Hony 2012 - úrazy

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Lesomil »

Fesoj :) , tak to máš samozřejmě pravdu. Taky znám podobné případy. A nemusí to být zrovna do obličeje.... Já jen podle oblečení postřeleného honce usuzoval, že odražený brok by už na větší vzdálenost přes oděv nemusel mít tolik energie..... Ale i tak se vyjmutí např. broku ze vzduchovky označuje za operaci... Ať již to ale bylo jakkoliv, pro toho postřeleného to dopadlo v rámci možností výjimečně dobře.... Zaplať Hubert.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Leon »

brokama jsem dostal na blízko do ruky a ramene naštěstí díky oblečení neprošel žádný jenom jsem měl jelito a že bych nějak padal to teda nevím já jsem se jenom leknul kdo mě praštil a kamarád má prostřelený obě stehna kulovnicí a ten taky tvrdí že to bylo jenom jako kdyby dostal klackem a v první chvilce si ani neuvědomil co se stalo až když uviděl že krvácí tak mu to došlo a bolet to začalo až v nemocnici
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Lotr »

Taky jsem dostal brokama do nohy, díky pevné látce na kalhotách taky neprošly, jen jsem měl pěknou modřinu. Zaštípalo to, ale že by to seklo se mnou o zem, to ne.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od precechtel »

před řadou let jsem do levé paže dostal odražený brok - jednalo se o zaječí hon, brok se odrazil od zmrzlé polní cesty, od střelce jsem byl vzdálen asi 100 metrů. Brok byl velikosti 4 mm, nepronikl oděvem, náraz bolel a měl jsem modřinu. Ale kdysi jeden starší myslivec vzpomínal, že na zaječím honě dostal zezadu do lýtek plnou dávku broků - naštěstí měl obuty solidní kožené holínky, ke zranění nedošlo, ale líčil jak šel oranicí a najednou v té oranici ležel jak dlouhý tak široký a měl pocit, že jej někdo silně uhodil přes obě lýtka silnou holí / cit. "jako by mně někdo praštil brdečkem"/
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Zdenek41 »

Viděl jsem a pocítil i na vlastní kůži.Otec odešel do věčných lovišt asi 8 broky 3,5 a 4 mm.Já dostal odražené broky od vody do zad,přes Huberták neprošel ani jeden.Táta to byl magnet samozřejmě vždy za to mohl nějaký blb.Dostal 4 plné rany do vatáku,při vyběhnuvší lišce přímo do leče od dvou strejdů,kteří stáli tam,kde neměli.Bylo to asi na 40 m a taky se neskátil.Ty cucfleky byly,ale výstavní.
V tom případě nejde asi o recesi.Podle mě dostal ulomek střepiny v leči ne na řadě.Pokud vás sekne kousek plechu tak vás to zabolí,ale nemusí to ani barvit.Jedno je jistý musí to ven.Táta byl vždy jiného názoru.Ted mu jdu zapálit svíčku a dát ulomek.Mrzí mě,že po 40 let co dělal MH si vzpomenu už jen já a rodina.Ale to je uděl asi každýho dobrýho člověka.Na sv... se jen tak nezapomíná.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od fesoj »

Ta bolest zpravidla opravdu přichází s malým zpožděním. A když to budeme aplikovat na zvěř, věřím tomu, že při takovém zásahu, když se zhroutí v ohni, žádnou bolest ani nepocítí a je to pro ni daleko lepší smrt, než následkem nemoci či při ulovení škodné - a proto miřme dobře.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od zoubeek »

Já se vrátím zpátky ale k tomu videu. Nidko se nepozastavil nad tím, že druhá rána jde na horizont, navíc v dálce jede auto. Druhý střelec střílí směrem na vesnici. Na tom honu byli asi opravdu samí blázni...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od tombr.a »

Ze se na videu nic nedeje zrejme prameni z toho ze sposta strelcu,lovcu,myslivcu atd. maji nejou zdravotni pripravu jen poku zadaji o zbrojni pas a tim to hasne.Osobne sem osetroval postreleneho myslivce ktery to dostal od zahranicniho lovce z asi 5 metru do zad. a muzu vam rict ze cumilu bylo nepocitane,ale pomocna ruka jen jedna.
To ze sem osetroval prameni z vykonu meho povolani,a jeste dodam jednu vec nejakej obvaz nebo zdravotnickej material taky nikdo nemel.Tak se nedivim ze nikdo nic nedelal.
Tolik k videu.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Petr1970 »

po tom co jsem absolvoval několik kurzů záchranářů amatérů, různých "praktických dovedností" které vyučovali doktoři z RZet...
na běžné věci není potřeba vůbec žádná lékarnička, sterilita.. nedá se to udržet, jakmile trhnete balení obvazu, je nesterilní atd..
stačí látka a nůž...
klidně špinavý, posmrkaný kapesník.. nacpat do rány, utáhnout páskem, řemenem z flinty..

je hezké sebou tahat lékarničku, ale naprosto zbytečné .... dezinfekce, nůžky.. všechno k ničemu - z odborného hlediska...
jde pouze o to zafixovat nouzově postiženého, do 20-30 minut přijíždí profíci...

jestli je to lehké, pomůže i amatér, jestli jde o něco smrtelného, nepomůže ani profík, když nemá akutní operační sál a 10 pomahačů....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Red arrows »

Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od kojot »

Otázka zní - věnují tomu média jen maximální pozornost, nebo se opravdu situace v rámci bezpečnosti střelby dlouhodobě zhoršuje :?:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Leon »

vcera večer jsem se dozvěděl že tam ješte postřelily psa který musel být utracen
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Petr1970 »

další "zářez"? to je co víkend to ...

http://www.novinky.cz/krimi/287293-po-s ... livce.html
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od dalas »

Ono to bude asi obojí. jednak pro média je to "vděčné téma" a jednak je to přesouváním těžiště z lovů drobné směrem k lovu černé. Určitý podíl na tom asi také mají i "sváteční lovci" Přece jen střelba kulí a jednotnou střelou přináší mnohem více rizik, a lovci navyklí na brokovnice si mnohdy neuvědomí toto zvýšené riziko. Nechci být cynyk, ale asi jsou tyhle průsery nutné, protože mnoho z nás nechce pochopit, s čím zachází, a pokud takový člověk projde situací (nejlépe takovou, která dopadne bez zranění), přece jen se mu to vryje do paměti. Takové to varování v teple a bezpečí domova mnohdy nepadne na úrodnou půdu. Abych to nevypadalo, že teoretizuji, taky jsem musel projít situací, kdy jsem to nevyhodnotil zrovna nejlíp a až dotazy kolegů mě srovnaly. Díky bohu to dopadlo dobře, ale nemuselo. :oops:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové nechci to nějak zlehčovat,ale tyhle průsery se děly i dříve.Jenom jsme měli 2 programy a 1 noviny.V dnešní době je to senzace,pomačkaní lidé z autonehod už nejsou v kurzu.To je na skle a v tisku každý den. :wink:
Odpovědět