proti vyloučení (opět dle stanov) může odvolat jen k soudu. Žádný jiný opravný prostředek, by stanovy neměly připouštět.Alespoň u nás to tak bylo. No a až bude mít upomínku,tak ve stejném roce, zase za nějakou hloupost,navrhnout členské schůzi, člena na vyloučení z MS. Opět musíte postupovat dle vašich stanov. Písemná pozvánka, X dnů před konaním (asi nejlépe doručená,aby se nemohl vymlouvat že nic nedostal) návrh s hlasováním atd. A za pár měsíců ho máte venku. Důtku mu dejte třeba za tu kazatelnu. Teď si ale nejsem jist jestli může být potrestán dvakrát za stejný čin. Jak říkám ,prostudovat stanovy a jde to hladce. Semnou to tak jednoduché neměli,protože pochybili právě v těchto bodech o kterých jsem zrovna psal. Soud jsem nakonec vyhrál i když to je na dlouhé vyprávění. V dotyčném MS ale už nejsem. Jinak já nic neukrad ,jen se mi podařilo nešťastnou náhodou střelit plnou bachnu. No a už byl oheň na střeše. Největším paradoxem je to,že po mém odchodu,tam na naháňkách padlo plných bachen několik. :roll:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Odpovědět