Hony 2012 - úrazy

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od miroš »

kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od kasari »

Ulkomaalainen...
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od tombr.a »

Bezpečnost,bezpečnost,bezpečnost. Neni lepši si někdy nějakou tu ranu odpustit :?:
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od pingu »

Divím se že je jen tak málo postřelených a zastřelených... Připadá mi to rok od roku horší. Bohužel je to vždy hrozná tragedie, ale jde se tomu pořádně naproti.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Zdenek41 »

Zatím ještě nikdo neví,co se vůbec stalo...Je to obrovské neštěstí,ale zatím nejde o ničem spekulovat.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Michal S »

Zato pánové dole v diskuzi spekulujou až moc..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od dalas »

Pořád dokola, ale tady i s dokumentací.
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/m ... ameni.html
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Tommy »

Onen střelec si asi myslel,že když střílí do mírného břehu,tak se nemůže nic stát. Dobře, že to odvysílali,snad se z toho většina ostrostřelců poučí.
Ten postřelenej měl obrovské štěstí a nejen on...

Pravděpodobně do budoucna už v lese člověka nepotkáme. :o
Naposledy upravil(a) Tommy dne pát 30.11.2012, 19:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od kojot »

Včera jsem na to taky koukal. Střelec je blb, o tom žádná, jelikož měl prostoru pro bezpečnou ránu více než dostatek. Na druhou stranu je blb i kameraman, jež stál taky mimo řadu. Za další jsem moc nepochopil, že oni honci jakožto pravděpodobní uchazeči (adepti) o členství v MS zveřejní tohle video na Nově.

Suma sumárum bych spíš děkoval Huberovi, že to skončilo střepinou v rameni. Deset centimetrů vedle a mohlo být hůř. :evil:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od dalas »

Trošku dál od hrany lesa kameraman stál, ale nebylo to asi zas tak daleko, neb podle zasetých řádků v tom místě kraj lesa se stáčí do pole. Asi to bude jen novinářský šotek, hon na bažanty a zajíce a muž měl připravenou kulovnici. Snad nějakej slug, ale kule? Nebo snad vymněnili zbraně a udělali leč na černou? No asi tam byl kromě toho blba co střílel bordel v organizaci.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechci se až tak vyjadřovat z toho videa neni vše jasné.Možná i střihlé,kdo střílel neni zřejmé.Ale at to byl kdokoliv tak to byl hlad po raně a snad až pro mě nemožná věc.Někdy nemohu pochopit jak někdo pálí po černé,která má 3 metry za zadkem psa.Ale švihnout po řadě a do leče, to je už na mě moc.V každém případě trest at nemine.At je to ten či onen.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Tommy »

Hlad po raně tam byl jednoznačně,kdyby zamířil s rozvahou a v klidu,tak by na tak blízko nemohl minout. Na druhou stranu adrenalin v krvy muže se zdravým rozumem pěkně zamávat.

Na to,že je tam postřelenej chlap,tak ta událost na tom videu ma jakej si klidnej průběh.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od kojot »

S tím klidným průběhem máš pravdu Tommy. Ještě jsem takhle postřelenej nebyl, ale když na to koukám zas a znova, přijde mi to jako recese od těch hošíků protože:
1) Jak píše dalas - byl to hon, tudíž by měli mít brokovnice a střílet slugem. Možná měl střelec SG. Nicméně obojí, byť odražené, by onoho honce složilo k zemi.
2)Pakliže střílel lovec kulí, jednalo se nejspíš o střepinu. Na videu nebyl vidět vstřel na oblečení a jistě by to začalo pěkně "barvit".
3) Možná šlo o recesi, pomstu, nebo je to jen moje spekulace a tímto se postřelenému honci omlouvám.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od Lesomil »

O tom, že se jednalo o "hladovou" ránu, asi není pochyb.... Jinak souhlasím i s kojotem v jeho bodu č. 2 ... Kdyby toho honce zasáhla celá odražená kule, bylo by zle a myslím že by to neustál... Takže předpokládám střepinu a nevylučuji ani velký brok. Zaplať Hubert, že to dopadlo "jen takhle"..... K osobě střelce se nebudu vyjadřovat.... když jsem na videu viděl dopad střely po ráně... nevím jak slušně nazvat ten ůhel kolem linie... :oops: i proto mne napadají ty broky....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Hony 2012 - úrazy

Příspěvek od fesoj »

Z vlastní zkušenosti vím, že nejen kule a slug, ale i 2 broky 3,5 mm v obličeji dokážou s chlapem praštit o zem - a později se vyjádřil, že takovou přes držku ještě v životě nedostal !
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět